Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wybieramy mikrofalówkę – pod zabudowę czy...

Porady

Wybieramy mikrofalówkę – pod zabudowę czy wolnostojące?

Ulubione0

Kuchenka mikrofalowa z pewnością należy do najczęściej używanych sprzętów AGD w naszej kuchni. Pozwalają na szybkie podgrzanie posiłków, zdecydowanie należą do urządzeń, które ułatwiają nam życie i oszczędzają nasz czas. Aktualnie, na rynku możemy spotkać dwa typy sprzętów – wolnostojące, oraz pod zabudowę. Powszechny minimalizm wymusił na producentach tworzenie urządzeń stricte pod wymiar mebli – tak aby tworzyły z nimi całość. Do urządzeń, które świetnie prezentują się w wersji pod zabudowę zalicza się właśnie mikrofala.

Tradycyjna mikrofalówka

Jeżeli posiadamy tradycyjną kuchenkę mikrofalową możemy ją umieścić dosłownie wszędzie. W razie przemeblowania czy zmiany zdania bez problemu możemy zmienić jej miejsce. Taka mikrofala jest mobilna więc nic nas nie ogranicza. Niestety, takie tradycyjne kuchenki, często w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach nie prezentują się najlepiej. Często stylistyka urządzenia gryzie się z wystrojem kuchni i na odwrót, dlatego alternatywą tradycyjnych mikrofal są kuchenki pod zabudowę.


Rozwiązanie pod zabudowę

Kuchenka mikrofalowa pod zabudowę to całkiem inna bajka. Tutaj, nie widać obudowy kuchenki – jedynie jej przód. Całe urządzenie jest schowane i wygląda bardzo estetycznie. Mikrofalówka zamontowana jest w wybranym i odpowiednio przygotowanym miejscu – kuchenka jest idealnie dopasowana do miejsca, w którym stoi. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe dopasowują się do naszych potrzeb – innowacyjne rozwiązania sprawiają, że drzwiczki kuchenki otwierają się w tę stronę, w którą jest nam wygodniej. Dzięki takim rozwiązaniom urządzenie to jest bardziej funkcjonalne i pożądane przez konsumentów.


Dodatkowe funkcje

Zabudowana kuchenka mikrofalowa oprócz nowoczesnego i eleganckiego wykończenia posiada również liczne przydatne funkcje, których tradycyjne kuchenki wolnostojące nie posiadają. Przykładem może być tutaj funkcja odpowiedzialna za równomierne zapiekanie potraw znajdujących się w mikrofali. Innowacyjne kuchenki idealnie wypieką różne produkty – bez względu na to, czy będzie to pizza, frytki czy jakieś ciastka. Inną, również przydatną cechą może okazać się zdolność zapamiętywania przez mikrofalówkę szczegółowych ustawień, dzięki czemu ograniczamy nasze 'zaangażowanie' w ustawianie programów do minimum. Idealna kombinacja ustawień zostanie zapamiętana przez urządzenie i następnym razem wciśniemy tylko jeden guzik i gotowe.


Zdecyduj sam

Kuchenki mikrofalowe pod zabudowę oprócz eleganckiej i nienagannej prezencji posiadają również liczne, przydatne funkcje. Wiele osób krytykuje sprzęty do zabudowy ze względu na konieczność demontażu w przypadku usterek, jednak przy prawidłowym użytkowaniu taki sprzęt powinien działać bezproblemowo. Liczne innowacyjne rozwiązania ułatwiają pracę z urządzeniem i całkowicie dopasowują je do potrzeb konsumenta.

Zobacz również

Szklane kontra ceramiczne. Jak wybrać naczynia żaroodporne?

Szklane kontra ceramiczne. Jak wybrać naczynia...

Ważna estetyka Współcześnie bardzo dużą wagę przywiązuje się do wyglądu nie tylko kuchni,...

Rozwałkuj to – czyli wybieramy najlepszy wałek do ciasta

Rozwałkuj to – czyli wybieramy najlepszy wałek...

Najpopularniejsze, ale czy najlepsze? Cała prawda o drewnianych wałkach Najpopularniejszymi...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena