Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Mikrofalówka do zabudowy – dlaczego warto w...

Porady


Mikrofalówka do zabudowy – dlaczego warto w nią zainwestować?

Współczesne meble oraz sprzęty można podzielić na dwie podstawowe kategorie – wolnostojące oraz robione na wymiar i przeznaczone do nowoczesnej zabudowy. Te drugie są dużo bardziej innowacyjne i okazują się strzałem w dziesiątkę dla miłośników nowatorskiego podejścia do kwestii aranżacji pomieszczeń domowego użytku takich jak kuchnia. Urządzeniem, które warto mieć w zabudowie jest między innymi dobrze każdemu znana mikrofalówka.

Na zdjęciu: Studio Kitchen4You

Szereg udogodnień

 

Mając tradycyjną kuchenkę mikrofalową, w zasadzie możemy ją umiejscowić, gdzie tylko chcemy i przenosić ją z miejsca na miejsce, gdyż jest to model mobilny, ale niestety starodawny. Dawne warianty, jakie były popularne kilkanaście lat temu na chwilę obecną odeszły do lamusa. Wyparte zostały przez nowoczesne i dość zaawansowane technologicznie sprzęty, jakie posiadają wielorakie korzyści dla użytkowników. W kuchenkach do zabudowy nie musimy martwić się w zasadzie o nic – montujemy sprzęt w wybranym miejscu, jest on dopasowany stricte do wymiarów punktu w kuchni, na którym go chcemy ustawić. Nie widać nieestetyczne obudowy od zewnątrz, a jedynie ładny, bardzo stylowy i elegancki przód. Na wierzchu natomiast znajduje się z reguły specjalny panel sterowania, który jest wraz z biegiem czasu standardem. Zazwyczaj projektowany jest on w dolnych partiach urządzenia. W ten sposób można szybko i sprawnie korzystać z kuchenki w zasadzie poprzez parę prostych kliknięć ikon widniejących na panelu. Nowoczesne mikrofalówki do zabudowy mają również drzwiczki otwierane w lewą albo w prawą stronę, w zależności od potrzeb użytkownika. To element przesądzający nie tylko o funkcjonalności, lecz także o ergonomiczności urządzenia. Obudowa charakteryzowanego modelu jest bardzo często specjalnie chłodzona, co możliwe jest poprzez wyposażenie jej w specyficzną turbinę umieszczoną w tyle sprzętu. Dzięki typowemu strumieniowi powietrza, które przepływa przez środek mikrofalówki, kuchenka jest schładzana. Warianty do zabudowy mają także wielokrotnie wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej, co polepsza estetykę sprzętu, ale także jest bardziej komfortowe gdy mowa o utrzymaniu urządzenia w należytym porządku. Nie ma co ukrywać, że tej kategorii model mikrofalówki jest też o wiele bardziej użyteczny i nadaje się do długotrwałego wykorzystania.

 

Lepsze funkcje

 

Kuchenki mikrofalowe przeznaczone do zabudowania, poza tym, że są wyjątkowo stylowe oraz nowoczesne, dodatkowo mają znacznie więcej różnorodnych funkcji niż standardowe opiekacze. Wynika to chociażby z innowacyjnych technologii zastosowanych podczas ich produkcji. I tak przykładowo popularna w eleganckich sprzętach mikrofalowych staje się opcja „crunch",która polega na możliwości zapiekania równomiernego potraw znajdujących się wewnątrz kuchenki. Nieważne w zasadzie czy wsadzimy do urządzenia frytki, pizzę czy nawet ciastka. W każdym z tych przypadków uzyskamy jeden określony i zadowalający nas rezultat – danie będzie świetnie wypieczone, ale nie spieczone. Jeszcze inną, równie przydatną, funkcją jest opcja „memory", która pozwala na zapamiętanie przez sprzęt szczegółowych programów automatycznych, co umożliwia uproszczenie mechanizmu działania kuchenki i przede wszystkim ograniczenie naszej fatygi do zupełnego minimum. W praktyce użytkownik podchodzi do urządzenia i po prostu naciska jeden, wybrany guzik. Na tym zaangażowania byłoby koniec. Warto także wspomnieć o funkcji rozmrażania. Nowatorskie modele mikrofalówek posiadają specjalną opcję umożliwiającą samoistne rozmrażanie produktów wkładanych do środka, zgodnie z ich wagą. Użytkownik może samodzielnie ustawić konkretny czas, jaki chce aby kuchenka poddawała artykuł spożywczy rozmrażaniu. Po tym czasie urządzenie automatycznie zostanie wyłączone, zatem nie dojdzie do naruszenia ani jakości jedzenia, ani tym bardziej samego sprzętu.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
mika

W mojej kuchni wszystkie sprzęty są w zabudowie, więc i mikrofalówka jest zabudowana. A dlatego taka decyzja, bo uważam, że kuchnia ze sprzętami AGD w zabudowie wygląda bardziej elegancko i schludnie. A na kupno mikrofalówki zdecydowałam się dlatego, bo często z niej korzystam, czy to do podgrzewania dań, czy do rozmrażania.


5
fiona

Mikrofalówka do zabudowy – świetna sprawa. Zabudowywanie sprzętów pozwala zaoszczędzić masę wolnego miejsca na blatach. Z doświadczenia wiem, że naprawdę warto. :)

Zobacz również


Jak grillować w mikrofalówce?


Funkcjonalna kuchenka mikrofalowa potrafi znacznie więcej, niż tylko podgrzewać...

Na fali


Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania w kuchni bez...

Misja – mikrofala. Czyli co wziąć pod uwagę podczas...


Kiedyś była wyznacznikiem luksusu, dziś możemy ją spotkać w każdej kuchni! O czym...