Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Szuflady w kuchni wygodniejsze niż szafki

Porady


Szuflady w kuchni wygodniejsze niż szafki

Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu, a co za tym idzie, mamy w tam najwięcej urządzeń, akcesoriów i gadżetów. Musimy zorganizować sobie miejsce na przechowywanie tych wszystkich rzeczy. Okazuje się, że szuflady są o wiele bardziej funkcjonalne, niż szafki. Dlaczego? Przede wszystkim są wygodne – przechowywane w nich produkty czy akcesoria są łatwo i szybko dostępne. Dlatego też, już podczas planowania kuchni powinniśmy zaplanować ich większą ilość.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pinio

Dlaczego szuflada jest lepsza niż szafka?

 

Dzięki specyficznej konstrukcji, zawartość szuflad jest cały czas na wyciągnięcie ręki. Mamy tutaj nieskrępowany dostęp do żywności oraz kuchennych akcesoriów, czy urządzeń – czego nie można powiedzieć w przypadku szafek. Szuflady są praktyczne, pojemne, a do tego wszystkiego bardzo praktyczne.

 

Projektanci zalecają, by jedną, zwykłą szafkę zastąpić dwiema, czy nawet trzema szufladami. Podczas korzystania z szuflad ograniczamy konieczność schylania się i 'grzebania' we wnętrzu mebla. Z szafkami mamy często ten problem, że aby dostać się do interesującej nas zawartości, musimy sięgnąć trochę głębiej. Najpierw wyjmujemy to, co jest z brzegu, a dopiero później mamy dostęp do tej konkretnej rzeczy. Dzięki szufladom, wszystko możemy mieć pod ręką. Koniec z przesuwaniem, schylaniem się i wyciąganiem zawartości szafki, by dostać się do pożądanego gadżetu.

 

Metody montowania szuflad

 

Jeśli już zdecydujemy się na szuflady w naszej kuchni, to teraz musimy wybrać jeden z trzech dostępnych mechanizmów. Właśnie od niego będzie zależeć to, czy korzystanie z szuflad będzie swobodne i wygodne. Każdemu zależy na tym, aby 'działały bez szwanku' i zarówno wysuwanie, jak i wsuwanie odbywało się bez żadnych ograniczeń czy niespodzianek.

 

System standard

System standard to najprostszy system montowania szuflad i nie jest on jakoś specjalnie skomplikowany. Takie szuflady niestety nie wysuwają się do końca, co może stanowić problem podczas codziennej eksploatacji. Ponadto, udźwig tak zamontowanej szuflady nie jest zbyt duży.

 

System tandembox

Tandembox to jedyny mechanizm montowany w szufladach, który pozwala na całkowite wysunięcie szuflady. Taka konstrukcja potrafi udźwignąć aż 80 kilogramów.

 

System metabox

Metabox to mechanizm, który opiera się na metalowych prowadnicach. Tutaj, podobnie jak we wcześniejszym przypadku, szuflada też nie wysuwa się do końca, jednak korzystanie z niej nadal jest wygodne. Szuflady montowane na tym systemie potrafią udźwignąć ciężar o wadze 55 kilogramów.

 

Jaki mechanizm szuflad wybrać?

 

Wybór mechanizmu powinniśmy pozostawić specjaliście, który stworzy meble do naszej kuchni. Z pewnością wybierze on najlepsze rozwiązanie, dopasowane do naszych potrzeb oraz kuchennej aranżacji. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w solidniejszy system mocowania może przełożyć się na bezawaryjność i nasze zadowolenie.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Aneta

Dzięki temu artykule, zdecydowaliśmy się z mężem na szuflady w kuchni i wcale nie żałujemy. Są naprawdę lepsze niż szafki! Pozdrawiamy.

Zobacz również


Jak wyjąć szybę z piekarnika, żeby ją wyczyścić?


Szyba jest elementem piekarnika, na którym najbardziej widać zabrudzenia. Nawet...

Zanim kupisz okap


Posiadanie okapu w pomieszczeniu kuchennym to gwarancja czystego powietrza, neutralizacji...

Głośna lodówka – co zrobić, kiedy lodówka nie daje...


Głośno działająca lodówka może być naprawdę uciążliwa. Kiedy wracamy do...