Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
Kuchenne Wnętrza - Topowe Aranżacje | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Wnętrza Wysoko zabudowana kuchnia wyznacznikiem...

Wnętrza


Wysoko zabudowana kuchnia wyznacznikiem nowoczesności

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim kuchnia funkcjonalna ale i podążająca za trendami. Oparta na modnych aranżacjach, pełna topowych materiałów wykończeniowych i pomysłowych rozwiązań. W te wszystkie wyznaczniki wpisuje się pełna, wysoka zabudowa meblowa, coraz częściej stosowana we współczesnych kuchniach.

Na zdjęciu: Studio Starimex

Meblościanka w nowym wydaniu

Zwarta, pełna zabudowa meblowa zdaje się przywodzić na myśl dobrze znaną z przeszłości meblościankę. Na szczęście, praktycznie w niczym jej nie przypomina. Współczesna wysoka zabudowa w kuchni to wyznacznik nowoczesnego podejścia do aranżacji. Jest wyjątkowo dekoracyjna, stanowi doskonałe tło dla pozostałych mebli i elementów wyposażenia, podkreśla charakter wnętrza. Szczególnie efektownie wyeksponuje wyspę kuchenną lub półwysep, które na takim tle będą prezentować się idealnie. Świetnie nadaje się do kuchni otwartych, zarówno małych jak i tych o większych przestrzeniach. Przy odpowiednio dobranych frontach, ich kolorystyce i wykończeniu jest w stanie optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie, wydłużyć je lub skrócić. Doskonale zdaje egzamin jako zabudowa istniejących w kuchni wnęk i uskoków.
 

Z czego fronty?

Jednym z ważniejszych aspektów wysokiej zabudowy jest jej estetyka. To ona ma wpływ na ogólny odbiór kuchennej aranżacji jako całości. Dobór materiałów, z których wykonane są fronty nie może być więc przypadkowy. To one nadają wnętrzu charakter. W minimalistycznej aranżacji dominować powinny fronty polerowane na wysoki połysk. Niezmiennie modne są te w białej kolorystyce, jednak równie dobrze będą się prezentować te o bardziej nietypowych barwach. Zwolennicy naturalnych materiałów mogą pokusić się o fronty wykonane z drewna. Dobrze prezentować się będą rodzime gatunki tj. olcha, buk, jesion, czereśnia czy dąb, ale też egzotyki. Jeżeli zależy nam na wyjątkowo nowoczesnej, industrialnej aranżacji, spróbujmy z frontami wykonanymi z płyt stalowych – stal nierdzewną można dodatkowo łączyć z innymi materiałami tworząc niebywałe kompozycje.
 

Praktyczna

Zabudowa pod sam sufit ma też swój funkcjonalny wymiar. Stwarza doskonałe warunki do przechowywania ogromnych ilości kuchennych akcesoriów i żywności. Pełno w niej miejsca na przeróżne szuflady, szufladki, szafki i szafeczki. Pomieszczą one wszystkie obowiązkowe i te mniej potrzebne kuchenne bibeloty: akcesoria, garnki, pokrywki, sitka, miski, talerze. Z powodzeniem możemy też tu przechowywać drobny sprzęt AGD. Wysoka zabudowa to też doskonałe miejsce na stworzenie podręcznej spiżarni w kuchni. Instalując w niej najnowocześniejsze systemy kuchenne, wysokie i niskie szafki cargo, można stworzyć mnóstwo pojemnych i wyjątkowo praktycznych szafek, w których bez problemu pomieścimy wszelkie zapasy produktów spożywczych: zaczynając od żywności w puszkach, przez kasze, ryże, makarony na zgrzewkach wody kończąc. Pełny wysuw i udźwig do kilkunastu kilogramów pozwala nie tylko przechowywać duże ilości ciężkich produktów, ale też umożliwia na swobodny dostęp do całe zawartości cargo.
 

Miejsce na AGD

W ścianie zabudowanej meblami swe miejsce znajdą też przeróżne sprzęty AGD. Zlicowane z frontami zabudowy, podkreślą nowoczesny wymiar kuchni, dodając jej szyku i elegancji. Z powodzeniem możemy więc ulokować tu nie tylko piekarnik czy kuchenkę mikrofalową. Nie bójmy się też innych sprzętów, jak chociażby designerski ekspres do zabudowy czy lodówka. Ta ostatnia może być ukryta w zabudowie, lub przeciwnie – stać się głównym elementem wyróżniającym się na tle wysokiej zabudowy.
 

Gdzie umieścić meblościankę?

Wysoka zabudowa meblowa może stanąć prawie w każdym miejscu w kuchni, z wyjątkiem ściany z oknem lub otworem drzwiowym. Doskonale wpisze się we wnękę, którą zwykle ciężko zaaranżować w ciekawy sposób. Jej głębokość może być taka sama jak głębokość wnęki czy uskoku. Warto się jednak zastanowić nad bardziej nietypowymi rozwiązaniami. Może warto taką zabudowę nieco wysunąć z wnęki, dzięki czemu kuchnia będzie mniej oczywista i ciekawsza, albo nie zabudowywać wnęki pod sam sufit pozostawiając odrobinę przestrzeni dodającej całej aranżacji lekkości? Wysoka zabudowa doskonale sprawdzi się też jako oddzielenie przestrzeni kuchennej od dziennej. W kuchniach otwartych tego typu rozwiązanie ma kilka plusów. Z jednej strony oddziela kuchnię od salonu, separuje te dwa wnętrza. Z drugiej jest świetnym miejscem do przechowywania przedmiotów codziennego użytku: od strony kuchni można przechowywać w takiej zabudowie kuchenne akcesoria i żywność, od strony salonu może się ona stać doskonałym miejscem na wyeksponowanie dodatków i elementów dekoracyjnych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu greckim


Przywołując na myśl wakacyjne skojarzenia z malowniczymi krajobrazami Grecji, oczami...

Pomysł na granit


To, że kamień jest jednym z najtrwalszych materiałów, jakie można zastosować w...

Centrum kuchni czyli jak wybrać odpowiedni stół?


Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowuje się posiłki – kuchnia...