Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Dodatki niezbędne w każdej kuchni

Porady


Dodatki niezbędne w każdej kuchni

Funkcjonalną kuchnię tworzą nie tylko odpowiednie, ergonomiczne meble kuchenne oraz nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego, ale także wyposażenie mające wspierać nas w wykonywanych na co dzień obowiązkach. Każda kuchnia powinna być wyposażona w akcesoria, które sprawią, że wykonywanie prac kuchennych będzie dla nas łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawdź, jakich dodatków nie powinno zabraknąć w Twojej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kamela

Przechowywanie w kuchni

 

Odpowiednie zorganizowanie przechowywanych w kuchni rzeczy jest kluczowe dla komfortowego użytkowania tego wnętrza. Tylko dobrze zorganizowana i uporządkowana przestrzeń szafek i szuflad zapewni nam odpowiednie warunki do wykonywania codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem. W miarę upływu czasu gadżetów i akcesoriów kuchennych przybywa i zaczyna pojawiać się problem z ich uporządkowanym przechowywaniem, a nawet z pomieszczeniem ich w szafkach i szufladach. Wówczas warto dokonać selekcji i pozostawić wyłącznie te rzeczy, których rzeczywiście używamy systematycznie. Niemniej jednak są takie dodatki kuchenne, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Przy czym decydując się na dane przedmioty użytkowe warto upewnić się, czy nie posiadają one innych alternatyw, które np. byłyby łatwiejsze w przechowywaniu.

 

Silikon – obowiązkowy w funkcjonalnej kuchni

 

Silikon to tworzywo mające wiele istotnych zalet, ale jedną z tych, które najbardziej docenimy jest to, że rzeczy z niego wykonane nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dlatego kupując niezbędne przedmioty kuchenne takie jak durszlaki, miski, naczynia żaroodporne czy formy do pieczenia – wybierz te wykonane z silikonu. Dzięki temu zaoszczędzisz w szafkach i szufladach sporo miejsca, bowiem silikonowe naczynia można złożyć na płasko do rozmiaru talerza lub zwinąć w rolkę. Zaletą silikonowych dodatków kuchennych jest także łatwość utrzymania ich w czystości, bowiem nic nie przywiera do ich powierzchni, a usunięcie wszelkich zabrudzeń nie wymaga szorowania. Ponadto silikonowe akcesoria są odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury, więc z powodzeniem można w nich piec, a także zamrażać potrawy i produkty. Polecamy także silikonowe szpatułki, chochelki oraz stolnice.

 

Zestaw patelni bez rączek

 

Patelnie to podstawowe elementy wyposażenia każdej kuchni. Jednak, jak wiadomo przechowywanie ich w szafkach lub szufladach jest co najmniej niewygodne. Ponadto przez to, że zajmują one wiele miejsca, pojemność szafek lub szuflad nie zostaje w pełni wykorzystana i tracimy wiele przestrzeni w nich. Natomiast nie każdy decyduje się na powieszenie patelni na hakach umocowanych do ścian w kuchni ze względów estetycznych. Rozwiązaniem są nowoczesne patelnie, w których rączka jest odpinana i można ją przechowywać osobno. Dzięki temu wszystkie patelnie układamy równo jedna na drugiej i uzyskujemy piętrowy stos naczyń, który jest łatwy w przechowywaniu. Rączkę natomiast można trzymać w szufladzie ze sztućcami i zakładać ją dopiero, gdy dana patelnia będzie potrzebna podczas przygotowywania posiłków.

 

Zestaw desek kuchennych

 

Przyjęło się, że w kuchni dysponujemy jedną deską kuchenną. Jednak takie rozwiązanie nie jest zbyt polecane ze względów higienicznych. Najlepiej sprawdzi się pod tym względem zestaw składający się z kilku desek do krojenia, przy czym każda z nich powinna posiadać oznaczenie z informacją o tym, do jakich produktów powinna być używana. Lekarze wskazują bowiem, że nie powinniśmy kroić produktów wymagających przetworzenia termicznego i takich, które spożywamy na surowo – na jednej desce. Może się bowiem okazać, że po krojeniu surowego mięsa pozostaną na jej powierzchni bakterie, które w styczności z innym pożywieniem nam po prostu zaszkodzą. Pod tym względem najbardziej polecane są szklane deski do krojenia, bowiem szkło najłatwiej jest utrzymać w sterylnej czystości. Rynek oferuje aktualnie ciekawe stojaki mieszczące kilka desek, które można z powodzeniem przechowywać na blacie kuchennym. Taki dodatek kuchenny z pewnością okaże się być nieoceniony.

 

Inne dodatki kuchenne, w które warto wyposażyć swoją kuchnię:

  • uniwersalne sitko nakładane na garnki służące do odcedzania wrzątku,
  • uchwyt na brudną łyżkę, którą mieszamy potrawy podczas gotowania lub smażenia,
  • półki wkładane do szafek, które pozwalają w pełni wykorzystać pojemność
  • przechowywania w meblach kuchennych,
  • organizery na drobiazgi do szuflad kuchennych,
  • blender kuchenny z wymiennymi końcówkami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ogrzewanie podłogowe w kuchni


Ogrzewanie w kuchni to dość istotny element. W pomieszczeniu tym spędza się dużo...

Drewno w kuchni?


Drewno to jedyny materiał, który nigdy nie wyszedł i nie wyjdzie z mody....

Gdzie najlepiej umieścić zmywarkę?


Bez względu na to, czy decydujesz się na zmywarkę wolnostojącą czy do zabudowy, jej...