Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka idealna. Jak wybrać model, który...

Porady

Lodówka idealna. Jak wybrać model, który posłuży na lata?

Ulubione0

Obecnie ciężko byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie w gospodarstwie domowym bez podstawowego zestawu sprzętów AGD. Urządzeniem, jakie zdecydowanie mieć musimy w każdej dobrze wyposażonej kuchni okazuje się lodówka.

Do wyboru, do koloru


Zapoznając się z asortymentem proponowanym przez dzisiejsze salony AGD, w zasadzie ciężko jest od razu postawić na jakiś konkretny model chłodziarki. Patrząc na tak szeroki zakres rozmaitych wariantów dostępnych sprzętów, stanowi niekiedy prawdziwe wyzwanie dokonanie trafnego wyboru urządzenia, które będzie solidne, praktyczne, funkcjonalne i do tego estetyczne oraz na miarę naszych możliwości finansowych. Dlatego też tak ważnym czynnikiem, który w zasadzie powinien stanowić punkt wyjścia do zrobienia satysfakcjonujących zakupów jest selekcja. A dokładniej chodzi o to, że konsument nim postawi na konkretny model lodówki czy jakiegokolwiek innego urządzenia AGD powinien dokładnie rozważyć czy aby na pewno wybierana maszyna spełnia jego wszelkie oczekiwania co do jakości pracy, parametrów technicznych, gabarytów czy względów wizualnych. Niestety nierzadko okazuje się, że to co modne w danym momencie, albo co masowo wybierane przez konsumentów niekoniecznie jest strzałem w dziesiątkę w konkretnie naszym przypadku. Akurat inwestycja w urządzenia AGD, w tym między innymi charakteryzowaną chłodziarko-zamrażarkę, to kwestia indywidualna.

 

 

W jakim stylu?


Zanim zaczniemy zapoznawać się z opisami technicznymi i zgłębiać instrukcje w poszukiwaniu zalet i wad lodówek, które mamy na oku, przemyślmy gruntownie jaki w ogóle model urządzenia nas interesuje. Tym samym pierwsza, wstępna selekcja powinna obejmować ustalenie czy decydujemy się na model chłodziarki do zabudowy czy też pozostajemy przy tradycyjnych rozwiązaniach i nabywamy wariant wolnostojący. Ciężko jest w tej materii mówić, która z tych opcji jest lepsza, bo to także opinie subiektywne. Wskazać możemy natomiast, że w przypadku niewielkich rozmiarowo pomieszczeń kuchennych najczęściej wybiera się zabudowę. W przestronniejszych wnętrzach z kolei równie dobrze można pozwolić sobie zarówno na modele do zabudowy jak także i standardową maszynę wolnostojącą. W momencie, gdy nie chodzi o przeprowadzkę do nowego mieszkania, ale o samą wymianę lodówki, powinniśmy się jednak trzymać aranżacji, która już jest w naszej kuchni, a mianowicie, kiedy mamy zabudowane pozostałe sprzęty, niech również i w takim stylu będzie chłodziarka. Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie – lodówki w wariancie do zabudowy przeważnie są dużo płytsze niż klasyczne, mobilne sprzęty wolnostojące. Tym samym mają one nieco mniejszą pojemność, co może być natomiast kłopotliwe w przypadku użytkowania sprzętu przez kilkuosobową rodzinę.

Zobacz również

Czy warto inwestować w lodówkę side by side?

Czy warto inwestować w lodówkę side by side?

Co to jest lodówka side by side? Lodówka side by side, to chłodziarka, która trochę przypomina...

Czas ułatwić sobie życie – czyli na co zwrócić uwagę przy urządzaniu kuchni

Czas ułatwić sobie życie – czyli na co...

Cenna przestrzeń W kuchni najważniejsza jest przestrzeń i 'pole do manewrów'. Nie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena