Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Modne kuchnie, czyli styl ponadczasowy

Porady


Modne kuchnie, czyli styl ponadczasowy

Jak stworzyć ponadczasową kuchnię, która będzie elegancka, a jej wystrój nie znudzi nam się po kilku miesiącach jej użytkowania? Ponadczasowa kuchnia wcale nie musi być tradycyjna. Nowoczesne wnętrza również mogą stać się uniwersalne. Jak zaprojektować kuchnię, która będzie funkcjonalna, nowoczesna i która pozostanie modna, niezależnie od zmieniających się trendów? Podpowiadamy!

Na zdjęciu: Studio Meble Wach

Nowoczesna kuchnia, czyli styl i przejrzystość

 

Nowoczesna kuchnia jest przejrzysta. Co to znaczy? Przejrzysta kuchnia pozbawiona będzie wszelkich zbędnych dodatków i zdobień. Sedno tkwi w prostocie. Dzięki temu nowoczesna kuchnia zawsze sprawiać będzie wrażenie uporządkowanej. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania jasnych kolorów o neutralnych odcieniach. Najpopularniejsze są biele i szarości w połączeniu z elementami drewnianymi. Aranżacja nowoczesnej kuchni opiera się o minimalistyczne wzornictwo. Co do zasady w modnej kuchni znajdziemy wysoką zabudowę oraz ewentualną wyspę lub półwysep, jeżeli pomieszczenie kuchenne będzie otwarte na przykład na salon. Jeżeli natomiast chodzi o fronty mebli kuchennych, zasada jest podobna: im mniej tym lepiej. A dokładniej? Wykończenie zabudowy kuchennej jest zazwyczaj gładkie, pozbawione elementów dekoracyjnych czy nawet uchwytów.

 

Wszystko ukryte w szafkach: elegancja i tajemniczość

 

Sprzęty AGD do zabudowy zyskują coraz większą popularność. Dzięki temu że w nowoczesnych kuchniach stosuje się urządzenia do pełnej zabudowy, dużo łatwiej uzyskać jest efekt przejrzystości i czystości. W małych, ale i w wysokich kuchniach dobrym rozwiązaniem jest zabudowa instalowana aż po sam sufit. To również funkcjonalne rozwiązanie: na górnych półkach możemy przechowywać akcesoria, które wykorzystujemy jedynie raz na jakiś czas. Niżej schowamy przybory, z których korzystamy na co dzień.  W ten sposób przedmioty codziennego użytku będziemy mieć pod ręką, a nie będą zabierać nam cennego miejsca na blacie. Oznacza to, że dużo łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w kuchni, w której – zgodnie z założeniem – panować będzie idealna czystość.

 

Zacieraj granice między pomieszczaniami

 

W nowoczesnych domach coraz rzadziej kuchnia jest osobnym pomieszczeniem. Najczęściej stanowi integralną część salonu. Modna kuchnia to kuchnia otwarta, którą wydziela już nie ściana, a półwysep lub kuchenna wyspa. Kuchenne wyspy są tak popularne nie tylko ze względu na to, że kuchni dodają nowoczesnego charakteru, ale także z uwagi na ich użyteczność oraz funkcję integracyjną. Wyspa zaprasza do wspólnego spędzania czasu w kuchni. Podczas rodzinnych imprez czy spotkań ze znajomymi gospodarze nie muszą już chować się za ścianą. W przygotowaniach mogą brać udział wszyscy. Otwierając kuchnie na salon, zyskujemy też wrażenie przestronności pomieszczeń, a przestrzeń jest niezwykle ważna w obecnie panujących trendach. Aby jednak uzyskać ten efekt, granice pomiędzy poszczególnymi strefami, takimi jak kuchnia, salon czy jadalnia muszą być płynne.

 

Minimalizm jest ponadczasowy

 

Bazą w stylu minimalistycznym są proste formy, neutralne kolory i naturalne materiały. Te zawsze pozostają w trendach, a kiedy tylko przyjdzie nam ochota na zmianę kuchennej aranżacji, metamorfozę kuchni bez problemu przeprowadzimy poprzez wymianę dodatków. Wystarczy do kuchni wprowadzić ulubione kolory, by całkowicie odmienić jej oblicze. A jeżeli tylko będziesz mieć taką fantazję, każdego roku możesz aranżować kuchnię zgodnie ze zmieniającymi się kolorystycznymi trendami. Wszystko dzięki neutralnej bazie, na której łatwo jest osiągnąć różnego rodzaju efekty. I choć minimalizm może wydawać się surowym stylem, bez trudu dodasz mu przytulności, na przykład poprzez zastosowanie dodatków o ciepłych barwach. Nowoczesny charakter kuchni przełamać można natomiast poprzez odpowiednio dobrane tekstylia i elementy dekoracyjne. Kwiecista zasłonka czy ręcznie zdobiona ceramika z całą pewnością do kuchni wprowadzą nieco indywidualizmu. Minimalistyczna i modna kuchnia wcale nie musi być surowa. Jest po prostu uniwersalna, a więc i ponadczasowa.

Studio Animacja
Studio Animacja
Art House Studio
Art House Studio
Studio MebelStyl
Studio MebelStyl
Studio Planto
Studio Planto
Studio Starimex
Studio Starimex
Studio Bossi
Studio Bossi

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szafko, otwórz się!


Najnowocześniejsze, pomysłowe a co najważniejsze komfortowe rozwiązania stosowane w...

Co na ściany w kuchni?


Kompletni laicy w dziedzinie szeroko pojmowanej aranżacji wnętrz, stojąc przed...

Naklejki na ścianę do kuchni zamiast płytek


Jeżeli urządzając swoją kuchnię szukasz ciekawego rozwiązania na jej wykończenie,...