Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wybieramy lampy do kuchni

Porady

Wybieramy lampy do kuchni

Ulubione0

Wymarzona kuchnia to nie tylko nowoczesne sprzęty AGD, ładna zabudowa meblarska oraz efektowne dodatki. To również dobrze oświetlone pomieszczenie o wyjątkowym klimacie. Światło nie tylko zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas kuchennych obowiązków, ale również tworzy klimat. Dobre oświetlenie skutecznie podkreśla walory danego pomieszczenia i ukrywa jego mankamenty. Oświetlamy miejsca, które mają przyciągać nasz wzrok i naszych gości. Wiadomo, że najważniejsze są miejsca robocze, a więc okolice zlewozmywaka, płyty grzewczej oraz blatu. Wybór lamp jest ogromny, a więc jak wybrać tę idealną? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Skup się na centralnym oświetleniu – jest najważniejsze!
Nie da się ukryć, że najważniejszą rolę w kuchni odgrywa centralne oświetlenie, które jest w stanie rozjaśnić nam całe pomieszczenie.  Lampa umieszczona na środku sufitu stanowi najważniejszy punkt oświetleniowy w całej kuchni. Powinniśmy zatroszczyć się o to, aby światło odbijało się od sufitu oraz padało na kuchenne sprzęty. Dzięki temu unikniemy zbędnych cieni.Jeśli mamy do czynienia z naprawdę dużym wnętrzem, to warto zastanowić się nad instalacją podwójnego centralnego oświetlenia. Jeśli marzy nam się wisząca lampa nad stołem, to pamiętajmy, że musimy ją zamontować symetrycznie względem środka blatu.Na światło główne idealnie nadają się podłużne, kompaktowe świetlówki. Emitują one światło o barwie zbliżonej do naturalnego. Można też pomyśleć o wybraniu halogenów lub też postawić na energooszczędne diody LED.Bardzo ważne są miejsca robocze!
Światło centralne jest bardzo ważne, jednak oprócz niego warto zatroszczyć się też o inne miejsca. Mowa oczywiście o miejscach roboczych, przy których przygotowujemy wszystkie posiłki. Właśnie te obszary kuchni powinny być bardzo dobrze oświetlone. Chodzi tutaj zarówno o bezpieczeństwo, jak i komfort. Do oświetlenia blatu roboczego idealnie sprawdzą się lampy halogenowe lub LED. Warto poszukać inspiracji, które mogą zaowocować fajnym pomysłem na oświetleniową aranżację.Kuchnia z wyspą – i co teraz?
Kuchnie z wyspą cieszą się bardzo dużą popularnością. Oczywiście tego typu aranżacja wymaga również dodatkowego świetlenia. Na wyspę często składa się blat roboczy, zlewozmywak i płyta grzewcza, dlatego warto zadbać o oświetlenie punktowe. Producenci mają w swojej ofercie specjalne nowoczesne zestawy oświetleniowe, które przeznaczone są do tego typu zabudowy.Bez światła ani rusz!
W pomieszczeniu kuchennym oświetlenie gra pierwsze skrzypce. Jest ono bardzo ważne, nie tylko ze względów na estetykę, ale przede wszystkim względów bezpieczeństwa. Ponadto, gra i zabawa światłem może pomóc nam podkreślić zalety i ukryć wady kuchennego pomieszczenia.

Zobacz również

Rodzaje okapów kuchennych

Rodzaje okapów kuchennych

Jak to działa?   Praca okapu często zwanego potocznie wentylatorem opiera się na działaniu...

Dlaczego drzwi lodówki się nie domykają?

Dlaczego drzwi lodówki się nie domykają?

Wybierając lodówkę do swojej kuchni zwracamy uwagę na jej funkcje, markę, renomę i opinie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena