Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesna kuchnia i funkcjonalne rozwiązania,...

Porady


Nowoczesna kuchnia i funkcjonalne rozwiązania, które pokochasz!

Jaka jest idealna kuchnia? Wygodna, bezpieczna, funkcjonalna... coś jeszcze? Oczywiście powinna być też ładna i przyjemna dla oka. Nowoczesne kuchnie cechują się minimalizmem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnoszą funkcjonalność tego pomieszczenia. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam funkcjonalne rozwiązania, które idealnie pasują do nowoczesnych, modnych kuchni. Dzięki nim organizacja kuchni i utrzymanie porządku będzie znacznie łatwiejsze, a gotowanie będzie przyjemniejsze.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Ciche zawiasy, cicha kuchnia

 

W nowoczesnych kuchniach, niezwykle ważne są szczegóły i to, z jaką głośnością działają szafki czy szuflady. Okazuje się, że wszystko zależy od zawiasów – jeśli posiadają zintegrowany hamulec, to zamykanie i otwieranie przebiega bardzo cicho. Jest to 'balsam dla uszu' – szczególnie jeśli po naszej kuchni często biegają dzieci.

 

Wewnętrzna szuflada

Jak wiadomo, kluczem do sukcesu jest dobra organizacja – zasada ta świetnie sprawdza się w kuchni. Dość innowacyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie szuflady w szufladzie. W ten sposób zyskujemy dodatkowe miejsce, a akcesoria kuchenne będą ładnie poukładane. Wszystko ma swoje miejsce i w naszej kuchni panuje porządek.

 

Szuflada w narożniku

Tak naprawdę, najbardziej problematycznym miejscem w każdej kuchni są narożniki. Ciężko jest je wykorzystać – utrudniają dostęp do produktów i nie wiadomo jak je zaaranżować. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku będzie szuflada narożnikowa. Wykorzysta każdy centymetr wolnej przestrzeni oraz zapewnia łatwy dostęp do przechowywanych w niej rzeczy.

 

Szuflada do zmywania

Wiele osób ceni sobie minimalizm – dlatego ilość 'rzeczy na widoku' w kuchni jest dość mocno okrojona. Wiadomo – płyn do naczyń i inne akcesoria mogą zaburzać wizję 'idealnej kuchni z katalogu'. Dla fanów takich wnętrz powstały szuflady do zmywania. Są to szuflady w których przechowuje się płyny do mycia naczyń, kostki do zmywarki oraz wszelkie gąbki i ściereczki. Wszystko jest sprytnie ukryte, ale nadal jest pod ręką.

 

Podnośniki frontów uchylnych

W przypadku wyższych szafek, bardzo pomocne są podnośniki frontów uchylnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – front szafek może być 'zatrzymany' na dowolnej wysokości. W każdej kuchni są takie szafki, do których dostęp jest nieco utrudniony – dlatego podnośniki znacznie go ułatwią.

 

Szafka żaluzjowa

Do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni świetnie sprawdzi się także szafka żaluzjowa. Może posłużyć do ukrycia drobnego AGD – ekspresu do kawy czy czajnika.

 

Cargo

Kosze cargo to tak naprawdę wysuwane szuflady, które ułatwiają przechowywanie produktów żywnościowych oraz akcesoriów kuchennych. Wysuwają się całe, dlatego mamy łatwy dostęp do wszystkich rzeczy – ich zawartość jest 'na wyciągnięcie ręki'. Prosta budowa oraz nieskomplikowany system są tutaj atutem. Kosze sprawdzają się nie tylko w spiżarniach, ale także w kuchniach. Pozwalają zagospodarować niewielkie przestrzenie pomiędzy szafkami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Praktyczna aranżacja małej kuchni – podpowiadamy jak to...


Urządzanie pomieszczenia kuchennego samo w sobie nie należy do najłatwiejszych zadań....

Kuchnia (z) marzeń faceta


Jeżeli chodzi o wystrój mieszkania, często to właśnie kobiety przejmują...

Nowoczesny sposób na dekorację kuchni – cytaty na...


Każdy chciałby, aby jego kuchnia była oryginalna i wyjątkowa. Często podczas jej...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności