Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak grillować w mikrofalówce?

Porady


Jak grillować w mikrofalówce?

Funkcjonalna kuchenka mikrofalowa potrafi znacznie więcej, niż tylko podgrzewać wcześniej przygotowane posiłki. Nowoczesne mikrofalówki oferują między innymi takie funkcje jak rozmrażanie, gotowanie – również na parze – czy grillowanie. Mikrofalówka z grillem z całą pewnością ucieszy wszystkich miłośników potraw z rusztu, ale i osoby na diecie, stwarzając dodatkowe możliwości dla przyrządzania niskokalorycznych dań. Kuchenka mikrofalowa, która umożliwia grillowanie, przynosi Ci szereg pomysłów na domowe obiady. Dowiedz się, jak  przygotowywać posiłki z wykorzystaniem mikrofalówki z grillem, by były one smaczne i zdrowe.

Na zdjęciu: Studio Mebli Bossi

Kilka sposobów na grillowanie w domu

 

Sezon grillowy trwa stosunkowo krótko, a przecież ochota na potrawy z grilla nie przechodzi nam wraz z końcem wakacji. Na szczęście możemy korzystać ze sprzętów AGD i akcesoriów kuchennych, które umożliwiają nam grillowanie w domu. Najprostszym z nich jest patelnia grillowa, dzięki której możemy przyrządzać mięsa i warzywa na zwykłej płycie kuchennej. Konieczne jest tu jednak stosowanie oleju lub innego tłuszczu, a to przecież dodatkowe kalorie i nie do końca zdrowa opcja.  Innym rozwiązaniem jest grill elektryczny. Pomiędzy płyty grilla elektrycznego możemy wrzucić, co tylko nam się podoba, jednak to kolejne urządzenie, na które musimy znaleźć dodatkowe miejsce w kuchni. Niezwykle praktycznym sprzętem w tym wypadku jest mikrofalówka z funkcją grilla. Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które i tak znajduje się w większości domów. Warto więc, wyposażając kuchnię w sprzęt AGD, zastanowić się nad zakupem kuchenki mikrofalowej z grillem. W ten sposób możemy jednocześnie cieszyć się smakiem grillowanych potraw przez cały rok, jak i oszczędzać miejsce w kuchni, ale i pieniądze, inwestując wyłącznie w jedno urządzenie, zamiast dwóch.

 

Co można grillować w mikrofalówce?

 

Kuchenka mikrofalowa z grillem z reguły wyposażona jest w ruszt, na którym możemy umieszczać produkty, które chcemy grillować. Dodatkowo, dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi, jedzenie ogrzewane jest ze wszystkich stron. Oznacza to, że grillowane w mikrofalówce produkty wypiekane są równomiernie, a jedzenie jest odpowiednio dopieczone i po prostu smaczne. Co zatem możemy grillować w kuchence mikrofalowej? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, bo w mikrofalówce wyposażonej w funkcję grilla grillować możemy praktycznie wszystko to, co wrzucilibyśmy na grilla ogrodowego. W mikrofalówce z grillem przyrządzimy zarówno mięsa, jak i ryby, ale także warzywa czy pieczywo. Smakiem kiełbasek z rusztu możemy rozkoszować się każdego dnia – bez ograniczeń. Możemy też przygotowywać w niej bardziej złożone potrawy, takie jak zapiekanki albo tosty z serem, mając pewność, że jedzenie będzie pysznie chrupiące. Nie masz pomysłu na obiad? Wystarczy, że w naczyniu żaroodpornym umieścisz produkty, które znajdziesz w lodówce: resztki makaronu czy ziemniaków z poprzedniego dnia, do tego trochę kolorowych warzyw i żółtego sera. Teraz już wystarczy zapiec wszystko w mikrofalówce z grillem i pyszny, domowy posiłek gotowy.  Grilla w mikrofalówce możemy też wykorzystać, podgrzewając takie dania jak pizza czy lasagne, które zachowają oryginalną konsystencje, dzięki czemu smakować będą znacznie lepiej.

 

Jaka jest zalecana moc grilla?

 

Kiedy wybierasz kuchenkę mikrofalową z funkcją grilla, warto sprawdzić, jaką dysponuje ona mocą. Pamiętaj jednak, że czym innym jest moc mikrofal, a czym innym moc grilla. To dwa rożne parametry, które znajdziesz na karcie produktu w specyfikacji technicznej. Najczęściej spotkasz się z kuchenkami mikrofalowymi o mocy grilla na poziomie 1000 W. To wystarczająco duża moc, by móc szybko przygotowywać różnego rodzaju potrawy i zawsze cieszyć się dobrymi efektami. Oczywiście czas grillowania w mikrofalówce zawsze uzależniony będzie od rodzaju potrawy i jej specyfiki. Jednak moc kuchenki mikrofalowej oraz moc, jaką oferuje dostępny w niej grill, to niezwykle ważne wartości, na które należy zwrócić uwagę, wybierając mikrofalówkę na miarę naszych potrzeb.

Studio Kampra
Studio Kampra
Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Meblox
Studio Meblox
Studio Olkam
Studio Olkam
Studio Tercet
Studio Tercet
Studio Vigo
Studio Vigo

Komentarze


5.00/5 5 5
5
Paula

Mąż uwielbia grillowane produkty. Ucieszył się jak mu poleciłam ten artykuł. Dużo z niego skorzystał i od razu zaczął wszystko sprawdzać :)


5
Tomasz

Nasza mikrofalówka świetnie sobie radzi z grillowaniem. Dużo skorzystaliśmy z artykułu.


5
Mareczek

Grillujemy cały rok! Artykuł ciekawy - odsyłam do poczytania!


5
majka

Dobra moc w mikrofali do grillowania to podstawa. Inaczej potrawa nie będzie odpowiednio gotowa do jedzenia. Zwróćcie na to uwagę!


5
KarolkaMacula

Mąż zawsze chciał grillować przy pomocy mikrofali. Podczas kupowania musieliśmy zwrócić uwagę czy ta, którą wybraliśmy ma odpowiednia moc.

Zobacz również


Suszenie w mikrofali – co można, a czego nie można...


Czy można w mikrofalówce wysuszyć grzyby albo zioła ogrodowe? A jeżeli można,...

Mikrofalówka do zabudowy – dlaczego warto w nią...


Współczesne meble oraz sprzęty można podzielić na dwie podstawowe kategorie...

Wybieramy mikrofalówkę – pod zabudowę czy...


Kuchenka mikrofalowa z pewnością należy do najczęściej używanych sprzętów...