Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Lodówka idealna. Jak wybrać model, który...

Porady


Lodówka idealna. Jak wybrać model, który posłuży na lata?

Obecnie ciężko byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie w gospodarstwie domowym bez podstawowego zestawu sprzętów AGD. Urządzeniem, jakie zdecydowanie mieć musimy w każdej dobrze wyposażonej kuchni okazuje się lodówka.

Na zdjęciu: Studio Hoffemeier

Do wyboru, do koloru

 

Zapoznając się z asortymentem proponowanym przez dzisiejsze salony AGD, w zasadzie ciężko jest od razu postawić na jakiś konkretny model chłodziarki. Patrząc na tak szeroki zakres rozmaitych wariantów dostępnych sprzętów, stanowi niekiedy prawdziwe wyzwanie dokonanie trafnego wyboru urządzenia, które będzie solidne, praktyczne, funkcjonalne i do tego estetyczne oraz na miarę naszych możliwości finansowych. Dlatego też tak ważnym czynnikiem, który w zasadzie powinien stanowić punkt wyjścia do zrobienia satysfakcjonujących zakupów jest selekcja. A dokładniej chodzi o to, że konsument nim postawi na konkretny model lodówki czy jakiegokolwiek innego urządzenia AGD powinien dokładnie rozważyć czy aby na pewno wybierana maszyna spełnia jego wszelkie oczekiwania co do jakości pracy, parametrów technicznych, gabarytów czy względów wizualnych. Niestety nierzadko okazuje się, że to co modne w danym momencie, albo co masowo wybierane przez konsumentów niekoniecznie jest strzałem w dziesiątkę w konkretnie naszym przypadku. Akurat inwestycja w urządzenia AGD, w tym między innymi charakteryzowaną chłodziarko-zamrażarkę, to kwestia indywidualna.

 

 

W jakim stylu?

 

Zanim zaczniemy zapoznawać się z opisami technicznymi i zgłębiać instrukcje w poszukiwaniu zalet i wad lodówek, które mamy na oku, przemyślmy gruntownie jaki w ogóle model urządzenia nas interesuje. Tym samym pierwsza, wstępna selekcja powinna obejmować ustalenie czy decydujemy się na model chłodziarki do zabudowy czy też pozostajemy przy tradycyjnych rozwiązaniach i nabywamy wariant wolnostojący. Ciężko jest w tej materii mówić, która z tych opcji jest lepsza, bo to także opinie subiektywne. Wskazać możemy natomiast, że w przypadku niewielkich rozmiarowo pomieszczeń kuchennych najczęściej wybiera się zabudowę. W przestronniejszych wnętrzach z kolei równie dobrze można pozwolić sobie zarówno na modele do zabudowy jak także i standardową maszynę wolnostojącą. W momencie, gdy nie chodzi o przeprowadzkę do nowego mieszkania, ale o samą wymianę lodówki, powinniśmy się jednak trzymać aranżacji, która już jest w naszej kuchni, a mianowicie, kiedy mamy zabudowane pozostałe sprzęty, niech również i w takim stylu będzie chłodziarka. Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie – lodówki w wariancie do zabudowy przeważnie są dużo płytsze niż klasyczne, mobilne sprzęty wolnostojące. Tym samym mają one nieco mniejszą pojemność, co może być natomiast kłopotliwe w przypadku użytkowania sprzętu przez kilkuosobową rodzinę.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Inez

Polecam sprawdzić mpm 427 sbs 03 :) Mam zakupioną i jest bardzo fajna, głęboka, łatwa w obsłudze, można ją zabudować i w czarnym pięknym kolorze

Zobacz również


Błędy, które możesz popełnić podczas kupowania...


Ile razy skuszeni wyjątkową promocją w sklepie ze sprzętem AGD skusiliśmy się na...

Lodówka wolnostojąca vs do zabudowy, co wybrać?


Urządzanie poszczególnych pomieszczeń domowego zacisza wymaga przede wszystkim...

Lodówka nie chce się włączyć – co zrobić?


Lodówka jest sprzętem gospodarstwa domowego, bez którego nie sposób...