Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w klasycznym stylu – jak stworzyć...

Porady


Kuchnia w klasycznym stylu – jak stworzyć ponadczasową aranżację?

Pomieszczenia kuchenne są sercem każdego domu. To właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu. Przygotowujemy pyszne posiłki, spożywamy je czy spędzamy czas z rodziną. Od kuchni wymaga się wiele. Powinna być urządzona tak, aby była funkcjonalna i wygodna. Oprócz tego, powinna również dobrze się prezentować. Kuchnia powinna być odzwierciedleniem gustu oraz upodobań domowników – mamy czuć się w niej dobrze i swobodnie. Niektórzy z nas preferują bardziej nowoczesny styl, inni wolą aranżacje w stylu wiejskim. Wiele osób jednak opiera się głównie na klasycznych rozwiązaniach. Jak stworzyć kuchnię w klasycznym stylu?

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Klasycznie i modnie

 

Wiele osób uważa, że klasyczne rozwiązania są mało atrakcyjne i niemodne. Tak naprawdę jednak, aranżacje w stylu klasycznym są połączeniem tradycyjnych rozwiązań z komfortem i wygodą. Kuchnie urządzone w stylu klasycznym posiadają zarówno elementy nowoczesne, jak i tradycyjne i funkcjonalne. Tak naprawdę są one połączeniem wygody, klasyki i nowoczesności. Klasyczne aranżacje to połączenie różnych materiałów, które tworzą efektowną całość.

 

W klasycznych kuchniach najważniejszym elementem są drewniane meble. Te bogato zdobione, oryginalne o wyniosłej konstrukcji grają tutaj pierwsze skrzypce. Ich krawędzie są elegancko wykończone i dekoracyjne ozdobione. Klasyczna aranżacja nieco odbiega od popularnego minimalizmu. Mamy tutaj do czynienia z licznymi dodatkami i dekoracjami.

 

Klasyczna kuchnia, nie dla każdego

 

Oczywiście każdy ma inny gust i inne upodobania. Tak też jest w przypadku aranżacji – styl klasyczny ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Klasyczna aranżacja w kuchni z pewnością nie sprawdzi się u osób, które lubią minimalizm i stawiają na prostę. Można powiedzieć, że taka klasyczna – wręcz muzealna stylistyka, nie do każdego będzie 'przemawiać'.

 

Kuchnia w klasycznym stylu – dlaczego warto?

 

Kuchnia urządzona w stylu klasycznym to sposób na ponadczasową aranżację, która nigdy nie wyjdzie z mody. Nie jest to chwilowa moda – klasyczna kuchnia zawsze robi wrażenie i wyróżnia się swoją unikatowością. Urządzenie kuchni w klasycznym stylu z pewnością będzie bezpieczną i bardzo praktyczną inwestycją. Przez lata będziemy mogli cieszyć się ciekawym wnętrzem.

 

O czym musimy pamiętać? Aranżacja w stylu klasycznym lepiej prezentuje się w kuchniach zamkniętych. W przypadku kuchni otwartych, lepiej sprawdzają się bardziej nowoczesne rozwiązania. Wiele osób uważa, że kuchnia w stylu klasycznym jest poważna i wyniosła, jednak można to przełamać ciepłymi dodatkami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu vintage


Moda na styl vintage w wielu dziedzinach obecna jest już od kilku lat. W przypadku...

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w...


Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób?...

Płyta indukcyjna – czy warto się na nią zdecydować?


Mamy coraz więcej możliwości. Dawniej w kuchni królowały kuchnie gazowe, być...