Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Płytki w kuchni? Zadbaj o fugi!

Porady


Płytki w kuchni? Zadbaj o fugi!

Podłoga w kuchni jest równie ważna co jej pozostałe elementy wykończeniowe. Wszystkie urządzenia, meble, rodzaj wykończenia i dodatki składają się na finalny efekt naszej kuchni. Ma być funkcjonalnie, estetycznie i z klasą. Kuchnia jest najczęściej używanym pomieszczeniem w całym domu. To tutaj przygotowujemy wspólnie posiłki i je spożywamy. To właśnie kuchnia i wszystko co się w niej znajduje jest najbardziej narażone na uszkodzenia i częstą eksploatację. Pieczenie, gotowanie, zmywanie – tutaj aranżacja pomieszczenia musi być dokładnie przemyślana – głównie pod względem praktycznym. Niezbyt wdzięcznym elementem w kuchni są fugi. Dlaczego?

Na zdjęciu: Studio Arpol

Płytki ceramiczne, lubiane najbardziej

Płytki ceramiczne nadal należą do najczęściej wybieranego materiału na podłogę lub ścianę kuchenną. Są lubiane ze względu na ich trwałość i dekoracyjność. Na ścianie niejednokrotnie sprawdzą się lepiej niż zwykła powłoka malarska, na podłodze – wiadomo. Eleganckie płytki na podłodze możemy spotkać w prawie każdym domu. Dzięki nim aranżacje kuchenne wydają się kompletne. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment płytek ceramicznych. Liczne wzory i kolory pozwolą dobrać płytki do dosłownie każdej kuchni. Bez względu na to, czy preferujesz krzykliwe, kolorowe wzory, czy lekkie, delikatne pastele – bez wątpienia uda Ci się znaleźć płytki, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania. Płytki ceramiczne na podłodze w kuchni są naprawdę wdzięcznym (i chyba najlepszym) rozwiązaniem. Kuchnia jest miejscem, gdzie nieustannie mamy kontakt z wodą, wysokimi temperaturami i gotowaniem. Niejednokrotnie coś może nam się wylać na podłogę. Płytki są łatwe w utrzymaniu czystości i są szczególnie odporne na działanie różnych czynników. Oprócz korzystnej ceny, dużej funkcjonalności płytki ceramiczne posłużą nam przez lata. Nie musimy obawiać się, że po kilku sezonach będziemy musieli zorganizować remont i wszystko wymienić. Z pewnością jest to inwestycja, która nam się opłaci.


Fugi – wybierz je dobrze

Decyzja o płytkach w kuchni (i w każdym innym pomieszczeniu) wiąże się z wyłożeniem fug. W pomieszczeniu kuchennym najlepszym rozwiązaniem będą ciemne fugi. Ciemne fugi to mniejszy kłopot – na graficie czy czerni wszelkie zabrudzenia nie rzucają się aż tak bardzo w oczy – co jest bardzo ważne, szczególnie w kuchni. Ciągły kontakt z tłuszczem, wodą, wilgocią – a chyba nie chcesz cały czas myśleć o nieestetycznych fugach! Najczęściej wybierane fugi cementowe nie są zbyt dobrym rozwiązaniem w przypadku wykończenia kuchni. Kontakt z wodą nie bardzo im służy – a przecież w kuchni jest sporo wilgoci. Co zrobić w takim przypadku? Najlepiej jest wybrać inne fugi – takie, które będą odporne na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Naszą uwagę powinny przykuć fugi z cementu lub tworzyw sztucznych. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również masy epoksydowe.


Podłoga to konieczność

Podłoga w kuchni to dość istotna kwestia. To ona codziennie narażona jest na wiele czynników. Oprócz ładnej prezencji musi być również odporna na zabrudzenia, uszkodzenia a także łatwa do utrzymania w czystości. Decydując się na płytki ceramiczne musimy również zastosować odpowiednie fugi – w innym wypadku nasza podłoga może po pewnym czasie wyglądać nieestetycznie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak zaplanować przestrzeń wokół zlewu?


Dobrze zaplanowane aranżacyjnie pomieszczenie kuchenne powinno odznaczać się...

Zabawa w chowanego, czyli AGD do zabudowy


Jeszcze nie tak dawno sprzęt do zabudowy był trudno dostępny a kuchnia wyposażona w...

Bateria czysta jak łza


Zlewozmywakowa bateria to wizytówka kuchni. Często to jeden z ważniejszych i...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności