Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Misja kupujemy lodówkę – na co warto zwrócić...

Porady


Misja kupujemy lodówkę – na co warto zwrócić uwagę?

Kuchnia niewątpliwie jest sercem domu, a sercem kuchni zdecydowanie jest... lodówka! Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez tego urządzenia – nie tylko przechowuje, ale również przedłuża trwałość produktów żywnościowych. Najczęściej sugerujemy się ceną i wyglądem zewnętrznym – jednak kierując się tylko tymi wyznacznikami możemy dokonać nieprawidłowego wyboru. Lodówka to zakup na lata, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się jakie cechy są istotne. Jak wybrać dobrą lodówkę? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Na zdjęciu: Studio Pinio

Po pierwsze – klasa energetyczna lodówki

Lodówka jest podłączona do prądu praktycznie cały czas – dlatego przy zakupie, warto zwrócić uwagę na parametr informujący o zużyciu energii. Co jest dla nas istotne? Klasa energetyczna lodówki. Jest to parametr, który określa ilość prądu zużywanego przez urządzenie w określonych warunkach. Najmniej energii zużywają sprzęty o klasie energetycznej A, najwięcej o klasie energetycznej G. Każda lodówka znajdująca się w sklepie posiada etykietę, na której podane są wszystkie parametry – również klasa energetyczna. Obowiązuje jedna skala, która jest taka sama u każdego producenta. Najbardziej oszczędne urządzenie oznaczone jest klasą A+++, dlatego warto szukać lodówek z takim symbolem.


Urządzasz kuchnię? Przemyśl lodówkę!

Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, uznać to za błahostkę, lub po prostu o tym zapomnieć... Podczas urządzania kuchni, planowania rozmieszczenia mebli, ważne jest uwzględnienie kierunku otwierania drzwi lodówki! Korzystanie z kuchni musi być wygodne – dotyczy się to również lodówki. Jeżeli kiedyś w przyszłości przewidujemy remont lub przeprowadzkę ważne jest, aby wybrać lodówkę w której będzie możliwe zamienienie kierunku otwierania lodówki. Niby nic, niby mały szczegół, jednak w przyszłości może okazać się niezwykle przydatny.


Na dole czy na górze?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli chłodziarek. Jedne – posiadają zamrażalnik na dole, inne na górze. Które rozwiązanie jest lepsze? Jeżeli wybierzemy lodówkę z zamrażalnikiem znajdującym się na dole mamy dość sporo miejsca na przechowywanie mrożonek. Niestety, konieczne jest schylanie co może być uciążliwe dla starszych osób. Zamrażalka na górze jest mniej komfortowa – utrudnia ona korzystanie z chłodziarki. Fajnym rozwiązaniem może okazać się kupno osobnej chłodziarki i zamrażalki, jednak taka opcja wymaga większej ilości miejsca.


Poziom hałasu

Istotny jest również poziom hałasu jaki generuje nasza lodówka. Niektóre modele są naprawdę głośne, dlatego warto zapoznać się z tym parametrem jeszcze przed zakupem. Najlepiej wybrać lodówkę, która wytwarza hałas na poziomie 38dB. W tym wypadku – im mniej, znaczy lepiej (ciszej).


Energia, hałas i.. dodatki

Już wiesz, że najpierw powinieneś zwrócić uwagę na pobór energii i hałas. Później przemyśl w którą stronę lodówka powinna się otwierać i zdecyduj, które umiejscowienie zamrażalnika sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Warto poświęcić czas i porównać modele od różnych producentów – lodówka to zakup na lata, dlatego dobrze jest wybrać tą najlepszą.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?


Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście...

Głośna lodówka – co zrobić, kiedy lodówka nie daje...


Głośno działająca lodówka może być naprawdę uciążliwa. Kiedy wracamy do...

Kup lodówkę Samsung - zyskaj prezent


Samsung SpaceMax to świeżość gwarantowana przez najnowsze technologie.