Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu wiejskim czyli jaka?

Porady


Kuchnia w stylu wiejskim czyli jaka?

W kuchni, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach naszego domu wszystkie elementy, powinny tworzyć spójną całość. Przed jej urządzeniem, powinniśmy zastanowić się jak chcemy, żeby wyglądała. Zaczynając od podłogi, doborze ścian, mebli, na sprzętach AGD i firankach kończąc – wszystko musi do nas pasować. Kuchnia powinna być odzwierciedleniem naszej duszy i sprawiać, że będziemy się w niej dobrze czuć.

Na zdjęciu: Smeg

Dla każdego coś innego
Wśród nas są fani nowoczesnego minimalizmu, wyszukanego industrializmu lub po prostu fani prostych, zwykłych wnętrz. Każdemu podoba się coś innego i każdy ma prawo urządzić kuchnię po swojemu. To my będziemy spędzać w niej czas, to my będziemy w niej gotować, to my, mamy się w niej dobrze czuć.

Jeśli ktoś lubi naturę
Wiejska kuchnia w większości jest stworzona z naturalnych materiałów. Możemy tutaj spotkać ceramikę, wiklinę czy drewno. Wszystkie elementy kuchni w stylu wiejskim mają sprawiać wrażenie, że są tutaj już wiele lat. Nieco wysłużone, ale nadal funkcjonalne i użyteczne. Liczne dekoracje i dodatki przywiezione z pobliskiego targu – niby nic do siebie nie pasuje, jednak tworzą spójną, piękną całość.

Idealna aranżacja do dużych wnętrz
Styl wiejski najlepiej prezentuje się w dużych, przestronnych wnętrzach. Kuchnia w takim stylu bogata jest w liczne meble o różnych wielkościach i formach. Liczne dodatki, akcesoria i gadżety – to wszystko znajduje się na wierzchu. W małej kuchni ciężko byłoby to wszystko pomieścić. Nieodłącznym elementem kuchni w stylu wiejskim jest duży drewniany stół z krzesłami. To właśnie tam spożywane są posiłki w gronie rodzinnym.

Podstawowe elementy wiejskiej aranżacji
Meble w kuchni w stylu wiejskim wykonane są z drewna. Rzeźbione, nieco zniszczone, każdy element najczęściej jest w innym odcieniu. Często można spotkać tutaj stare komody i kredensy, które pamiętają jeszcze młodość naszych babć. Fronty powinny być przeszklone, tak aby można było wyeksponować piękną kuchenną zastawę. Pamiętajmy, że każde dodatkowe przetarcie na meblach dodaje im uroku! W kuchni wiejskiej bardzo dużo jest tkanin naturalnych, które zdobione są licznymi koronkami bądź haftami. Stół przyozdobiony jest często pięknym obrusem. Znajdziemy tutaj dużo świeżych kwiatów i ziół, a także warkocze czosnku i cebuli. W takiej kuchni znajdziemy dużo ceramicznych, glinianych i emaliowanych naczyń, które służą nie tylko do gotowania, ale są również elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia. W licznych kuchniach możemy spotkać także pożądany przez wielu piec kaflowy, który wprowadza niesamowity klimat, szczególnie zimą. W kuchni w stylu wiejskim nie może zabraknąć dużego ceramicznego zlewu, który sprawia wrażenie 'wyciągniętego z dawnych lat'.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Eko kuchnia? Jak stworzyć wystrój w stylu naturalnym


Powrót do natury to dzisiaj trend. Coraz większe grono konsumentów decyduje się na to,...

Boho loft - najmodniejsza odmiana stylu industrialnego


Wybierając styl przewodni do swojej kuchni zyskujemy pewność, że jej aranżacja...

Moda na eko kuchnie, czyli powrót do natury


Ekologia przestaje już być jedynie modą, ale staje się stylem życia. Wszystko to...