Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czym jest raufaza i do czego służy?

Porady


Czym jest raufaza i do czego służy?

Od tego, jak urządzisz swe domowe cztery kąty zależy Twój wizerunek, jako gospodarza. Jednym z pomieszczeń wymagającym niesamowicie dużej kreatywności w aranżacji okazuje się kuchnia. To lokum ma być urządzone tak, aby było praktyczne, ale jednocześnie nie traciło na estetyce. W związku z tym, warto zainwestować w niebanalne rozwiązania wykończeniowe, które pozwolą te dwie wyżej wymienione kwestie odpowiednio ze sobą połączyć. Przykładem materiału godnego rekomendacji jest raufaza.

Gruba, mocna i elegancka


Pod pojęciem raufazy kryje się nowoczesna tapeta przeznaczona m.in. do takich wnętrz, jak kuchnia. Jest to tworzywo odznaczające się oryginalną strukturą, ładnym wyglądem oraz atrakcyjniejszą ceną niż wiele innych materiałów przeznaczonych do wykończenia ścian kuchennych. Obecnie istnieje szeroki wariant wyboru w zakresie grubości opisywanych tapet. Najtrwalsze raufazy konstruowane są z kilku warstw papieru, między nimi natomiast występują dodatkowo drewniane wiórki. Na rynku obecnych jest dziesięć zróżnicowanych typów omawianego materiału, które są rozmaitej grubości oraz wielorakich kształtów. Ponadto w poszczególnych rodzajach raufazy inaczej rozmieszczone są wspomniane wiórki pojawiające się miedzy papierem. Przeważnie wybiera się raufazy w odcieniu jasnym – głównie białym, które można następnie pomalować na dowolny odcień.

 

Puść wodze fantazji

 

Raufaza wyróżnia się uniwersalnością. To tworzywo, które daje się pokryć farbą w wybranym kolorze, więc w zasadzie możemy nadawać naszej tapecie takie wzory i barwy, jakie tylko przyjdą nam na myśl. Z pomocą tak prostego elementu aranżacyjnego, jak tapeta daje się stworzyć wnętrze stylowe, gustowne i do tego całkowicie osobiste. Drugiej takiej dekoracji naściennej – identycznej odcieniem czy też motywem ozdobnym – z pewnością nie znajdziemy. Co więcej, raufaza jest bardzo praktyczna i pozwala na zaoszczędzenie sporych środków pieniężnych na remontach. Nawet, gdy po pewnym czasie dotychczasowy wystrój kuchni nam się znudzi i zamarzymy o odświeżeniu wyglądu pomieszczenia, nie odczuje tego nasz domowy budżet. Raufazę można wielokrotnie przemalowywać, za każdym razem na inny kolor. Wszystko zależy wyłącznie od preferencji indywidualnych i smaku estetycznego a także pomysłowości lokatorów.

 

Z korzyścią

 

Kupując opisywany model tapety mamy sposobność nie tylko zredukowania wydatków na wykończenie wnętrza oraz ozdobienia w niebanalny sposób swych czterech kuchennych kątów. Raufaza odznacza się także szeregiem właściwości. Ze względu na parę warstw, z jakich się składa, pozwala sprytnie ukryć nieduże nierówności ścian, rysy na murach a nawet ubytki. Ponadto daje ścianie „oddychać", więc nie dochodzi do pojawiania się nieestetycznej i szkodliwej dla zdrowia pleśni. Tapeta pozwala na unormowanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu kuchennym oraz wygłusza ściany i jednocześnie zatrzymuje ciepło.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Rafaela

Sama zdecydowałam się na raufazę w kuchni - chciałam czegoś niebanalnego i uniwersalnego. Fajne jest to, że można ją dowolnie pomalować i dostosować do własnych wymagań.


5
~Mania

Ja użyłam raufazy w mojej kuchni do wykończenia ścian. Tapeta super się prezentuje, a każdy kto odwiedza moja kuchnie nie może wyjść z podziwu. Daje naprawdę super efekt

Zobacz również


Jaką farbę wybrać do kuchni?


Nowoczesna farba to doskonałe rozwiązanie do współczesnych, niesztampowych kuchni....

Eklektyzm w kuchni


Raj dla miłośników dekoracji. Idealny wariant aranżacyjny dla zwolenników...

Classic Blue - kolor roku 2020 według Pantone


Początek każdego roku to czas na podsumowania, tworzenie nowych postanowień i...