Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
Meble Kuchenne - Aranżacje i Propozycje | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Meble kuchenne Jakie szafki do kuchni?

Meble kuchenne


Jakie szafki do kuchni?

Wybór mebli kuchennych to często spore wyzwanie. Producenci mebli i akcesoriów prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, których wspólnym celem jest ułatwienie i usprawnienie podejmowanych prac kuchennych. Praktyczne pomysły można z powodzeniem zastosować nawet w aranżacjach kuchni charakteryzujących się niewielkim metrażem. W tym przypadku liczy się trochę sprytu, pomysłowości i przede wszystkim wygoda użytkowania.

Na zdjęciu: Blum

Jakość i ergonomia

Bez względu na wybrany styl, w jakim ma być urządzona kuchnia, dokonując wyboru kuchennej zabudowy bierzmy pod uwagę jakość jej wykonania. Jest to inwestycja na kilka lat, więc meble powinny służyć długo, ale i bezproblemowo. Zwracajmy więc szczególną uwagę na elementy wykończeniowe, które ostatecznie wpływają na komfort pracy i zadowolenie domowników. Niezmiernie ważne jest również samo rozplanowanie szafek i ich przeznaczenia. Na przykład bardzo praktyczne będzie usytuowanie szafki na naczynia w pobliżu zmywarki, ponieważ z łatwością schowamy czyste szklanki i talerze i unikniemy konieczności kilkukrotnego przemierzania całej kuchni.
 

Organizacja

Funkcjonalne szafki kuchenne powinny umożliwiać przechowywanie rozmaitych akcesoriów i urządzeń. Wiele współczesnych rozwiązań pozwala na swobodne zagospodarowanie nawet tych miejsc, które z pozoru wydają się niedostępne. Problematyczne może się okazać przechowywanie sprzętów czy naczyń o różnej wielkości i wysokości. Warto więc część szafek wyposażyć w większą ilość półek, wówczas pomieścimy w nich więcej mniejszych przedmiotów. Musimy jednak zarezerwować kilka szafek na nieco większe urządzenia, jak miksery czy roboty kuchenne a nawet wysokie naczynia. Jeśli odpowiednio zagospodarujemy dostępną przestrzeń, unikniemy zbędnych kłopotów i późniejszych poszukiwań a każda rzecz zawsze będzie na swoim miejscu.

Wygoda

Nowoczesne systemy montowane w kuchennej zabudowie zdecydowanie wpływają na komfort użytkowania. Do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji, od samodomykających się zawiasów przez prowadnice do szuflad z ogranicznikami, podnośniki do frontów wiszących szafek a nawet windy, które ułatwiają dostęp do górnych półek. Znajdziemy również sposób na wygospodarowanie przestrzeni na spiżarnię, o której marzy wiele gospodyń domowych. Do tego celu możemy wykorzystać kosze cargo, które po wysunięciu zapewniają swobodny dostęp nawet do produktów, które są głęboko ukryte. Niepozorne szuflady również dają szereg ciekawych możliwości. Ich wnętrze – wedle własnych potrzeb – możemy zapełnić rozmaitymi wkładami, które wprowadzą ład i porządek. Niektórzy producenci w swojej ofercie posiadają także szuflady otwierane na docisk. Będzie to świetne rozwiązanie, jeśli w takiej szufladzie umieścimy pojemniki do sortowania śmieci. Z łatwością – w trakcie kuchennych prac i bez konieczności mycia rąk – pozbędziemy się odpadków, jednocześnie zadbamy o ekologię i nie zajmie nam to dodatkowego czasu. Narożne szafki to także kopalnia pomysłów. W ich wnętrzu mogą się skrywać wysuwane półki ze stalowego drutu, które zapełniają całą wolną przestrzeń, dzięki czemu nie tracimy miejsca i wygodnie możemy sięgnąć w najdalszy zakamarek.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Otwórz je! Kilka słów o kuchennych drzwiach


Wiele osób podczas planowania remontu kuchni zastanawia się czy zamknąć to...

Monochromatyczna, czy kolorowa?


To, w jakich kolorach urządzimy kuchnię ma niebagatelne znaczenie. Nie tylko dla...

Nietypowy wystrój – kuchnia i sypialnia w jednym


Nie każdy ma możliwość dysponowania przestronnym lokum mieszkalnym, w którym...