Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka w stylu retro, czyli przenosimy się w...

Porady

Lodówka w stylu retro, czyli przenosimy się w czasie

Ulubione1

Aktualnie w strefie aranżacji kuchennych królują dwa trendy. Z jednej strony mamy wszechobecny minimalizm i nowoczesność, z drugiej – powrót do przeszłości i styl retro. Poste formy, jasne wnętrza kontra oryginalne dodatki z dawnych lat. Każdy ma prawo do innych upodobań, a kuchnia powinna być naszym odzwierciedleniem. Producenci sprzętów AGD nie pozostają bierni. Tworzą oni urządzenia, które pasują do każdego stylu. W ofercie możemy znaleźć nowoczesne, minimalistyczne lodówki, jak i takie, które stylizowane są na styl retro. Szeroki wybór, ogrom możliwości sprawia, że każdy może urządzić swoją kuchnię marzeń. Dziś bliżej przyjrzymy się lodówkom w stylu retro – jaka jest w środku? Czym różni się od tradycyjnych lodówek? Tylko wyglądem, a może czymś więcej? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Inna na zewnątrz, taka sama w środku
Tak naprawdę lodówka w stylu retro niczym nie różni się od tych 'zwykłych'. Oczywiście niczym poza wyglądem. Niestety, popyt na lodówki w stylu retro nie jest tak duży jak na tradycyjne modele, więc tutaj może ograniczyć nas jedynie ilość i różnorodność dostępnych modeli. Lodówki w stylu retro posiadają nowoczesne technologie, tak jak inne chłodziarki. Są one połączeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych z oryginalnym designem. Łączą więc nowoczesność z wyglądem z dawnych lat.

 

Czym kierować się podczas zakupów?
Lodówka to lodówka i bez względu na zewnętrzną obudowę podczas zakupu powinniśmy się kierować podobnymi parametrami. Bardzo ważna jest pojemność urządzenia, którą oczywiście należy dopasować do liczby domowników. Istotna jest również klasa energetyczna, która będzie przekładać się na pobór energii a co za tym idzie – rachunki za prąd. Ponadto, jest jeszcze kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania lodówki w stylu retro.

 

Kolor lodówki w stylu retro
Lodówka w stylu retro będzie nieodłącznym elementem naszej kuchni. Będzie widoczna i zawsze na wierzchu, więc bardzo ważny jest jej kolor. Powinien on pasować do całej kuchennej aranżacji i tworzyć z nią oryginalną całość. Kolory lodówek dostępne na rynku z pewnością skradną wasze serca – wiele modeli, posiada również ciekawe wzory, które jeszcze bardziej podkreślają ich charakter. Oprócz koloru możemy przebierać również w kształtach. Modele dostępna na rynku mogą mieć prostokątne ostre brzegi lub lekko zaokrąglone krawędzie. Grunt to, żeby lodówka pasowała do mebli oraz pozostałych elementów kuchennego wyposażenia.

Zobacz również

Lodówki w wersji mini

Lodówki w wersji mini

Pięćdziesiąt centymetrów W niewielkim wnętrzu kuchennym takim jak klasyczna kawalerka, warto...

Biała kuchnia z wyspą

Biała kuchnia z wyspą

Urok nieskazitelnej bieli Jak powszechnie wiadomo biały kolor nadaje wnętrzom lekkości i...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena