Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Wyposażenie AGD XXI wieku – jak kupować, by...

Porady


Wyposażenie AGD XXI wieku – jak kupować, by nie zbankrutować?

Dobór urządzeń gospodarstwa domowego powinien opierać się przede wszystkim na gruntownej selekcji. Nigdy nie kupujmy w ciemno tak kosztownego sprzętu, który ma nam służyć na lata. Pierwsze, od czego powinniśmy zacząć zakupy to solidna analiza i to nie tyle cenowa, co jakościowa. Czasem lepiej wychodzi się z perspektywy czasu, gdy dopłacimy więcej, lecz w zamian uzyskamy produkt wysokiej klasy, który będzie inwestycją pozwalającą na długotrwałe, efektywne i komfortowe użytkowania.

Na zdjęciu: Studio ADAD

Ważną kwestią energooszczędność


O ile nie chcesz regularnie nadwyrężać swego portfela wydatkami na opłaty za prąd, warto zainwestować w solidne maszyny do kuchni, które pozwolą na znaczące zredukowanie kosztów. Sprzęty AGD, jakie wypuszczają dziś na rynek renomowani producenci wyróżniają się przede wszystkim nowoczesnością mechanizmów, z jakich są konstruowane i na podstawie których działają. To natomiast przekłada się na sprawniejszą pracę urządzenia, a w konsekwencji daje opcję mniejszego zużycia energii elektrycznej. Dlatego też, stojąc przed rzędem kuchenek, mikrofalówek, piekarników czy lodówek, dobrze byłoby popatrzeć nie tylko na ich design czy pułap cenowy, ale w głównej mierze na przypisaną im klasę energooszczędności.

 

Na odwrót

 

Nie oszczędzaj na samym sprzęcie AGD, co dzięki niemu. Paradoksalnie mniej stratni wyjdziemy na inwestycji w porządne wyposażenie kuchenne, które będzie niezawodne i trwałe niż gdybyśmy zakupili urządzenia tańsze, lecz słabsze. By uzyskać spodziewany rezultat – podgrzać zupę w kuchence mikrofalowej, zrobić kawę w ekspresie, zblendować w blenderze, utrzeć masę mikserem – musimy zużyć znacznie więcej energii, gdy mamy sprzęt o mniejszej mocy, bowiem urządzenie będzie pracowało znacznie dłużej. I w tym przypadku sprawdza się popularne powiedzenie, że „chytry dwa razy traci". Nie tylko marnujesz pieniądze, ale również i czas, stercząc nad maszyną, która nie działa tak wydajnie, jakbyś sobie tego życzył. Kiedy natomiast chodzi o urządzenia, z jakich korzysta się notorycznie a nie sporadycznie, sytuacja jest wręcz odwrotna – zaleca się wybór modeli małej mocy. Przykładem tego są chociażby zamrażarka czy chłodziarka, które pracują bez przerwy, zatem dobrze, aby pobierały mniej prądu. Zanim kupisz konkretny sprzęt AGD, warto abyś zwrócił uwagę na informacje umieszczone na tabliczce znamionowej znajdującej się w tylnej części urządzenia. Ponadto warto także popatrzeć na opis techniczny dołączony przez producenta. Pamiętaj, że wydane jednorazowo sumy na zakup lepszej jakości asortymentu zwrócą się i to bardzo szybko w postaci znacznie niższych rachunków.

 

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jakie lampy wybrać do kuchni?


Kuchnia marzeń to nie tylko ładna zabudowa, nowoczesne sprzęty AGD i liczne dodatki....

Ekologia w kuchennym wydaniu


Ekologia już dawno przestała być chwilową modą. Obecnie jest stylem życia,...

Czajnik elektryczny – nim zakupisz


Oprócz standardowych urządzeń AGD w gospodarstwie domowym bardzo potrzebnym...