Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówki w wersji mini

Porady


Lodówki w wersji mini

Twoje mieszkanie to standardowa kawalerka? Brak w Twej kuchni wystarczająco dużo wolnego miejsca do swobodnego przemieszczania się? Nie masz sposobności, aby umiejscowić w Twym roboczym pomieszczeniu wszystkie sprzęty i meble, jakie sobie wymarzyłeś? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z wyżej zadanych pytań brzmi „tak", trafiłeś doskonale. Za pośrednictwem naszego tekstu dowiesz się, w jaki sposób pomieścić jedno z największych urządzeń kuchennych, tj. lodówkę, nawet w stosunkowo niedużych kuchniach.

Na zdjęciu: SMEG

Pięćdziesiąt centymetrów


W niewielkim wnętrzu kuchennym takim jak klasyczna kawalerka, warto postawić na chłodziarko-zamrażarki w wersji mini. Są to wysokiej jakości sprzęty, takie same pod względem mechanizmów działania jak warianty potężne gabarytowo, ale praktyczniejsze z racji ich mniejszych rozmiarów. Do popularnych modeli maszyn chłodzących, które polecane są w szczególności do wyżej wspomnianych kawalerek zalicza się przede wszystkim lodówki mające szerokość wynoszącą dokładnie 50 centymetrów. Są to naprawdę małe, bardzo zgrabne maszyny, które spokojnie wystarczą, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie dla jednej osoby. Generalnie, jeżeli nie jesteśmy miłośnikami pitraszenia i za gotowanie bierzemy się bardzo rzadko, można wybrać wersję mini lodówki, która nie będzie posiadała dodatkowej części mrożącej. Takie urządzenia posiadają tylko miejsce chłodzące, co jest w takiej sytuacji optymalne. Lodówki o rozmiarach kompaktowych łatwo da się ustawić praktycznie wszędzie, więc odpada dylemat związany z wymierzaniem pomieszczenia i wędrowaniem od sklepu do sklepu w poszukiwaniu modelu dobrze dopasowanego do aranżowanego lokum kuchennego.

 

 

Wielkość a solidność


Do tego, aby lodówka działała sprawnie wcale nie jest potrzebna jej wielka obudowa. Rozmiar sprzętu nie jest w tym przypadku szczególnie istotny. Podstawą jest odpowiednia praca urządzenia. Jeżeli mechanizm jest solidny, maszyna będzie funkcjonowała bez zarzutu. Co więcej, warto wybierać takie modele, które będą energooszczędne. I w tej kwestii wskazujemy rzucić okiem na instrukcję techniczną kupowanej chłodziarki, sprawdzając klasę energetyczną. Pamiętajmy, że im więcej plusów w symbolice, tym sprzęt będzie działał wydajniej i zużywał mniej energii.

 

 

Użyteczność mimo wszystko


Lodówki w wersji mini, a więc mające szerokość dokładnie 50 centymetrów są najczęściej urządzeniami wolnostojącymi. Można je tym samym ulokować w dowolnie wybranym punkcie naszej kuchni. Są najczęściej sterowane mechanicznie. Ich wysokość przy wyżej wskazanej szerokości to przeważnie między 80 a 85 centymetrów. Niekiedy dostępne są w salonach sprzętu AGD również nieco wyższe maszyny chłodzące na przykład na 120 centymetrów, lecz tego rodzaju asortyment odznacza się posiadaniem części mrożącej. W wersjach kompaktowych z kolei często brak zamrażarki, a zatem oznacza to, że ogólna wysokość lodówki jest mała. Wynosi ona praktycznie tyle samo, co szerokość sprzętu. Najmniejsze dostępne na rynku lodówki cechują następujące wymiary – 48 centymetrów wysokość, 49 centymetrów szerokość, 45 centymetrów głębokość. Mimo miniaturowości w porównaniu z klasycznymi, wielkimi gabarytowo lodówkami, urządzenie spełnia należycie swoją rolę. Pojemność części chłodzącej w takiej malutkiej lodówce może wynosić nawet do 100 litrów i jakieś maksymalnie 30 litrów w części mrożącej. Charakteryzowane modele są również energooszczędne. Na rynku AGD dostępne są 50-centymetrowe chłodziarko-zamrażarki o klasie energetycznej A i A++.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
domi

My teraz mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu i mamy tutaj chłodziarko-zamrażarkę w wersji mini. Jak na nasze aktualne potrzebny sprawdza się dobrze, ale w naszym domu na pewno zdecydujemy się na większą lodówkę.

Zobacz również


Inteligentna lodówka: co potrafi i czy warto ją mieć?


Lodówka z wyświetlaczem i dostępem do Internetu, która pokazuje, co ma w...

Jak rozmrozić lodówkę? Rozmrażanie chodziarki krok po...


Rozmrażanie zamrażarki jest konieczne, ale wcale nie musi być żmudne i czasochłonne....

Lodówka z kostkarką – mity na jej temat


W dzisiejszych czasach zakup lodówki nie jest taki prosty jak dawniej. Żyjemy w...