Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Ceramiczna powłoka w naczyniach – czy warto?

Porady


Ceramiczna powłoka w naczyniach – czy warto?

Coraz częściej słyszy się o naczyniach z powłoką ceramiczną. Są one energooszczędne, ekologiczne, zdrowe a do tego wszystkiego ładne. Mają coraz szczersze grono zwolenników i prawie w ogóle przeciwników. Liczba ich zalet potrafi zadziwić – czy rzeczywiście są tak fantastyczne?

O co chodzi z tą ceramiką?
Powłoka ceramiczna należy do naturalnych materiałów. Nie posiada ona żadnych toksycznych i trujących substancji i ich nie emituje, dlatego nie oddziałuje niekorzystnie na zdrowie człowieka. Lata eksploatacji nie niosą za sobą żadnych niekorzystnych zmian. Oryginalna, ceramiczna powłoka jest idealnie gładka. Zapobiega ona przywieraniu gotowanych czy smażonych potraw. Podczas korzystania z naczyń z powłoką ceramiczną możemy dodawać minimalne ilości tłuszczu, dzięki czemu potrawy będą całkowicie zdrowe. Naczynia z powłoką ceramiczną są niezwykle wygodne i funkcjonalne – właśnie dlatego są tak lubiane i doceniane przez wszystkich użytkowników. Dodatkowo, ceramiczną powłokę bardzo łatwo się czyści – często wystarczy sama woda.

Nowoczesne naczynia pokryte są powłoką ceramiczną, która powstała z najwyższej jakości surowców. Jest materiałem naturalnym i ekologicznym. Podczas jej produkcji nie emitowane są żadne szkodliwe substancje, dlatego nie szkodzą ani środowisku, ani człowiekowi. Powłoka ceramiczna bardzo dobrze przewodzi ciepło, co pozwala zaoszczędzić energię, która jest potrzebna do ogrzania naczynia.

 

Największe zalety
Ogromną zaletą naczyń z ceramiczną powłoką jest bezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Naczynia te doskonale przewodzą ciepło, co wpływa na skrócenie czasu gotowania. Są odporne na wysokie temperatury i łatwo się je czyści – często wystarczy sama gorąca woda. Powłoka ceramiczna jest odporna na mechaniczne uszkodzenia czy korozje – jest niezwykle trwała. Dodatkowo, naczynia tego typu dostępne są w wielu wzorach, kolorach i formach, dlatego z łatwością można je dopasować do wystroju każdej kuchni.

 

Ceramika wymaga odpowiedniego traktowania
Powłoki ceramiczne występujące w naczyniach mają wiele zalet, jednak konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Takich naczyń nie powinno się myć w zmywarkach – zmywanie mechanicznie oraz detergenty mogą przyczynić się do uszkodzenia powłoki oraz utraty właściwości odpowiedzialnych za nieprzywieranie. Zaleca się mycie ręczne za pomocą gorącej wody i następnie wytarcie do sucha. Jeżeli pozostawimy mokre naczynia do wyschnięcia może to prowadzić do osadzania się kamienia, które mogą niekorzystnie wpływać na właściwości powłoki. Nie zaleca się smażenia bez dodatku tłuszczu – konieczna jest nawet jego minimalna ilość. Smażenie bez tłuszczu prowadzi do nadmiernego nagrzania naczynia co prowadzi do jego uszkodzeń. Ostatnią kwestią jest to, że naczynia z powłoką ceramiczną nie nadają się do przechowywania w nich potraw. Zawarta w nich sól może niekorzystnie wpływać na właściwości powłoki.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Seledynowy kolor w Twojej kuchni


Urządzając swoją wymarzoną kuchnię warto skoncentrować się nie tylko na aspektach...

Z czystością mu do twarzy, czyli jak czyścić okap


Okap to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdej kuchni. Sprawdza się...

Wysokość szafek kuchennych, czyli jak zaplanować...


Od wysokości szafek w kuchni w bardzo dużym stopniu zależy nasza wygoda podczas...