Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Retro lodówka, czyli oryginalny gadżet w naszej...

Porady


Retro lodówka, czyli oryginalny gadżet w naszej kuchni

Moda na wszechobecny minimalizm w pełni! Dość nowy trend można zauważyć szczególnie po aranżacjach kuchennych. Proste formy mebli, kuchnie w jednym kolorze i wszystko pochowane. Sprzęt AGD o nowoczesnym, minimalistycznym wykończeniu ale.. producenci też potrafią zaskoczyć! W sklepach możemy spotkać mnóstwo modeli urządzeń AGD, które swoją stylistyką nawiązują do dawnych lat. Idealnym przykładem jest lodówka retro, która świetnie wpasuje się w kuchnię w takim właśnie stylu. Czym lodówka retro różni się od tradycyjnego rozwiązania? Czy warto ją kupić? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę?

Na zdjęciu: SMEG

Zero różnic

Poza wyglądem, lodówka w stylu retro praktycznie niczym szczególnym nie różni się od tradycyjnej lodówki. Jedyne co nas może ograniczyć to ich różnorodność. Popyt na retro lodówki nie jest jeszcze aż tak duży, dlatego producenci mają do zaoferowania zdecydowanie mniejszą liczbę modeli do wyboru. Mniejszy wybór wiąże się również z mniejszą różnorodnością i konfiguracją omawianych sprzętów. Stosunkowo wysokie ceny lodówek retro są spowodowane zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Lodówka w stylu retro to nie tylko innowacyjne rozwiązanie techniczne, to również oryginalny design, dzięki czemu łączy ona wygląd z dawnych lat i nowoczesność.

Przy zakupie powinniśmy się kierować podobnymi parametrami jak w przypadku tradycyjnych lodówek. Warto zwrócić uwagę na pojemność, którą należy dostosować to liczby osób z niej korzystających. Niezwykle ważna jest klasa energetyczna, która będzie bezpośrednio wpływać na wysokość otrzymywanych rachunków. Oprócz tych podstawowych parametrów, w lodówkach w stylu retro jest jeszcze kilka ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę.


Kolor

Kupując retro lodówkę niezwykle ważny jest jej kolor. Musi on pasować do wcześniej zaprojektowanej aranżacji kuchennej, tak aby tworzyć spójną całość. Oryginalne kolory lodówek w stylu retro z pewnością skradną wasze serca. Niektóre lodówki posiadają również oryginalny wzór na drzwiach, który dodatkowo podkreśla jej oryginalny charakter. Oprócz koloru, możemy wybrać kształt, który bardziej pasuje do naszego wnętrza. Dostępne na rynku modele mają zarówno prostokątne, ostre brzegi jak i zaokrąglone krawędzie. Najważniejsze jest to, aby urządzenie nam się podobało i pasowało do mebli i pozostałych elementów składających się na wygląd kuchni.


Niesamowity urok

Lodówka w stylu retro ma swój urok. Z pewnością świetnie sprawdzi się w kuchniach stylizowanych na trendy z tamtych lat. Mimo, że wybór retro lodówek nie jest jeszcze tak szeroki jak tradycyjnych, to na pewno uda nam się znaleźć taka, która będzie pasować do naszego kuchennego wnętrza. Mimo wyglądu z dawnych lat, lodówki w stylu retro wyposażone są w najnowsze technologie, które z pewnością ułatwią korzystanie z tego urządzenia.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
agga

Mi osobiście baaardzo podobają się takie retro lodówki. Przyznam, że jakbym remontowała moją kuchnię to na pewno chciałabym, aby znalazły się w niej właśnie takie oldschoolowe urządzenia. :)


5
Kacperko

Cudne są takie lodówki i wnętrza. Bardzo ładnie wyglądają :)

Zobacz również


Zamrażarka skrzyniowa – czyli idealna skrzynia do...


Jak wiemy, lodówka jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. To ona pozwala...

Lodówka side by side - co to znaczy?


Czym tak naprawdę jest lodówka side-by-side, u kogo się sprawdzi, gdzie najlepiej...

Lodówka retro, zobacz najpopularniejsze modele


Kuchnia w stylu retro to kuchnia szykowna, a jednocześnie przytulna. Właśnie dlatego...