Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka, która wyglądem przypomina szafę

Porady


Lodówka, która wyglądem przypomina szafę

Kiedyś wybór chłodziarki był banalnie prosty. Szło się do sklepu, wybierało się jedną, spośród trzech lodówek i po sprawie. Dziś ogrom możliwości cieszy, ale też przeraża. Od pewnego czasu prawdziwym hitem są lodówki, które swoim wyglądem przypominają... szafę! Oczywiście mowa o chłodziarce side by side, czyli o urządzeniu, które posiada dwoje drzwi. Dodatkowo zmieści więcej, zamrozi szybciej i schłodzi lepiej. Ponadto, posiada mnóstwo dodatkowych funkcje, które z pewnością – ułatwią wam życie! Jesteście ciekawi tego cudeńka?

Na zdjęciu: Studio Mebli Vente

Lodówka side by side – co to w ogóle jest?

 

Lodówki side by side to aktualnie największe chłodzące urządzenia, które znajdują się na rynku – oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę tylko lodówki. Są one większe od dobrze nam znanych chłodziarek i uwaga – są dwudrzwiowe. Cały sekret tkwi w tym, że po jednej stronie urządzenia znajduje się chłodziarka, a po drugiej zamrażarka. Na rynku dostępne są różne opcje – czasem obie strefy są tych samych rozmiarów, czasem chłodziarka jest szersza – tutaj producenci dają nam prawo wyboru.

 

Poznaj zalety szafy, która chłodzi

 

Zdecydowanie największą zaletą chłodziarek side by side jest ich przejrzystość. Tutaj, gdy otwierasz drzwi, wszystko masz podane jak na tacy. Jak już wspomnieliśmy, lodówki side by side są większe niż tradycyjne lodówki, dlatego też zmieszczą o wiele więcej! Jest to idealne urządzenie dla dużych rodzin, gdzie zapasy jedzenia są zawsze większe. Lodówka side by side pomieści aż 600l! Jest bardzo wygodna – przestronna i przejrzysta. Mamy dwie pary drzwi, co wiąże się z dodatkowym miejscem – idealnym na wino, mleko czy soki. Lodówki side by side wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Przykładem może być dyspenser do wody oraz kostkarka do lodu. Modele posiadają różne konfiguracje i zestawienia poszczególnych funkcji, dlatego można 'spersonalizować' urządzenie i wybrać to, co jest nam potrzebne.

 

Nie zawsze kolorowo, czyli wady lodówki side by side

 

Mogłoby się wydawać, że chłodziarki, które wyglądem przypominają szafę są idealne. Niestety – nie ma urządzeń bez wad. Musimy wspomnieć o tym, że tego typu lodówki są o wiele droższe, niż modele jednodrzwiowe. Oczywiście jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe drzwi oraz większą pojemność, to wyższa cena jest uzasadniona, jednak dla wielu może być to po prostu za dużo. Większy rozmiar wiąże się z większym zużyciem energii. Decydując się na lodówkę side by side musimy być świadomi tego, że rachunki za prąd na pewno będą wyższe. Często, niestandardowe wymiary są przeszkodą – nagle okazuje się, że nie mamy wystarczająco miejsca, by zmieścić to urządzenie w kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Tani sposób na oświetlenie kuchni – czyli diody LED


Nieodłącznym elementem każdego domu, mieszkania i pomieszczenia jest światło....

Płyty gazowe Franke Country. Uwolnij swoją kulinarną...


Linia niezawodnych i cieszących się dużą popularnością płyt gazowych Franke Country...

Na jakiej wysokości odpływ pod zlewozmywak?


Instalacja wodno-kanalizacyjna to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, dlatego...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności