Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zamrażarka skrzyniowa

Porady


Zamrażarka skrzyniowa

Brakuje Ci wystarczająco miejsca na pojemną lodówkę z zamrażalnikiem w czterech ścianach kuchennego zacisza? Zanim zagracisz pomieszczenie zbyt dużym gabarytowo sprzętem, rozważ zakup zupełnie osobnego urządzenia AGD, jakim jest zamrażarka. Wyposażenie tego typu wcale nie jest przeznaczone wyłącznie do kuchni. O tym, jak wiele korzyści możesz zyskać dzięki inwestycji w skrzyniowe modele zamrażarek dowiesz się z poniższych akapitów.

Na zdjęciu: Kernau

Jak wielka skrzynia

Na rynku AGD dostępne są zamrażarki w dwóch podstawowych wersjach konstrukcyjnych – skrzyniowe oraz szufladkowe. W niniejszym tekście przyjrzymy się nieco szerzej pierwszemu typowi, który w swej budowie przypomina dużą rozmiarowo pakę. Sprzęt tej kategorii nie ma wyszczególnionych wewnętrznych przegródek na przechowywanie określonych rodzajów produktów spożywczych. Zamrażarki skrzyniowe posiadają jedną komorę, do której trafiają nasze mrożonki. Przeważnie skrzynia mrożąca jest zaprojektowana tak, aby móc w niej podwieszać po kilka koszy przeznaczonych na artykuły żywnościowe.

Sporo zalet

Skrzyniowe warianty zamrażarek odznaczają się przede wszystkim bardzo dużą pojemnością. Można w nich przechowywać większe gabarytowo produkty, takie jak chociażby olbrzymie porcje mięsa czy ryby. Istnieje też sposobność „napchania" do sprzętu rozmaitych artykułów żywnościowych, jakie tylko chcemy zamrozić, bo po prostu mamy na to wystarczająco miejsca. Plusem z pewnością jest także charakterystyczne otwieranie zamrażarki od góry. Dzięki temu oszczędzamy przestrzeń w pomieszczeniu, które wyposażyliśmy w opisywany sprzęt. Nie musimy zachowywać odpowiedniej powierzchni niezbędnej do swobodnego otwarcia urządzenia, co byłoby kłopotliwe zwłaszcza przy stosukowo wąskich wnętrzach czy też niestandardowych kształtem. Użytkowanie takiej maszyny jest w praktyce dość wygodne. Atutem okazuje się także dobra izolacja. Ten parametr umożliwia ograniczenie ilości zużywanej energii.

Nie przy małych artykułach

Do przechowywania w zamrażarce skrzyniowej nadają się w głównej mierze produkty spore rozmiarowo. Problem pojawia się natomiast, gdy mamy dość małe rzeczy do zamrożenia, bowiem kiedy przyjdzie nam je wyciągnąć będziemy musieli się nieco natrudzić, aby wygrzebać z pakownej skrzyni malutki pojemnik czy niewielki drobny woreczek. Niektórzy konsumenci skarżą się także na brak całkowitej przejrzystości charakteryzowanych urządzeń a także na mało komfortowe przeszukiwanie zawartości zamrażarki. Nie jest to niestety trafny wybór w przypadku ludzi niższych, którym ciężko będzie dostać dłonią na sam dół pojemnej maszyny.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchenki mikrofalowe – jak z nich korzystać i jak o nie...


Do grupy podstawowego już na chwilę obecną wyposażenia pomieszczeń kuchennych zalicza...

Dobór okapu do wnętrza kuchennego – skuteczne porady


Nie tylko walory wizualne, ale przede wszystkim jakość i solidność mechanizmu powinny...

Chłodziarka bez zamrażarki – gdzie się sprawdzi?


Lodówka bez zamrażalnika wbrew pozorom sprawdzi się nie tylko w dużej rodzinie...