Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czym kierować się podczas doboru sprzętu AGD?

Porady

Czym kierować się podczas doboru sprzętu AGD?

Ulubione0

Nie design, nie kolorystyka, nawet nie względy cenowe, ale jakość powinna stanowić podstawowe kryterium doboru poszczególnych sprzętów gospodarstwa domowego. Niczym przysłowiowy Zabłocki na mydle wychodzi się, kierując się podczas zakupu urządzeń kuchennych chęcią jak największego zaoszczędzenia środków pieniężnych. Kupuj z głową, mając na uwadze fakt, iż tego typu asortyment jak lodówka, piekarnik czy kuchenka nabywasz do swego domowego zacisza raz na nawet kilkanaście lat ciągłego użytkowania.

Porównaj nim wybierzesz


Zanim podejmiesz decyzję o tym, który z masy dostępnych wariantów danych sprzętów AGD wybierzesz do swego kuchennego pomieszczenia, dokonaj wstępnej selekcji. W ten sposób będziesz mógł dopasować urządzenie odpowiednio do Twych preferencji a także zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. W końcu nie kupujesz przypadkowych maszyn, ale takie, które sprawdzą się akurat w Twym domu czy mieszkaniu. Wiele podyktowanych jest specyfiką aranżowanego wnętrza oraz jego stylizacją. Ponadto warto też mieć na względzie kryterium energooszczędności. Im nowocześniejszy model wyrobu z dziedziny AGD, tym z reguły niższe opłaty za energię elektryczną. Poza tym, wybierając urządzenia wysokiej klasy, możemy usprawnić sobie realizację codziennych obowiązków domowych, znacząco uprościć rutynowe kuchenne zajęcia a nawet przyczynić się do ochrony otaczającego nas środowiska naturalnego.

 

Moc urządzenia a efektywność pracy

 

Sprzęt kuchenny powinniśmy dobierać sensownie. To znaczy, że potrzebne jest logiczne przekalkulowanie co nam się bardziej opłaca. Ilość prądu zużywanego przez daną maszynę zależna jest przede wszystkim od jej mocy. I tak te elementy wyposażenia AGD, które użytkujemy non stop powinny być naprawdę solidne i energooszczędne. Gdy natomiast mowa o asortymencie znacznie rzadziej używanym, to nie musimy wydawać gigantycznych kwot na ich zakup, kierując się niskim zużyciem prądu. Przecież to, że sporadycznie skorzystamy z miksera bądź blendera nie sprawi, że szczególnie zubożeje nasz domowy budżet.

 

Błędne koło

 

Niezwrócenie uwagi na aspekt energooszczędności sprzętu kuchennego pociąga za sobą wielokrotnie olbrzymie wydatki za energię elektryczną, których domownicy na etapie kupowania konkretnych sprzętów często nie przewidują i nie analizują. Jeżeli zainwestujemy w urządzenie, które nie ma zbyt dużej mocy, aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt końcowy, będziemy musieli z nich znacznie dłużej korzystać. I tak jest przykładowo z niskiej jakości czajnikami czy ekspresami do kawy bądź sokowirówkami. Identyczne zjawisko występuje w grupie większych gabarytowo sprzętów AGD takich jak kuchenka, piekarnik czy mikrofalówka. Warto tym samym patrzeć na opis techniczny wybieranego asortymentu, koncentrując się na tym, aby grzałki czy mechanizm kupowanych urządzeń nie miały za małej mocy. A zatem im lepsza klasa urządzenia, silniejsza i sprawniejsza jego praca, tym szybciej uda nam się wyprać, ugotować, upiec czy zmiksować. Rezultatem tego będzie znacząco krótszy czas potrzebny na otrzymanie zadowalających nas wyników działania sprzętów. Mimo, iż porównując maszyny zużywające mniej energii elektrycznej z tymi o słabszej mocy, różnica w cenach jest znacząca i energooszczędne modele są dużo droższe, warto pokusić się na inwestycję w solidniejsze wyposażenie AGD. Koszty zwrócą się na przestrzeni czasu, co dostrzeżemy w znacznie niższych opłatach za prąd.

Zobacz również

Doskonałe na każdym polu. Nowe płyty indukcyjne Mythos marki Franke

Doskonałe na każdym polu. Nowe płyty indukcyjne...

Duże pola indukcyjne oraz elastyczne strefy grzewcze z funkcją Super Booster zapewniają wygodne i...

Jak podłączyć zmywarkę?

Jak podłączyć zmywarkę?

Kiedy pojawia sią problem?   Oczywiście nie jest czymś trudnym podłączenie zmywarki do...
Komentarze (2)
2
Gość
Adam
2016-09-28 13:15:53

Ja kupując jakikolwiek sprzęt AGD zawsze patrzę przede wszystkim na funkcjonalność oraz energooszczędność. Stylizacja, aranżacja wnętrz i tego typu sprawy są drugorzędne i dla mnie prawdę mówiąc nie ważne. W końcu nie będę się godzinami wpatrywał w lodówkę czy płytę indukcyjną, tylko z nich korzystał na co dzień.

Gość
MagdaLena
2016-02-19 09:34:59

Wybór sprzętu AGD nie zawsze jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Ja bardzo długo rozglądałam się za sprzętem do kuchni - co do tego, jestem bardzo wybredna, ponieważ w pierwszej kolejności stawiam na jakość oraz funkcjonalność. Z wyboru jestem bardzo zadowolona.

Twój komentarz
Ocena