Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka pod zabudowę. Czy to rozwiązanie nam...

Porady


Lodówka pod zabudowę. Czy to rozwiązanie nam się opłaca?

Znalezienie kuchni bez lodówki graniczy z cudem. To urządzenie należy do podstawowego wyposażenia naszych pomieszczeń kuchennych. Ciężko byłoby się bez niej obejść. Dzięki niej, możemy przechowywać produkty żywnościowe, które wymagają specjalnych (chłodniejszych) warunków. W ten sposób jesteśmy w stanie przedłużyć ich trwałość. Okazuje się, że wybór urządzenia chłodzącego w dzisiejszych czasach nie jest taki prosty. Ilość dostępnych możliwości i rozwiązań może przyprawić o zawrót głowy. Coraz bardziej modne są lodówki przeznaczone pod zabudowę. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Na zdjęciu: Studio Mebli AEG

Lodówka – niezbędny element każdej kuchni

 

Lodówka należy do urządzeń niezastąpionych. Ciężko byłoby się bez niej obejść. Okazuje się, że chłodziarki są najczęściej eksploatowanymi urządzeniami w całym domu. Pomyśl, ile razy w ciągu dnia do niej zaglądasz? Lodówka, w przeciwieństwie do wielu innych urządzeń, działa cały czas. Nie odłączamy jej od prądu, kiedy wychodzimy z domu.

 

Zdecyduj jaką lodówkę chcesz mieć

 

Już podczas planowania projektu naszej nowej kuchni, powinniśmy pomyśleć o tym, jak nasza lodówka ma wyglądać. Chłodziarka to największe urządzenie w naszej kuchni, dlatego cała reszta powinna być do niej dopasowana, a nie odwrotnie. Producenci sprzętów AGD nas rozpieszczają. Wybór urządzeń chłodzących jest ogromny. Możemy przebierać pomiędzy większymi, a mniejszymi modelami, różnymi funkcjami i kolorami. Poszczególne urządzenia posiadają liczne technologie i udogodnienia, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

Lodówka musi pasować do kuchennej aranżacji

 

Lodówka powinna być dopasowana do naszego kuchennego pomieszczenia oraz do naszych potrzeb. Wielkość powinna być odpowiednia do liczby domowników, a dodatkowe funkcje ułatwiać nam życie. Jedną z ważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć podczas wybierania lodówki jest jej umiejscowienie i sposób, w jaki to zrobimy. Mamy dwie możliwości – wybrać lodówkę wolnostojącą lub zabudowaną. Co nam się bardziej opłaca? Co jest bardziej funkcjonalne?

 

Wersja zabudowana

 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zabudowane urządzenia stały się popularne wraz z pojawieniem się minimalistycznego nurtu w naszych kuchennych pomieszczeniach. Ukryta lodówka będzie tworzyć z zabudową meblarską idealną całość, która prezentuje się fenomenalnie. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od pozostałych szafek. Możemy umieścić ją w dowolnym miejscu. Niestety, jeśli zmienimy zdanie związane z jej lokalizacją, to jesteśmy w kropce. Nie będziemy mogli jej przesunąć czy przestawić. Warto pamiętać też, że w razie usterki, konieczna będzie pomoc fachowca i rozkręcanie całej zabudowy, a jest to dość kłopotliwa sytuacja.

 

Wersja wolnostojąca

 

Lodówki wolnostojące towarzyszą nam od zawsze. Pomimo tego, że modny jest wszechobecny minimalizm, to takie modele nadal są bardzo popularne. Nowoczesne chłodziarki prezentują się bardzo dobrze. Są solidnie wykończone, charakteryzują się modnym designem. Dodatkowo, możemy umieścić ją gdzie chcemy, a w razie przemeblowania przesunąć ją w inne miejsce.

 

Podsumowanie

 

Jak widzicie, zarówno modele wolnostojące, jak i zabudowane mają swoje mocne i słabe strony. Lodówki zabudowane są dedykowane do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni, jednak w razie jakiejkolwiek awarii konieczne jest rozkręcanie mebli. Ówczesne lodówki wolnostojące bardzo dobrze się prezentują. Wyróżniają się nowoczesnym designem, będą więc dodatkową ozdobą naszej kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czyszczenie mebli kuchennych - nie tylko domowe sposoby


Kuchnia jest miejscem, w którym na co dzień wiele się dzieje. Każdego dnia...

Czas na ciasto! Czyli jaki wałek wybrać?


Zazwyczaj gadżety i urządzenia do kuchni kupujemy w dwóch celach – aby...

Przechowywanie w szafkach kuchennych


Wnętrze kuchni bez wątpienia wymaga starannego zorganizowania przestrzeni. Tylko...