Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Parownica do sprzątania kuchni – zalety

Porady


Parownica do sprzątania kuchni – zalety

Masz dość zniszczonych dłoni od ciągłego szorowania kuchennych podłóg? Jesteś alergikiem i stosowanie na co dzień silnych detergentów chemicznych Ci nie służy? Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie – parownicę. Porządki z wykorzystaniem tego nowoczesnego sprzętu czyszczącego staną się nie obowiązkiem, a przyjemnością.

Na zdjęciu: Karcher

Taniej i zdrowiej


Zanim przejdziemy do omawiania zalet wynikających z wykorzystania parownicy w obiektach domowego użytku, warto przybliżyć, na czym w ogóle polega praca tego urządzenia. Otóż parownica jest to maszyna, która w swoim działaniu używa wyłącznie zwykłej, czystej wody. Nie trzeba żadnych specjalistycznych preparatów. Sprzęt bazuje na wytwórstwie bardzo wysokiego ciśnienia, pod wpływem którego zagotowana woda przemienia się w parę wodną, a następnie wyrzucana jest przez dyszę maszyny na określone podłoże, które chcemy wyczyścić. Jakże prosty i nieskomplikowany mechanizm działania, a ile z tego korzyści? Po pierwsze, nie musimy wydawać sporych środków pieniężnych na inwestycje w wysokiej jakości detergenty, które dostępne są obecnie na rynku. Po drugie, nie ma obaw o to, że w wyniku czyszczenia powierzchnia pielęgnowana zostanie naruszona. Stan podłoża będzie idealny, ponieważ para wodna, mimo tego, że jest wypierana przez wyjątkowo duże ciśnienie nie szkodzi podłogom. To w pełni bezpieczna metoda usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

 

Dla czyściochów


Charakteryzowany rodzaj urządzenia wpisującego się w kategorię sprzętów AGD bez dwóch zdań można uznać za ekologiczny. Maszyna nie potrzebuje zastosowania detergentów chemicznych, zatem nie musimy używać żadnych szkodliwych substancji a wyłącznie naturalną wodę. Jest to także niesamowicie higieniczne, ponieważ czyszczenie w tej formie gwarantuje dużo większą precyzję i skrupulatność niż mycie podłóg ręcznie, za pomocą zwilżonej szmaty czy mopa. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych konsumentów, którym zależy na utrzymaniu błysku w domu czy mieszkaniu nie sporadycznie tuż po wykonaniu porządków, ale na trwałe. Parownica jest w tym przypadku numerem jeden. To narzędzie, które zdecydowanie przyczynia się do zapewnienia satysfakcjonujących rezultatów na dłuższą metę. Opisywany sprzęt nie tylko czyści, odrywając wszelkie zabrudzenia, ale także zabija bakterie oraz niszczy roztocze, ponieważ posiada funkcję dezynfekującą. Ponadto również odtłuszcza powierzchnię pielęgnowaną. To znakomity wariant, a wręcz niezbędny element wyposażenia domowego w przypadku osób zmagających się z silnymi alergiami.

 

Czyszczenie wielopłaszczyznowe


Nowoczesne modele parownic są kompleksowo wyposażone. Producenci załączają do tego typu urządzeń wielorakie końcówki wymienne czy szczotki, co daje szereg rozlicznych możliwości czyszczenia. Nie tylko możemy łatwiej dostać się dzięki temu w trudno dostępne miejsca, zasłonięte czy wąskie fragmenty powierzchni, ale także jest to sposobność pielęgnowania zarówno podłóg, jak i również fug, kafelków, płytek, dywanów, luster, armatury czy nawet urządzeń AGD typu lodówka, piekarnik, elementów meblowych, żaluzji i rolet czy tapicerek. Parownica umożliwia nie tylko usuwanie warstw tłuszczu, przylepionych resztek jedzenia, zacieków, co także oczyszczania powierzchni z kurzu. Jedynym minusem inwestycji w parownicę okazuje się być jeszcze nadal dość wysoka cena należna za ten rodzaj urządzenia.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Kinia

Parownica to świetne urządzenie szczególnie dla pomieszczeń sanitarnych, takich jak kuchnia czy łazienka. Czyszczenie parą wodną jest o wiele skuteczniejsze niż innymi domowymi sposobami czy środkami chemicznymi. Używam parownicy od dawna i nie zamieniłabym jej na żadne inne urządzenie czyszczące.

Zobacz również


Sposób na mikrofalówkę… Czyli jak ją skutecznie...


Kuchenka mikrofalowa to jedno z najczęściej używanych urządzeń AGD w kuchni. Trudno...

Porządki z Marie Kondo – kuchnia według metody Konmari


Już sama myśl o zrobieniu porządków w kuchennych szafkach zniechęca Cię do...

Jak czyścić blat?


Na kuchennym blacie dzieje się zwykle bardzo wiele. Od rozlanych napojów, przez...