Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna...

Porady


Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w eleganckim stylu

Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób? Nie wiesz, na jaki rodzaj materiału dekoracyjnego ostatecznie się zdecydować? A może chciałbyś połączyć to, co estetyczne z tym, co trwałe i wytrzymałe na długie lata intensywnego użytkowania? W każdym z wyżej wymienionych przypadków rewelacyjnie sprawdzi się ozdobny kamień.

Na zdjęciu: Studio Vente

Na wzór eleganckich rezydencji
Ten rodzaj tworzyw wykończeniowych znakomicie pasuje do wnętrz stylizowanych, które nie są pokojami przypadkowo aranżowanymi, ale w których dominuje design oryginalny i przy okazji jednotematyczny. To ważny dodatek nurtów dekoratorskich typu rustykalny, skandynawski czy prowansalski. Świetnie nada klimatu ozdabianemu lokum oraz o ile zadbamy o należyte oświetlenie i montaż właściwych lamp i żarówek – ociepli cztery kuchenne kąty i sprawi, iż będą znacznie bardziej swojskie i przytulne jednocześnie. Pomimo swego rodzaju swobody, kamień dekoracyjny może być także elementem wykończenia, który pozwoli zatroszczyć się przede wszystkim o ekskluzywność designu. Idealnie ten typ materiału współgra przykładowo z płytkami ceglanymi a nawet prostym i surowym betonem. Tworzywo tej kategorii przywołuje skojarzenia ze starożytnymi miastami takimi jak chociażby Rzym, gdzie wnętrza wyróżniały się stylowością połączoną z wystrojem ciepłym i pełnym słońca. Z kamieniem w roli głównej aranżowane były także dawne posiadłości wysoko postawionych osobistości ceniących kunszt oraz mających wysublimowane poczucie gustu.

 

Ścienne dzieło sztuki
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kamień dekoracyjny to ozdoba jedynie dla tych domowników, którzy mają dość zasobny portfel. Z domowego budżetu trzeba wydzielić naprawdę sporą gotówkę, aby móc zainwestować w tego rodzaju materiał wykończeniowy. W odróżnieniu jednakże od szeregu wielu innych rodzajów tworzyw przewidzianych na ściany kuchenne, charakteryzowany tu kamień bardzo często stosuje się w sposób umiarkowany, to jest wyłącznie fragmentami – albo w wybranych miejscach, albo tylko na jednej ze ścian, z reguły na tej gdzie jest zabudowa meblowa. Wtedy połączenie kamienia z eleganckimi elementami wyposażającymi wnętrze kuchenne to designerski strzał w dziesiątkę. Nie zapominajmy także o tym, co wyszczególniliśmy w akapicie powyżej, czyli o wysokiej jakości systemie oświetlenia, które powinno być na tyle dobrze dobrane aby w kuchni pracowało nam się praktycznie i sprawnie, ale także, aby po włączeniu lampek w lokum tworzył się specyficzny nastrój przesądzający o niebanalności stylizacji naszego kuchennego pomieszczenia.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Ewaa021

Kilka lat temu podczas remontu salonu postanowiliśmy z mężem położyć sobie taki kamień do salonu. Widzę, że teraz kamień montowany jest w zasadzie w każdym pomieszczeniu. I według mnie wygląda to bardzo sensownie. W szczególności jak jest skontrastowane tak jak na zdjęciu.

Zobacz również


Kuchnia z dwoma wejściami


Kuchnia z dwoma wejściami to rozwiązanie dość nietypowe i rzadko spotykane w układach...

Kuchnia otwarta a zamknięta – porównanie


Lokum kuchenne połączone z salonem czy może osobne pomieszczenia? Nowoczesność czy...

EuroCucina 2016 – najważniejsze targi kuchenne w Europie


EuroCucina to największe targi kuchenne w Europie. To prestiżowe wydarzenie jest...