Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchenki mikrofalowe – jak z nich korzystać i...

Porady


Kuchenki mikrofalowe – jak z nich korzystać i jak o nie dbać?

Do grupy podstawowego już na chwilę obecną wyposażenia pomieszczeń kuchennych zalicza się nie tylko lodówkę czy piekarnik, ale także mikrofalówkę. Jest to maszyna bez której wielu domowników nie wyobrażałoby sobie codziennego funkcjonowania.

Na zdjęciu: Studio Meble Vente

Nowoczesne opcje

Współcześnie produkowane kuchenki mikrofalowe to już nie tylko proste urządzenia, które mają służyć do podgrzewania czy delikatnego opiekania, jak było to przykładowo lata temu. Dziś prezentowane modele pochodzące od renomowanych producentów wyróżniają się szeregiem rozmaitych funkcji i zaawansowanym mechanizmem działania pozwalającym na to, żeby z tego typu kuchenki korzystać na wiele rozmaitych sposobów. Wśród nowatorskich rozwiązań stosowanych w mikrofalówkach warto wymienić między innymi opcję grilla, jaką posiadają wysokiej klasy, innowacyjne urządzenia. Wyjątkowo popularnym „bajerem” okazuje się też szybkie podgrzewanie. Nie musimy ustawiać parametrów, przeliczać ile co waży, marnować czasu na obliczanie jak długo danie powinno się przyrządzać w kuchence. Nasza fatyga zostaje ograniczona do zupełnego minimum w postaci naciśnięcia pojedynczego przyciska na sprzęcie. To pozwoli rozpocząć proces grzania, który umożliwi wręcz błyskawiczne doprowadzenie jedzenia do takiego stanu, aby nadawało się do smacznego spożycia. Jeszcze innym rozwiązaniem, również chętnie stosowanym przez wytwórców mikrofalówek, okazuje się program do rozmrażania. Wiele modeli posiada specjalny system, jaki umożliwia dużo sprawniejsze rozmrażanie produktów a nawet całych, gotowych potraw. Nieco droższe, ale za to bardzo przydatne będą natomiast mikrofalówki z opcją gotowania na parze. Jest to inteligentny system pozwalający na wygodę i jednocześnie sposób na zachęcenie konsumentów do zdrowego stylu życia. Innowacyjne mikrofalówki z takim udogodnieniem mają dodatkowe naczynie, które przeznaczone jest do przyrządzania dietetycznych specjałów kulinarnych.

W gestii użytkownika

Długotrwałość funkcjonowania kuchenek mikrofalowych i ich praca bez zarzutów zależy oczywiście w największym stopniu od jakości mechanizmu, mocy sprzętu a także klasy urządzenia. Niemniej jednak nierzadko występujące problemy z użytkowaniem opisywanych maszyn wynikają z nieodpowiednich praktyk wśród korzystających z nich konsumentów. Pamiętajmy, że stan mikrofalówki zależy w dużej mierze również od tego czy potrafimy o nią należycie zadbać. Ten typ asortymentu AGD nie jest szczególnie wymagający, ale mimo wszystko warto przestrzegać parę standardowych zasad jego użytkowania. Po pierwsze, istotny jest sposób w jaki doprowadzamy kuchenkę do czystości. Myjąc zarówno obudowę mikrofalówki, jak i jej wnętrze stosujmy wyłącznie delikatną szmatkę. Nie używajmy żadnych detergentów, zalecane jest dodanie do wody wyłącznie płynu do naczyń. Przy uruchamianiu urządzenia, konieczne jest natomiast dostosowanie się do zaleceń producenta i używanie tylko takich naczyń, jakie są do tego celu przeznaczone. Nie dopuszcza się umieszczania w kuchence metalowych pojemników czy dań na plastikowych tackach lub opakowanych w folie. Nawet jednorazowy wybryk tego rodzaju może doprowadzić do trwałego uszkodzenia sprzętu! Mikrofalówka zawsze powinna mieć odsłonięty otwór wentylacyjny. Nie możemy także włączać urządzenia, jeżeli jest ono puste.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czysta mikrofalówka, czysta żywność


Żyjemy w ciągłym biegu, na nic nie mamy czasu, nie wspominając o gotowaniu i...

Okap – funkcjonalna maszyna w eleganckiej obudowie


Wyciąg w pomieszczeniu kuchennym stanowi podstawę solidnego wykończenia każdego...

Plastik w mikrofali, czyli jak bezpiecznie podgrzewać...


Mówi się, że jedzenie podgrzewane w mikrofalówce może być dla nas...