Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Tani sposób na oświetlenie kuchni – czyli...

Porady


Tani sposób na oświetlenie kuchni – czyli diody LED

Nieodłącznym elementem każdego domu, mieszkania i pomieszczenia jest światło. Oczywiście najlepsze jest to naturalne, jednak nawet jeśli posiadamy w kuchni okna, to po zapadnięciu zmroku, sztuczne światło jest konieczne. Kuchnia jest najbardziej wymagającym pomieszczeniem w domu – tutaj oświetlenie jest bardzo istotne, gdyż wpływa ono bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa. Podczas przygotowywania posiłków, krojenia warzyw czy owoców możemy być narażeni na skaleczenia czy bardziej poważne urazy, dlatego też, światło w kuchni to podstawa. Oświetlenie wpływa również na komfort pracy a także jest dodatkowym elementem dekoracyjnym kuchennego pomieszczenia.

Na zdjęciu: Studio

Czy LED rzeczywiście są takie oszczędne?
Nie da się ukryć, że oświetlenie kosztuje. Nie chodzi tutaj nawet o lampy, tylko o sam pobór energii elektrycznej. Z pewnością, w wielu domach rachunki za prąd należą do czołowych pozycji domowego budżetu. Cały czas poszukujemy rozwiązań, które pomogłyby nam troszkę zaoszczędzić. Nie możemy zrezygnować z oświetlenia, gdyż może się to skończyć tragicznie, dlatego potrzebujemy niedrogiego, ale dobrego oświetlenia. Sposobem na tanie oświetlenie w kuchni (jak i w całym domu) mogą być lampki typu LED. Oświetlenie LED należy do najbardziej energooszczędnych oraz ekologicznych rozwiązań 'świetlnych'. Dają fajny jasny efekt, a przy tym nie musimy płacić fortuny.

 

LED zamiast zwykłych żarówek?
Ogromną zaletą diod LED jest fakt, że są one bardzo trwałe. Wszyscy producenci zapewniają iż te akcesoria świetlne pracują bardzo długo bez usterek. Jeden moduł LED może posłużyć nam nawet siedem lat. LED są odporne na temperatury – zarówno na niskie, jak i na wysokie – co tylko potwierdza ich wytrzymałość. LED są bardzo efektywne – bardzo szybko przekształcają pobieraną energię w światło widzialne. Żarówki w wersji LEDowej są odporne na wszelkie uszkodzenia. Nie straszne im wstrząsy oraz różne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, LED są przyjazne ekologii – przy ich produkcji nie wykorzystuje się tworzyw, które mogłyby być szkodliwe dla środowiska naturalnego. Kolejną zaletą LED jest fakt, że te diody w ogóle się nie nagrzewają – dlatego mogą posłużyć nam jako oświetlenie podszafkowe.

 

LED to także dekoracja
Coraz częściej, oświetlenie LED jest wykorzystywane do dekoracyjnego oświetlenia pomieszczeń kuchennych. Przeważa tutaj nieograniczona moc możliwości – mamy bardzo duże pole do popisu, możemy je umieścić dosłownie wszędzie! W ten sposób możemy łatwo dopasować oświetlenie w kuchni do naszych potrzeb. LED sprawdzą się gdy chcemy doświetlić blat roboczy – wystarczy zamontować listwę z diodami. Oświetlenie typu LED jest bardzo efektowne i funkcjonalne – skutecznie rozjaśni ono nasze kuchenne pomieszczenie.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
dawids

Oświetlenie Led-owe jest bardzo popularne nie tylko ze względu na koszt, ale również na moc, która jest bardzo duża - przy niskim zużyciu prądu. Dodatkowo istnieją różne barwy do wyboru - u mnie sprawdziło się idealnie :)

Zobacz również


Oświetlenie kuchennych blatów


To, w jaki sposób będzie prezentowało się Twoje pomieszczenie kuchenne bardzo...

Oświetlenie halogenowe w kuchni


Dobre, odpowiednio rozmieszczone i zastosowane oświetlenie to podstawa każdej kuchni....

Jasna czy ciemna kuchnia? Czyli niełatwe dylematy


Podczas urządzania kuchni czeka nas wiele ważnych decyzji i dylematów....

Ustawienia prywatności Polityka prywatności