Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposób na czystą kuchnię czyli parownica w ruch

Porady


Sposób na czystą kuchnię czyli parownica w ruch

Skoro jest możliwość, to należy ułatwiać sobie życie. I tak, producenci sprzętów AGD przyczynili się do tego, że wszelkie czynności kuchenne z ich urządzeniami są o wiele łatwiejsze. Pozwalają zaoszczędzić czas i energię – praktycznie wszystko, mogą zrobić za nas maszyny... Skoro możemy pomóc sobie w gotowaniu i przygotowywaniu posiłków, to dlaczego nie wykorzystać tego również przy sprzątaniu? Po co mamy męczyć się z szorowaniem podłóg? Wystarczy zaopatrzyć się w parownicę, która sprawi, że sprzątanie w kuchni będzie przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Na zdjęciu: Karcher

Potrzebujemy tylko wody?
Parownica jest to maszyna, która do czyszczenia wykorzystuje tylko i wyłącznie wodę. Nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych środków czy preparatów – woda w połączeniu z tym sprzętem potrafi zdziałać cuda! Wszystko działa w wyniku wytworzonego (bardzo wysokiego) ciśnienia w wyniku którego woda zamieniana jest w parę wodną. Para wodna wyrzucana jest z maszyny poprzez dyszę urządzenia bezpośrednio na podłogę, którą chcemy umyć. Używanie parownicy ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy wydawać pieniędzy na specjalistyczne środki czyszczące – potrzebujemy jedynie wody. Dodatkowo, nie musimy martwić się o czyszczoną powierzchnię – nie stosujemy żadnych detergentów, więc minimalizujemy ryzyko naruszenia i uszkodzenia podłogi środkami chemicznymi. Pomimo dość wysokiego ciśnienia, pod którym wypierana jest para wodna, to nie szkodzi to podłogom. Z pomocą parownicy bezpiecznie usuniemy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i będziemy mogli cieszyć się czystą podłogą przez kilka dni.

Bądź Eko
Parownice możemy zaliczyć za ekologiczny sprzęt AGD. Do działania potrzebuje jedynie wody, nie musimy więc używać chemicznych detergentów, które są szkodliwe dla środowiska. Taki system czyszczenia jest naprawdę dużo efektywniejszy niż mycie podłogi mopem czy szmatką. Jest to dużo bardziej higieniczne i bardziej precyzyjne. Wyczyszczona za pomocą parownicy podłoga nie dość, że jest dokładniej umyta, to pozostaje czysta na dłużej. Świetnie sprawdzi się u osób cierpiących na alergie. Parownica posiada również funkcję dezynfekującą.

Parownica dotrze dosłownie wszędzie
Producenci dbają o nasz komfort, dlatego najnowsze modele parownic są świetnie wyposażone. Posiadają one liczne końcówki, wymienne szczotki, które zwiększają możliwości tego urządzenia. Dzięki wymiennym końcówkom możemy dotrzeć do najtrudniejszych miejsc. Wąskie fragmenty nie są przeszkodą – parownica dotrze dosłownie wszędzie. Parownicą możemy wyczyścić nie tylko podłogę – sprawdzi się świetnie również przy czyszczeniu płytek, kafelków, dywanów, luster a nawet sprzętu AGD. Parownica nie tylko pozbywa się brudu i nadmiaru tłuszczu – usuwa również kurz z powierzchni, którą czyścimy. Mogłoby się wydawać, że parownica jest sprzętem idealnym, jednak mimo licznych zalet, posiada również wadę. Niestety, cena parownic jest dość wysoka, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na zakup tego urządzenia.

Parownica – sposób na łatwe sprzątanie
Parownica to świetny gadżet, który ułatwi nam sprzątanie, nie tylko w kuchni. Potrzebujemy tylko wody – nie musimy kupować żadnych specjalnych środków do czyszczenia. Pozwoli nam dotrzeć nawet do naprawdę trudnych zakamarków. Niestety takie urządzenie nadal sporo kosztuje, jednak biorąc pod uwagę jego liczne zalety, warto zastanowić się nad taką inwestycją.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak przygotować kuchnię na święta?


Świąteczna tradycja zobowiązuje – 12 potraw to podstawa. Niestety smakołyki same...

Dbaj o sprzęt AGD


Kupno dobrej jakości wyposażenie gospodarstwa domowego to połowa sukcesu. Aby wydane...

Garnek w kuchni to podstawa!


Żadna kuchnia nie może się bez nich obejść. Garnki, bo o nich mowa, są podstawowymi...