Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka w stylu retro, czyli przenosimy się w...

Porady


Lodówka w stylu retro, czyli przenosimy się w czasie

Aktualnie w strefie aranżacji kuchennych królują dwa trendy. Z jednej strony mamy wszechobecny minimalizm i nowoczesność, z drugiej – powrót do przeszłości i styl retro. Poste formy, jasne wnętrza kontra oryginalne dodatki z dawnych lat. Każdy ma prawo do innych upodobań, a kuchnia powinna być naszym odzwierciedleniem. Producenci sprzętów AGD nie pozostają bierni. Tworzą oni urządzenia, które pasują do każdego stylu. W ofercie możemy znaleźć nowoczesne, minimalistyczne lodówki, jak i takie, które stylizowane są na styl retro. Szeroki wybór, ogrom możliwości sprawia, że każdy może urządzić swoją kuchnię marzeń. Dziś bliżej przyjrzymy się lodówkom w stylu retro – jaka jest w środku? Czym różni się od tradycyjnych lodówek? Tylko wyglądem, a może czymś więcej? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Gorenje

Inna na zewnątrz, taka sama w środku

 

Tak naprawdę lodówka w stylu retro niczym nie różni się od tych 'zwykłych'. Oczywiście niczym poza wyglądem. Niestety, popyt na lodówki w stylu retro nie jest tak duży jak na tradycyjne modele, więc tutaj może ograniczyć nas jedynie ilość i różnorodność dostępnych modeli. Lodówki w stylu retro posiadają nowoczesne technologie, tak jak inne chłodziarki. Są one połączeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych z oryginalnym designem. Łączą więc nowoczesność z wyglądem z dawnych lat.

 

Czym kierować się podczas zakupów?

 

Lodówka to lodówka i bez względu na zewnętrzną obudowę podczas zakupu powinniśmy się kierować podobnymi parametrami. Bardzo ważna jest pojemność urządzenia, którą oczywiście należy dopasować do liczby domowników. Istotna jest również klasa energetyczna, która będzie przekładać się na pobór energii a co za tym idzie – rachunki za prąd. Ponadto, jest jeszcze kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania lodówki w stylu retro.

 

Kolor lodówki w stylu retro

 

Lodówka w stylu retro będzie nieodłącznym elementem naszej kuchni. Będzie widoczna i zawsze na wierzchu, więc bardzo ważny jest jej kolor. Powinien on pasować do całej kuchennej aranżacji i tworzyć z nią oryginalną całość. Kolory lodówek dostępne na rynku z pewnością skradną wasze serca – wiele modeli, posiada również ciekawe wzory, które jeszcze bardziej podkreślają ich charakter. Oprócz koloru możemy przebierać również w kształtach. Modele dostępna na rynku mogą mieć prostokątne ostre brzegi lub lekko zaokrąglone krawędzie. Grunt to, żeby lodówka pasowała do mebli oraz pozostałych elementów kuchennego wyposażenia.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Justyna

Do takiej lodówki trzeba na pewno mieć całą kuchnię bardzo stylową. Ja na razie uważam, że lepiej zdecydować się na klasyczną i minimalistyczną kuchnię. Taka podoba mi się najbardziej.

Zobacz również


Lodówka bezszronowa – o czym powinieneś pamiętać,...


Najnowszym trendem w sferze chłodziarek jest opcja no frost. To prawdziwy hit w...

Kup lodówkę Samsung - zyskaj prezent


Samsung SpaceMax to świeżość gwarantowana przez najnowsze technologie.

Nowe spojrzenie na mrożenie, czyli zamrażarka szufladowa


Każdy uwielbia świeże, pyszne, kolorowe owoce i warzywa, jednak niestety nie zawsze...