Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czy warto inwestować w lodówkę side by side?

Porady


Czy warto inwestować w lodówkę side by side?

Kupowanie sprzętów gospodarstwa domowego nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim jest to zakup na lata i jedna nieodpowiednia decyzja może bezpośrednio wpływać na komfort korzystania z urządzenia. Poza tym, w dzisiejszych czasach wybór jest tak ogromny, jest tyle możliwości, że sama świadomość, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Lodówka jest nieodłącznym elementem każdej kuchni. Nie da się bez niej obejść, dlatego pomimo tego, że jest to trudne, trzeba ją wybrać i kupić. Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszy się lodówka side by side. Czym jest? Czym się charakteryzuje? Odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pro M

Co to jest lodówka side by side?
Lodówka side by side, to chłodziarka, która trochę przypomina szafę. Jest to dwudrzwiowe urządzenie, w którym po jednej stronie znajduje się zamrażarka, a po drugiej chłodziarka. Oczywiście producenci dbają o ich różnorodność, dlatego można spotkać różne modele. Można wybrać chłodziarkę, której dwie części są równe, bądź taką, w której na przykład część zamrażarki jest węższa. Poszczególne typy posiadają liczne dodatkowe funkcje – przykładem jest na przykład kostkarka, dyspenser do wody czy specjalne strefy chłodzenia.

 

Dlaczego warto inwestować w lodówkę side by side?
Ogromną zaletą chłodziarek side by side jest tak naprawdę ich dostępność oraz przejrzystość. Otwierając drzwiczki widać wszystko – niczym obiad podany na talerzu. Wyróżniają się pojemnością – mają one o wiele więcej miejsca, niż klasyczne lodówki. Są wręcz idealne dla dużych rodzin, gdzie jak wiadomo robi się większe zakupy – a gdzieś je trzeba zmieścić! Lodówki side by side mieszczą aż 500 a nawet 600 litrów. Dzięki specyficznym drzwiom, lodówka side by side jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Kolejną zaletą jest dodatkowe miejsce w drzwiach – świetnie sprawdzą się do przechowywania soków i mleka. Wiele modeli posiada kostkarkę do lodu oraz dyspenser wody – co znacznie podnosi funkcjonalność urządzenia. Sami decydujemy o tym, jaki model – z jakimi funkcjami wybierzemy. Lodówki side by side wyróżniają się idealnym, nowoczesnym wykończeniem. Taka chłodziarka z pewnością będzie stanowić świetne wykończenie twojej kuchni.

 

Czy lodówka side by side ma wady?
Lodówka side by side jak widać ma wiele zalet – jednak ma również słabsze strony. Po pierwsze są drogie – te modele kosztują około 1000 – 2000 złotych więcej, niż zwykłe modele jednodrzwiowe. Za większymi rozmiarami dostajemy w gratisie także większe zużycie prądu. Nawet decydując się na energooszczędny model, trzeba liczyć się ze sporym poborem energii. Daje dużo możliwości, jednak sama jest również wymagająca. Lodówka side by side jest o wiele większa, niż tradycyjne lodówki. Nie zmieści się do małych pomieszczeń, dlatego mogą sobie na nią pozwolić jedynie właściciele dużych, przestronnych kuchni.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
aldonka

Taka lodówka jest moim marzeniem od wielu wielu lat. Już kiedyś chciliśmy z mężem zakupić taką jednakże nie starczyłoby nam środków na nią. W tym roku będziemy właśnie wymieniać naszą starą podczas remontu i zdecydujemy się chyba na taką – jest o wiele lepsza od innych jednodrzwiowych! :)


5
Julka

Świetna lodówka. Bardzo bym chciała mieć taką u siebie. Niestety jak na razie to za duży koszt, bo ceny są spore. Ale myślę, że taka lodówka z tyloma możliwościami jest tego warta, a wygoda wynagrodzi tą cenę.

Zobacz również


Lodówki side by side


Masz przestronną kuchnię, którą chciałbyś zagospodarować w pełni komfortowo?...

Lodówka – jak często należy w niej sprzątać?


Miejsce, w którym przechowujemy żywność powinno świecić przykładem czystości i...

Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?


Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście...