Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna...

Porady

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w eleganckim stylu

Ulubione0

Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób? Nie wiesz, na jaki rodzaj materiału dekoracyjnego ostatecznie się zdecydować? A może chciałbyś połączyć to, co estetyczne z tym, co trwałe i wytrzymałe na długie lata intensywnego użytkowania? W każdym z wyżej wymienionych przypadków rewelacyjnie sprawdzi się ozdobny kamień.

Na wzór eleganckich rezydencji
Ten rodzaj tworzyw wykończeniowych znakomicie pasuje do wnętrz stylizowanych, które nie są pokojami przypadkowo aranżowanymi, ale w których dominuje design oryginalny i przy okazji jednotematyczny. To ważny dodatek nurtów dekoratorskich typu rustykalny, skandynawski czy prowansalski. Świetnie nada klimatu ozdabianemu lokum oraz o ile zadbamy o należyte oświetlenie i montaż właściwych lamp i żarówek – ociepli cztery kuchenne kąty i sprawi, iż będą znacznie bardziej swojskie i przytulne jednocześnie. Pomimo swego rodzaju swobody, kamień dekoracyjny może być także elementem wykończenia, który pozwoli zatroszczyć się przede wszystkim o ekskluzywność designu. Idealnie ten typ materiału współgra przykładowo z płytkami ceglanymi a nawet prostym i surowym betonem. Tworzywo tej kategorii przywołuje skojarzenia ze starożytnymi miastami takimi jak chociażby Rzym, gdzie wnętrza wyróżniały się stylowością połączoną z wystrojem ciepłym i pełnym słońca. Z kamieniem w roli głównej aranżowane były także dawne posiadłości wysoko postawionych osobistości ceniących kunszt oraz mających wysublimowane poczucie gustu.

 

Ścienne dzieło sztuki
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kamień dekoracyjny to ozdoba jedynie dla tych domowników, którzy mają dość zasobny portfel. Z domowego budżetu trzeba wydzielić naprawdę sporą gotówkę, aby móc zainwestować w tego rodzaju materiał wykończeniowy. W odróżnieniu jednakże od szeregu wielu innych rodzajów tworzyw przewidzianych na ściany kuchenne, charakteryzowany tu kamień bardzo często stosuje się w sposób umiarkowany, to jest wyłącznie fragmentami – albo w wybranych miejscach, albo tylko na jednej ze ścian, z reguły na tej gdzie jest zabudowa meblowa. Wtedy połączenie kamienia z eleganckimi elementami wyposażającymi wnętrze kuchenne to designerski strzał w dziesiątkę. Nie zapominajmy także o tym, co wyszczególniliśmy w akapicie powyżej, czyli o wysokiej jakości systemie oświetlenia, które powinno być na tyle dobrze dobrane aby w kuchni pracowało nam się praktycznie i sprawnie, ale także, aby po włączeniu lampek w lokum tworzył się specyficzny nastrój przesądzający o niebanalności stylizacji naszego kuchennego pomieszczenia.

Zobacz również

Lodówka – jak ją kupować?

Lodówka – jak ją kupować?

Rzecz najważniejsza – klasa energetyczna lodówki Lodówka jest urządzeniem, które cały czas...

Marmury do kuchni – zalety

Marmury do kuchni – zalety

Elegancki, ale... Marmurowi zarzuca się, że jest szczególnie chłonny. Można go...
Komentarze (1)
1
Gość
Ewaa021
2016-02-16 13:09:47

Kilka lat temu podczas remontu salonu postanowiliśmy z mężem położyć sobie taki kamień do salonu. Widzę, że teraz kamień montowany jest w zasadzie w każdym pomieszczeniu. I według mnie wygląda to bardzo sensownie. W szczególności jak jest skontrastowane tak jak na zdjęciu.

Twój komentarz
Ocena