Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchenka mikrofalowa – jak wybrać dobrze?

Porady


Kuchenka mikrofalowa – jak wybrać dobrze?

Kuchenka mikrofalowa z pewnością należy do najczęściej używanych sprzętów AGD. Pozwala ona szybko podgrzać zimne danie – stąd jej ogromna popularność. Wystarczy kilka chwil a nasz obiad jest ciepły i gotowy do zjedzenia. Jak więc wybrać odpowiednią mikrofalę? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Na zdjęciu: Samsung

Szybko podgrzeje

Kuchenka mikrofalowa jest niezwykle funkcjonalna – z pewnością poratuje nas w niejednej sytuacji. Pozwala ona na szybkie podgrzanie każdej potrawy (czasem konieczne jest odpowiednie naczynie) bez szkodliwego wpływu na żywność. Jest łatwa w utrzymaniu czystości a ilość dostępnych na rynku modeli pozwala wybrać taką, która będzie pasować do naszego kuchennego wnętrza. Ważne jest, aby kuchenka mikrofalowa (podobnie jak inne sprzęty AGD) swoim wyglądem pasowała do naszej kuchni. Producenci, wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom proponują dwa mikrofalowe rozwiązania – mikrofalówki wolnostojące i te, do zabudowy.


Odpowiednia wielkość

Przed wyborem mikrofalówki warto przeanalizować ile osób będzie z niej korzystać i ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Do wyboru mamy wiele modeli o różnych pojemnościach. Producenci oferują mikrofale od 15l do 40l. Jeżeli mamy niewielką kuchnię to lepiej wybrać kuchenkę o mniejszych rozmiarach, nie przytłoczy ona wtedy naszego małego pomieszczenia. Jeżeli planujemy korzystać z dodatkowych funkcji mikrofali takich jak na przykład grillowanie, wtedy warto zastanowić się nad modelem z większym talerzem, który umożliwi nam przygotowanie kurczaka w całości.


Odpowiednia moc

Im większa moc, tym szybciej podgrzejemy (lub przyrządzimy) naszą potrawę. Krótszy czas nagrzewania oznacza mniejszy pobór energii elektrycznej – czyli oszczędność prądu! Do wyboru mamy modele o mocy od 700 W do 1000 W, a kuchenki mikrofalowe z funkcją grilla do 1300 W.


Zajrzyj do wnętrza!

Wyróżniamy trzy typy wykończenia mikrofalówek – emaliowane, ze stali nierdzewnej i ceramiczne. Które wybrać? Modele różnią się między sobą głównie ceną i trwałością, jaką najlepiej wybrać? Kuchenki emaliowane są najtańsze. Przygotowywane w nich potrawy są gotowe dość szybko, a wnętrze mikrofali jest łatwe do czyszczenia. Niestety tworzywo to jest podatne na zarysowania, co również przyspiesza proces rdzewienia. Kuchenka mikrofalowa wykończona stalą nierdzewną jest odporna na zarysowania i jest bardzo trwała. Niestety, jest trudniejsza w utrzymaniu czystości. Mikrofala z ceramicznym wykończeniem w środku to najdroższa opcja. Dlaczego? Jest trwała, odporna na wszelkie zarysowania i dodatkowo, łatwo się ją czyści – czyli posiada wszystko, czego potrzebujesz!


Mikrofala, fajna rzecz

Przed zakupem mikrofali przeanalizuj ile miejsca w kuchni możesz jej poświęcić. Później wybierz taką, która będzie miała odpowiednią dla Ciebie moc i wykończenie – czasem warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i cieszyć się dobrej jakości sprzętem przez długie lata.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Jakie pojemniki / naczynia do gotowania jedzenia w...


Szybko, sprawnie, wygodnie. Podgrzewanie, rozmrażanie a nawet gotowanie potraw w kuchence...

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej


Już od wielu lat, kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchennego...