Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Nowoczesne funkcje piekarników

Porady


Nowoczesne funkcje piekarników

Piekarniki, jakie występują na rynku sprzętów AGD na chwilę obecną to nie są już proste urządzenia, które mają umożliwić jedynie upieczenie ciasta czy przyrządzenie w wysokiej temperaturze tarty, mięsa bądź zapiekanki. Współczesne modele piekarników odznaczają się szeregiem rozlicznych funkcji dodatkowych, które pozwalają przede wszystkim na niesamowity komfort użytkowania.

Na zdjęciu: Studio Vente

Termosonda


Dzięki opcji termosondy możliwe jest stałe kontrolowanie temperatury, jaka panuje w środku pieczonej w piekarniku potrawy. Nie musimy non stop otwierać drzwiczek i tym samym marnotrawić ciepła, wypuszczając je na zewnątrz urządzenia. Nie jest wymagane, abyśmy się fatygowali nawet w minimalnym stopniu, ślęcząc nad piekarnikiem i monitorując proces pieczenia. Nie ma obaw o stan, w jakim będzie nasze danie, bowiem w momencie, gdy potrawa znajdująca się wewnątrz urządzenia wyposażonego w termosondę uzyska określoną, zalecaną temperaturę, sprzęt ulegnie samoczynnemu wyłączeniu. Dodatkowo, użytkownik uzyska o tym informację, poprzez charakterystyczny sygnał dzwonka.

 

Teleskopowe prowadnice

 

Poprzez wyposażenie nowoczesnych piekarników w prowadnice teleskopowe możliwe jest komfortowe korzystanie z urządzenia. Nie musimy już się martwić, żeby przypadkiem, wyciągając danie czy też sprawdzając stan jego upieczenia, nie oparzyć się. Blachy umieszczane w piekarniku wysuwają się sprawnie i dynamicznie, co wynika właśnie z zastosowania wspomnianych powyżej prowadnic. Te elementy upraszczają wygodne wysuwanie się półek. Ponadto teleskop tego rodzaju posiada specjalny ogranicznik wysunięcia. Tym samym, nigdy nie dojdzie do sytuacji, że pociągniemy za bardzo i blachy wypadną wraz z całą ich zawartością. Konstrukcja prowadnic jest nieprzypadkowa. Zaprojektowano te elementy w taki sposób, aby zachowywały poziom również przy pełnym wysunięciu.

 

Wózek

 

Niektóre innowacyjne modele piekarników dominujących teraz na rynku asortymentu AGD posiadają wśród swych „bajerów" także specyficzny wózek. Taki system daje sposobność prostego wysunięcia „na raz" całej komory. Pozwala to w związku z tym na bezproblemowe dostanie się do dania od wierzchu. Możemy także wyjąć z boku na przykład półkę z samego środka i w ten sposób wygodnie sprawdzić czy potrawa z najniższego pułapu piekarnika już jest zrobiona.

 

Aktywny katalizator

 

Jeszcze czymś innym okazuje się funkcja aktywnego katalizatora, jaka opiera się na wyłapywaniu oparów, co zapobiega osadzaniu się na ściankach piekarnika tłuszczu czy brudu. Poza tym , mechanizm tej kategorii wychwytuje też drobinki zapachowe, co uniemożliwia przenikanie aromatów. Nie musimy więc wietrzyć podczas pieczenia. Nie ma kłopotu z przechodzeniem zapachów do innych pomieszczeń mieszkalnych, co ma duże znaczenie zwłaszcza, kiedy mowa o projekcie kuchni połączonej z salonem, czyli typowej „open space".

 

Pyroliza

 

Funkcja pyrolizy opiera się na zaawansowanym mechanizmie czyszczenia, który polega na rozgrzaniu piekarnika do gigantycznej temperatury wynoszącej ok. 500 stopni Celsjusza. W takim żarze zgromadzone na ściankach urządzenia brudy, zanieczyszczenia oraz osiadający z przyrządzanych potraw tłuszcz ulegają samoistnemu spaleniu. Następuje to automatycznie, więc nie jest wymagane ręczne szorowanie sprzętu. Mycie w tak nowatorski sposób pozwala przede wszystkim na znaczące odciążenie domowników, którzy nie muszą już czyścić piekarnika mechanicznie. Ponadto taki proces czyszczenia okazuje się zdecydowanie bardziej dokładny. Do tego warto również podkreślić, że usuwanie zabrudzeń przebiega sprawnie, szybko i łatwo.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Innowacyjny sposób na oszczędność – czyli piekarnik 2...


Powstaje coraz więcej urządzeń typu dwa w jednym. Takie rozwiązania cieszą się...

Zamrażarka szufladowa


Nie musisz wydawać dużych sum na zakup gotowych mrożonek w supermarketach. Poza tym,...

Garnki do gotowania na parze – niezbędny ekwipunek...


Zdrowe, smaczne, niskokaloryczne – takimi cechami odznaczają się specjały...