Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Proste triki na utrzymanie czystości w kuchni

Porady


Proste triki na utrzymanie czystości w kuchni

Kuchnia jest wizytówką naszego domu, dlatego niezwykle ważne jest aby cały czas utrzymywać ją w czystości. Jest to szczególnie ważne, jeżeli posiadamy kuchnię otwartą – tutaj konieczna jest czysta perfekcja. Warto ułatwić sobie życie i zastosować kilka rozwiązań, które pomogą nam utrzymać porządek w naszej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Roja

Czysty zlewozmywak – ceramiczny i kompozytowy

Kupując zlewozmywak powinniśmy wybrać ten, który nie będzie sprawiał trudności z czyszczeniem. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się zlewy ceramiczne i kompozytowe – nie dość, że są odporne na zarysowania i ścieranie, to są łatwe do czyszczenia. Zlew często służy nam jako deska do krojenia, durszlak czy po prostu stanowi dodatkowy blat roboczy – spełnia wiele funkcji, dlatego dość trudno utrzymać go w czystości. Warto ułatwić sobie zadanie, wybierając model, który nie będzie sprawiał większych kłopotów. Pod zlewem warto zamontować plastikowe pojemniki do segregacji śmieci. Specjalne kosze pozwolą nam na szybką systematyczną segregację i łatwe utrzymanie czystości.


Czysta płyta grzewcza

Wybór płyty grzewczej może mieć duże znaczenie przy końcowym efekcie 'czystości' naszej kuchni. Najłatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu lśniącego efektu są płyty indukcyjne. Podczas gotowania płyta jest zimna – rozlane potrawy nie tworzą problematycznych i trudnych do usunięcia plam, przez co nie są problematyczne.


Czysty blat

Jeżeli chodzi o blaty, tutaj mamy dość spory wachlarz możliwości. Blaty stalowe, granitowe, kompozytowe i te, z laminatów są łatwe do utrzymania w czystości. Wybierając materiał na blat powinniśmy wziąć to pod uwagę. Blat odgrywa dość ważną rolę w naszej kuchni, dlatego warto wybrać taki, który będzie lśnił i przyciągał swoją czystą powierzchnią.


Czysty okap

Wybierając okap do naszej kuchni warto pomyśleć nad modelem, który jest nieco większy niż płyta kuchenna – przyspieszy to proces wchłaniania i zwiększy jego efektywność (nawet na najmniejszych obrotach). Nadmiar pary powstającej podczas gotowania może być przyczyną pleśni, dlatego sprawny okap w każdej kuchni jest po prostu konieczny. Szybko przefiltruje powietrze zmniejszając w ten sposób ilość zarazków i zanieczyszczeń.


Lśniąca podłoga

Jaką podłogę do kuchni wybrać, aby najlepiej się czyściła? Najłatwiejsze, do utrzymania czystości są terakota, szkliwiony klinkier i gres porcelanowy. Jeżeli zależy nam na lśniącej podłodze warto zastanowić się nad powyższymi propozycjami. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się podłoga z egzotycznego drewna, które jest odporne na wilgoć i zaplamienia.


Czysta kuchnia w zasięgu ręki

Bez względu, czy mamy dużą, małą, zamkniętą czy otwartą kuchnię – zawsze powinna lśnić. Szczególnie nowoczesne, minimalistyczne, jasne wnętrza wymagają od nas nienagannej prezencji i czystości. Nie zawsze mamy czas na codzienne porządki, mycie podłogi czy polerowania zlewu – dlatego warto pomóc sobie, wybierając towary, które ułatwią nam to zadanie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Otwórz się! Na sekrety kuchni otwartej!


Ostatnio to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Jest nie tylko modne i estetyczne,...

Czysta jak… zmywarka


Wydawać by się mogło, że w urządzeniu, które dba o czystość kuchennych naczyń,...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności