Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia w stylu wiejskim czyli jaka?

Porady


Kuchnia w stylu wiejskim czyli jaka?

W kuchni, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach naszego domu wszystkie elementy, powinny tworzyć spójną całość. Przed jej urządzeniem, powinniśmy zastanowić się jak chcemy, żeby wyglądała. Zaczynając od podłogi, doborze ścian, mebli, na sprzętach AGD i firankach kończąc – wszystko musi do nas pasować. Kuchnia powinna być odzwierciedleniem naszej duszy i sprawiać, że będziemy się w niej dobrze czuć.

Na zdjęciu: Smeg

Dla każdego coś innego
Wśród nas są fani nowoczesnego minimalizmu, wyszukanego industrializmu lub po prostu fani prostych, zwykłych wnętrz. Każdemu podoba się coś innego i każdy ma prawo urządzić kuchnię po swojemu. To my będziemy spędzać w niej czas, to my będziemy w niej gotować, to my, mamy się w niej dobrze czuć.

Jeśli ktoś lubi naturę
Wiejska kuchnia w większości jest stworzona z naturalnych materiałów. Możemy tutaj spotkać ceramikę, wiklinę czy drewno. Wszystkie elementy kuchni w stylu wiejskim mają sprawiać wrażenie, że są tutaj już wiele lat. Nieco wysłużone, ale nadal funkcjonalne i użyteczne. Liczne dekoracje i dodatki przywiezione z pobliskiego targu – niby nic do siebie nie pasuje, jednak tworzą spójną, piękną całość.

Idealna aranżacja do dużych wnętrz
Styl wiejski najlepiej prezentuje się w dużych, przestronnych wnętrzach. Kuchnia w takim stylu bogata jest w liczne meble o różnych wielkościach i formach. Liczne dodatki, akcesoria i gadżety – to wszystko znajduje się na wierzchu. W małej kuchni ciężko byłoby to wszystko pomieścić. Nieodłącznym elementem kuchni w stylu wiejskim jest duży drewniany stół z krzesłami. To właśnie tam spożywane są posiłki w gronie rodzinnym.

Podstawowe elementy wiejskiej aranżacji
Meble w kuchni w stylu wiejskim wykonane są z drewna. Rzeźbione, nieco zniszczone, każdy element najczęściej jest w innym odcieniu. Często można spotkać tutaj stare komody i kredensy, które pamiętają jeszcze młodość naszych babć. Fronty powinny być przeszklone, tak aby można było wyeksponować piękną kuchenną zastawę. Pamiętajmy, że każde dodatkowe przetarcie na meblach dodaje im uroku! W kuchni wiejskiej bardzo dużo jest tkanin naturalnych, które zdobione są licznymi koronkami bądź haftami. Stół przyozdobiony jest często pięknym obrusem. Znajdziemy tutaj dużo świeżych kwiatów i ziół, a także warkocze czosnku i cebuli. W takiej kuchni znajdziemy dużo ceramicznych, glinianych i emaliowanych naczyń, które służą nie tylko do gotowania, ale są również elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia. W licznych kuchniach możemy spotkać także pożądany przez wielu piec kaflowy, który wprowadza niesamowity klimat, szczególnie zimą. W kuchni w stylu wiejskim nie może zabraknąć dużego ceramicznego zlewu, który sprawia wrażenie 'wyciągniętego z dawnych lat'.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Trochę Wenecji w domowym zaciszu


Kuchnia od pewnego czasu przestała pełnić rolę tradycyjnego pomieszczenia roboczego, a...

Jak urządzić kuchnię funkcjonalnie?


Wydawać by się mogło, że w małym lokum wystarczą tylko najprzydatniejsze, podstawowe...

Najlepsze kwiaty doniczkowe do kuchni


Kwiaty doniczkowe mają wielki potencjał dekoracyjny i czynią wnętrza zdecydowanie...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności