Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchenka mikrofalowa – zabudowa czy sprzęt...

Porady


Kuchenka mikrofalowa – zabudowa czy sprzęt wolnostojący?

Żyjąc w pośpiechu, kiedy brakuje nam czasu na to, aby przyrządzać dania systematycznie warto zainwestować w odpowiedni rodzaj sprzętu z dziedziny AGD, który ułatwi nam ten rodzaj obowiązków domowych. Przykładem rewelacyjnego pomocnika kuchennego, jaki świetnie radzi sobie z przygotowywaniem w zasadzie wszelkich posiłków serwowanych co dzień jest mikrofalówka. To urządzenie, doskonale każdemu znane, jest znakomitym wynalazkiem stanowiącym zręczne i praktyczne połączenie kuchenki oraz piekarnika w jednym. Komponując wnętrze Twego kuchennego zacisza, pamiętaj jednakże o tym, aby pierwsze co to zastanowić się, jaki rodzaj kuchenki mikrofalowej wypadałoby wybrać do Twego lokum.

Na zdjęciu: Kernau

Model wolnostojący

 

Lata temu, gdy ten rodzaj sprzętu AGD opanował rynek pojawiły się urządzenia wolnostojące. Są to maszyny, które działają sprawnie, szybko, wręcz błyskawicznie, porównując je przykładowo z piekarnikami, które wymagają kilkudziesięciu minut na samo nagrzanie wnętrza. Ponadto mikrofala wyróżnia się świetną budową. Jej konstrukcja jest na tyle nieduża, że taka kuchenka nie zajmuje w zasadzie niemal w ogóle miejsca. Tak jak przy przestronnych pomieszczeniach kuchennych faktycznie powierzchnia mikrofalówki nie wpływa na komfort przemieszczania się po wnętrzu, tak w przypadku malutkich kuchni może być zgoła odmiennie. Pryz ciasnych i wąskich czy też nietuzinkowych kształtem klitkach nie ma mowy o tym, żeby umieścić jeszcze dodatkowy sprzęt – nieważne czy stosunkowo mały czy większy rozmiarowo. W takiej sytuacji kuchenki mikrofalowe w tradycyjnym, czyli wolnostojącym wydaniu są po prostu nie do przyjęcia. Ponadto funkcje tych urządzeń wymagają odpowiedniej lokalizacji sprzętu – nie za blisko zlewozmywaka, w którym ciągle chlapie się wodą, raczej też nie przy oknie, które non stop jest otwierane i zamykane. Dodatkowo kuchenka wolnostojąca ma sporo przewodów i mało estetyczny tył, więc niestety ale nie umieścimy jej na widoku, odsłaniając sieć mało efektownych wizualnie instalacji. Plusem mikrofalówek tej kategorii okazuje się natomiast o wiele niższa cena niż gdyby tak zdecydować się na opcję do zabudowy. Kuchenkę tego typu da się kupić już za kilkaset złotych. Co więcej, za walor można uznać również fakt, iż jest to sprzęt mobilny, wiec w razie ewentualnych modyfikacji aranżacyjnych brak jakichkolwiek ograniczeń. Nie da się również ukryć, że modele wolnostojące są po prostu dużo większe, a skoro ich gabaryty są znaczące, to przy okazji okazują się one także o wiele pojemniejsze.

 

Model do zabudowy

 

W przypadku kuchenek tego samego rodzaju, ale przeznaczonych do zabudowy można mówić o małym urozmaiceniu wizualnym. Sprzęty te są dość jednolite wzornictwem. Dla jednych to plus, bowiem szybko da się zestawić wyposażenie kuchenne w sposób uniwersalny, dla innych minus – nie ma zbytnio możliwości poszaleć w kwestii estetycznej. Z pewnością jednakże z wariantów do zabudowy będą zadowoleni ci konsumenci, którzy preferują nowoczesne nurty dekoracyjne i dla których podstawą w zakresie urządzania wnętrza kuchennego jest nic innego jak swoisty minimalizm. Ponadto za niewątpliwy walor mikrofalówek tej kategorii należy uznać ich wymiarowość. Tak jak sprzęt mobilny czyli wolnostojący jesteśmy zmuszeni dobierać samodzielnie, patrząc na jego konkretne gabaryty, tak w przypadku wspomnianej tu kuchenki do zabudowy takich dylematów już nie ma. Po prostu zamawiamy ściśle określony wariant kuchenki, który będzie wykonany na wymiar – a wiec stricte pasujący do naszej kuchni. To wygoda z perspektywy użytkownika, który nie musi się już w żaden sposób fatygować. Za plus mikrofali w takim właśnie wydaniu uznaje się także ładny design. Kuchenki te, jako że montowane w towarzystwie innych sprzętów elektronicznych oraz w sąsiedztwie elementów meblowych, są w charakterystyczny sposób „ukryte". Oznacza to, że widoczny jest sam elegancki, luksusowy przód sprzętu, zaś nie jest pokazany tył urządzenia. Wszystkie przewody są pochowane. Jest to zatem dużo bardziej schludne niż przy modelach wolnostojących. Za minus zdecydowanie trzeba uznać wyższą cenę takich urządzeń. Są one znacząco droższe niż zwyczajne kuchenki wolnostojące.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Kamila

U mnie kuchenka mikrofalowa nie jest w zabudowie, bo obecnie z mężem wynajmujemy mieszkanie. Myślę, że już "na swoim" zdecydujemy się na zabudowanie wszystkich sprzętów AGD w kuchni, bo lubię mieć wszystko uporządkowane. Poza tym według mnie sprzęty w zabudowie po prostu lepiej wyglądają ;)

Zobacz również


Mikrofalówka – sprzęt dla zapracowanych


Nie masz czasu na gotowanie? Brak Ci weny na wymyślanie urozmaiconego menu? Pichcenie nie...

Kuchenka mikrofalowa – czym kierować się przy wyborze?


Odgrzany kotlet, niezdrowy fast food, mało apetyczna przekąska z zamrażalnika – z...

Jak sprytnie ukryć kuchenkę mikrofalową? Aranżacje...


Kuchenka mikrofalowa to sprzęt, który znajduje się niemal w każdym domu....