Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dekoracyjne oświetlenie kuchni

Porady


Dekoracyjne oświetlenie kuchni

Pomieszczenie kuchenne to miejsce, w którym co dzień spędzamy masę czasu, krzątając się przy standardowych obowiązkach domowych takich jak gotowanie, pieczenie, sprzątanie. W dobrze zorganizowanych czterech ścianach kuchennego zacisza powinny zostać odpowiednio wydzielone strefy – zmywania, spożywania posiłków, magazynowania artykułów żywnościowych itd. Niemniej jednak o tym czy Twoja kuchnia będzie funkcjonalna i praktyczna, a także czy stanie się kątem przytulnym i estetycznym zadecyduje rodzaj oświetlenia, jaki wybierzesz do jej aranżacji.

Na zdjęciu: Studio AK

Coś więcej niż podstawy


Kuchnia, niezależnie od stylizacji oraz bez względu na to, jakich jest wymiarów i kształtów a także w jakim typie zabudowy mieszkalnej się znajduje, powinna być zawsze stosownie oświetlona. Jest to niesamowicie istotne, bowiem dzięki temu rutynowe czynności będzie można wykonywać sprawnie, szybko oraz poprawnie. Dodatkowo lampy w akurat tym pomieszczeniu naszego domowego gniazdka pozwolą stworzyć niepowtarzalny klimat. Nastrojowość współgra natomiast ze schludnością i gustownością aranżacji. Warto zatem podczas urządzania charakteryzowanego wnętrza kuchennego kierować się nie tylko standardami, ograniczając tym samym wyłącznie do oświetlenia centralnego w postaci lampy wiszącej. Na rynku dostępnych jest przecież tak wiele rozmaitych rodzajów lampeczek, halogenów, świetlówek i listew świetlnych, iż można przebierać w różnorodności form, „design'u" oraz kolorystyki. W uzupełniające oświetlenie warto zainwestować chociażby w celu wykreowania kuchni dekoracyjnej.

 

Jako ozdoba

 

Poza tym, że kuchnia dobrze doświetlona jest funkcjonalna, staje się ona również oryginalnie zaaranżowana. Przytulności dodadzą pomieszczeniu między innymi bardzo dziś modne halogenowe lampki umieszczane najczęściej na bocznych ścianach wnętrza. Nierzadko są one montowane na specjalnie zaprojektowanych wysięgnikach i lokowane w rejonie mebli kuchennych – najczęściej nad szafkami. Zapewnią jasność w momencie, gdy będziemy chcieli poszperać wewnątrz kredensu, ale także pozwolą na ocieplenie kuchni. Dobrze dobrane światełka właściwie podkreślą, wręcz wyeksponują, pozostałe części dekoracyjne w naszej kuchni. Zaakcentują chociażby kolorystykę zabudowy meblowej czy uwydatnią stylowe dodatki. Nieco przygaszone, ale nie ponure światło wspaniale współgra również z wieloma materiałami wykończeniowymi, w tym głównie ze szlachetnym drewnem oraz z industrialnym szkłem.

 

Oryginalnie dzięki lampkom

 

Tak prosty element urządzenia wnętrza kuchennego, jakim jest oświetlenie daje także sposobność zbudowania wizualizacji interesującej, wyróżniającej się spośród szeregu nijakich stylizacji. Chcąc stworzyć kuchenne zacisze jako obiekt szykowny ale jednocześnie unikatowy pod względem „design'u" warto postawić przykładowo na płaskie lampki okrągłe kształtem, które będą usytuowane na specjalnie do tego przeznaczonej płycie. Dekoracyjności urządzanemu wnętrzu dodadzą także będące obecnie na topie listwy świetlne LED, które mogą być zamontowane zarówno w murach kuchennych, jak także i w podłodze – to już kwestia gustu i indywidualnych preferencji lokatorów. Wspomniany wariant znakomicie sprawdza się zwłaszcza w kuchniach nowoczesnych, innowacyjnych oraz minimalistycznych, gdzie światło oraz przestronność stanowią cechy nadrzędne.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Malgorzata

Oświetlenie dekoracyjne nie jest zarezerwowane jedynie dla salonu czy pokoju dziennego. Świetnie sprawdza się również w kuchni - szczególnie jeżeli chcemy wyeksponować jakiś element lub optycznie ją powiększyć.

Zobacz również


Niedrogie oświetlenie w Twojej kuchni – diody LED


Zarówno w kuchni jak i w całym naszym domu, pomimo okien konieczne jest posiadanie...

Kuchnia w wiejskim stylu


Urządzenie kuchni w wiejskim stylu jest dość łatwe i przyjemne, ale wymaga sporej...

LED w kuchni?


Duża efektywność, trwałość, energooszczędność. To tylko niektóre z licznych...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności