Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Na zakupy po mikrofalówkę

Porady


Na zakupy po mikrofalówkę

Kuchenka mikrofalowa – doskonały sprzęt dla zabieganych i zapracowanych. Znakomita alternatywa dla nielubiących pichcić. Trafiony wynalazek dla leniwych. Doskonałe urządzenie zarówno do przestronnych wnętrz kuchennych, jak i stosunkowo niewielkich pomieszczeń.

Na zdjęciu: Studio Strimex

Zalet co nie miara


Inwestycja w mikrofalówkę to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią komfort w kuchni. Zdecydowanym numerem jeden, jeżeli chodzi o zalety użytkowania opisywanego sprzętu AGD, jest praktyczność wykorzystania tego rodzaju kuchenki. Nawet już przeciętnej klasy mikrofalówka wyróżnia się funkcjonalnością, jaka natomiast przekłada się na wygodę konsumenta. Uwzględniając charakteryzowane urządzenie w codziennych, rutynowych czynnościach domowych takich jak podgrzewanie obiadu, robienie deserów na gorąco, rozmrażanie produktów czy gotowych dań można zaoszczędzić masę czasu. Mikrofalówki działają niesamowicie szybko, zwłaszcza w porównaniu z klasycznym piekarnikiem czy też standardową kuchenką. Jest to idealny wariant wyposażenia kuchennych czterech ścian dla ludzi nieprzepadających za pitraszeniem a także tych bardziej niecierpliwych.

 

Wybór nie taki łatwy

 

Niestety, kiedy podejmiesz decyzję o inwestycji w mikrofalówkę, warto byłoby najpierw gruntownie zgłębić wiedzę na temat sprzętów dostępnych obecnie na rynku. Nabycie pierwszego lepszego modelu, kierując się jak to często ma miejsce korzystną ceną, może być przysłowiowym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Zanim postanowisz, jaka maszyna będzie Ci służyła przez najbliższe lata w kuchennym wnętrzu Twego domowego zacisza, skoncentruj się na gruntownej selekcji, do przeprowadzenia której pierwszym kryterium powinna być moc sprzętu. Mikrofalówki niewielkiej mocy (np. 700 w) pozwolą wyłącznie na podstawowy zakres czynności – podgrzewanie, być może rozmrażanie. Nic poza tym. Gdy natomiast względem nabywanej mikrofalówki mamy znacznie większe oczekiwania, konieczne jest postawienie na model lepszej jakości a zarazem dużej mocy (np. 1000 i więcej W). Wtedy mikrofalówka pozwoli zastąpić piekarnik oraz da się w niej przyrządzić obiad dla kilkuosobowej rodziny, gdyż z reguły w parze z lepszą mocą idzie również większa pojemność.

 

Sposób sterowania a rodzaje

 

Biorąc pod uwagę sposób pracy urządzenia, wyróżnia się obecnie kilka kategorii mikrofalówek. Do najstarszych i zarazem atrakcyjniejszych cenowo modeli zalicza się kuchenki mechaniczne. Są one wprawdzie nierzadko dużo tańszym wariantem, ale w porównaniu z nowoczesnymi mikrofalówkami zakres ich możliwości jest naprawdę niewielki. Drugą grupą są mikrofalówki automatyczne czyli elektroniczne. Są droższe, ale przez to odznaczają się też wielorakimi udogodnieniami. Są wygodne bowiem mają specjalne opcje pozwalające na wybór konkretnego programu przeznaczonego do przygotowywania określonych dań. Kuchenka samodzielnie dobierze siłę grzania. Gdy natomiast potrawa będzie gotowa, sprzęt się wyłączy. Jeszcze innym wariantem są mikrofalówki inteligentne, a więc najnowszy wynalazek, który opera się na pionierskiej generacji i wysokich standardach działania. Mikrofalówki tego typu są skonstruowane tak, aby automatycznie ważyć produkty w nich umieszczane, określać skład podgrzewanych dań i na tej podstawie dostosowywać czas i natężenie pracy. Za takie kuchenki trzeba jednak sporo zapłacić.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Na fali


Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania w kuchni bez...

ABC kupowania kuchenki mikrofalowej


Już od wielu lat, kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchennego...

Kilka wskazówek, jak pielęgnować kuchenkę


Sprzętem AGD, bez którego nie można byłoby komfortowo korzystać z pomieszczenia...