Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposoby na zwiększenie miejsca w szafkach

Porady


Sposoby na zwiększenie miejsca w szafkach

Kuchnia jest wnętrzem, w którym przechowywanie ma szczególnie duże znaczenie. Już na etapie planowania projektu swojej wymarzonej kuchni, warto wziąć pod uwagę ten aspekt, by móc cieszyć się dużą pojemnością szafek i funkcjonalnym ich użytkowaniem. Istotne znaczenie ma nie tylko to, jakie meble kuchenne wybierzemy, ale także to jak zagospodarujemy ich wnętrze. Zdradzimy Ci najważniejsze sposoby na zwiększenie miejsca w szafkach kuchennych.

Na zdjęciu: Studio Mebli Agora

Nowoczesne systemy kuchenne


Kuchnia jest miejscem, w którym musi się naprawdę sporo zmieścić. Garnki, patelnie, zastawy codzienne i okazjonalne, akcesoria kuchenne, małe AGD, gadżety. Można wymieniać bez końca. Sposobem na zwiększenie pojemności szafek jest sprytne wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań dedykowanych organizacji wnętrza mebli kuchennych. Nowoczesne systemy kuchenne pozwalają na wygodne przechowywanie większej ilości niezbędnych w każdej kuchni przedmiotów, niż w przypadku tradycyjnego rozmieszczania ich w szafkach i szufladach.

Już na etapie planowania projektu kuchni warto zastanowić się, w których miejscach będziemy przechowywać poszczególne sprzęty i akcesoria. W tym celu warto się też zapoznać z zasadą podziału na strefy kuchenne, której zastosowanie zwiększa funkcjonalność w kuchni. Dobierając odpowiednie systemy organizacji zwiększamy nie tylko pojemność przechowywania w szafkach, ale także zyskujemy łatwiejszy dostęp do danych przedmiotów.

 

Szafki typu cargo


W kuchni oprócz tradycyjnych szafek i szuflad warto także zastosować szafki lub panele cargo. Są to szafki, które wysuwają się po szynach z korpusu zabudowy meblowej. Umożliwiają one łatwiejszy dostęp do przechowywanych rzeczy oraz ułatwiają orientację w rozmieszczeniu produktów. Zapewniają bardziej intuicyjną i wygodną obsługę mebli. Panel cargo może być wysoki niczym lodówka, lub mieć rozmiar szafki. Stanowi także dobre rozwiązanie, gdy chcemy zagospodarować jakąś wnękę. Układając rzeczy w takich szafkach zyskujemy większą możliwość przechowywania.

 

Kosze obrotowe i segregatory do szafek


Szafki narożne są zazwyczaj najtrudniejsze w kwestii pełnego wykorzystania ich pojemności. Aby nie marnować miejsca na przechowywanie, warto wyposażyć je w wysuwane systemy obrotowe, które ułatwiają dostęp do rzeczy w szafce i pozwolą w pełni zagospodarować ich wnętrza. Ponadto aby zwiększyć pojemność przechowywania w szafkach i szufladach, warto je wzbogacić o:

  • wkładane półki,
  • segregatory,
  • separatory,
  • silikonowe akcesoria kuchenne,
  • pojemniki,
  • przegródki.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchenny alfabet


Kuchnia to obecnie jedno z najnowocześniejszych pomieszczeń w domu. To tu spotkać...

Jak wybrać sokownik? Na co zwrócić uwagę przy jego...


Choć na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać naturalne soki...

Nowocześnie czy klasycznie? W jakim stylu urządzić...


Urządzając kuchnię stajemy przed jedną z największych i najważniejszych decyzji,...