Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zmywarka – czy bez tego urządzenia...

Porady

Zmywarka – czy bez tego urządzenia rzeczywiście nie da się obejść?

Ulubione1

Od pewnego czasu, nieodłącznym elementem każdej kuchni jest zmywarka. Jest to urządzenie, które pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Oczywiście 'wysługiwanie' się zmywarką ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Kiedyś to kobiety walczyły ze stertą brudnych naczyń po obiedzie – dziś, robi to zmywarka. Wiele osób – tych przeciwnych, twierdzi, że jest to zbędne urządzenie. Jest to przecież dość spory wydatek, a mycie elektroniczne też przecież kosztuje. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czy zakup zmywarki nadal się opłacam, czy jednak powinniśmy zostać przy tradycyjnym ręcznym zmywaniu.

Producenci mają wiele do zaoferowania
Producenci chcąc wyjść naszym oczekiwaniom, dlatego dają nam prawo wyboru. Na rynku znajdziemy zarówno modele wolnostojące, jak i urządzenia przeznaczone pod zabudowę. Tutaj – w zależności od naszych upodobań oraz preferencji, a także 'możliwości' naszej kuchni wybieramy model, który bardziej nam odpowiada. Jeśli już wiemy, jaki typ zmywarki sprawdzi się u nas lepiej, to trzeba dopasować jej szerokość. Zmywarki występują w różnych wielkościach, jednak te najbardziej popularne modele mają 45 lub 60 centymetrów.

 

Co daje nam zmywarka?
Tak naprawdę zmywarka daje nam dużo możliwości. Samo posiadanie zmywarki to duża wygoda oraz oszczędność czasu. W zmywarce możemy umyć niemalże wszystkie naczynia – choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Zmywarki wyposażone są w liczne programy, które umożliwiają pozbycie się nawet bardzo ciężkich zabrudzeń – dlatego naczynia zawsze są idealnie czyste. Tak naprawdę jedyne co musimy zrobić, to włożyć brudne naczynia do zmywarki, ustawić program, temperaturę i gotowe! Zaoszczędzony czas możemy wykorzystać na aktywny wypoczynek lub inne przyjemności. Zyskujemy nie tylko dodatkowy czas – ale również ładne paznokcie i dłonie, które często podczas szorowania ulegają zniszczeniu.

 

Czy posiadanie zmywarki wiąże się z wysokimi rachunkami? Obalamy mit
Osoby, które krytykują zmywarki swoje przekonania argumentują zbyt dużym zużyciem prądu oraz wody. Tymczasem okazuje się, że te zarzuty są bezpodstawne! Na rynku dostępne są energooszczędne modele, które pobierają naprawdę małe ilości energii oraz wody. W nowoczesnych urządzeniach z programem ECO jedno mycie jest średnio trzy razy tańsze, niż mycie ręczne. Wybierając urządzenie warto wybrać model z wysoką klasą energetyczną – takie urządzenia pobierają stosunkowo małe ilości prądu.

 

Zmywarka = brak zlewu?
Nawet jeśli zdecydujemy się na zmywarkę, to nie możemy całkowicie zrezygnować z ręcznego mycia. Duże garnki lub drewniane akcesoria nie mają wstępu do tego urządzeniu – niektóre z nich się nie zmieszczą, inne mogą się po prostu zniszczyć. Zmywarka jest bardzo pomocna – ułatwia nam codzienne obowiązki i pozwala zaoszczędzić czas, jednak nie pozwoli nam się pozbyć zlewozmywaka na dobre.

Zobacz również

Jaką zmywarkę wybrać — dużą czy małą?

Jaką zmywarkę wybrać — dużą czy małą?

Rozmiar zmywarki ma znaczenie Planując wybór wyposażenia kuchni jednym z podstawowych dylematów,...

Kiedyś były na topie – teraz pomału wracają do łask. Naczynia emaliowane

Kiedyś były na topie – teraz pomału wracają...

Trochę zapomniane? Nasze babcie z pewnością bardzo dobrze znają naczynia emaliowane, były one...
Komentarze (2)
2
Gość
Krystyna
2018-01-04 08:46:45

Zmywarka to naprawdę duże ułatwienie i oszczędność ;) Pomimo tego zlew w kuchni też musi być - nie wszystkie naczynia można wkładać do tego urządzenia.

Gość
Ula
2017-12-18 08:17:39

Pewnie, że da się obejść, ale na pewno większa wygoda i zaoszczędzanie czasu. Moim zdaniem zmywarka powinna być jedną z najważniejszych urządzeń w kuchni. Na pewno te porady przydadzą się osobie, które chce kupić taką zmywarkę.

Twój komentarz
Ocena