Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Idealne lampy do kuchni – pomożemy ci je...

Porady


Idealne lampy do kuchni – pomożemy ci je wybrać!

Na efektowną kuchnię składa się wiele elementów. Jest to ładna zabudowa, liczne dodatki, kolory ścian, nowoczesne sprzęty AGD... Kluczową rolę w kuchni odgrywa również światło! Oświetlenie zamontowane w kuchni powinno podkreślić klimat naszego pomieszczenia. Sprawia, że nasze oczy wędrują w konkretne miejsce, a dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i podnosi komfort pracy. Przy doborze światła na początku należy skupić się na miejscach roboczych – miejscu wokół zlewu, blatu roboczego, płyty grzewczej... Dzisiejszy wybór oświetlenia jest naprawdę ogromny. Wybierając się do sklepu ciężko się zdecydować – jest tyle pięknych lamp! Dziś podpowiemy wam, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do waszej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pinio

Najważniejsze jest centralne oświetlenie
W kuchni, podobnie zresztą jak w pozostałych pomieszczeniach, na samym początku należy się skupić na oświetleniu centralnym, czyli takim, które oświetla całe nasze pomieszczenie. Lampa umieszczona na suficie jest najważniejszym punktem oświetleniowym w całej kuchni, dlatego warto zadbać o to, aby nasze światło padało na kuchenne sprzęty i dodatkowo odbijało się od sufitu. Światło powinno padać pod takim kątem, aby nie tworzyć w pomieszczeniu zbędnych cieni. Jeżeli mamy to szczęście i nasza kuchnia jest bardzo duża, to warto zastanowić się nad podwójnym oświetleniem tam na górze. Jeżeli naszym marzeniem jest lampa nad stołem, to pamiętajmy, aby umieścić ją symetrycznie względem środka blatu. Tutaj idealnie mogą sprawdzić się podłużne kompaktowe świetlówki, które emitują światło o barwie, która zbliżona jest do tego naturalnego. Można wybrać także halogeny, bądź energooszczędne diody LED.

 

Oświetl wszystkie miejsca robocze
Skoro już mamy centralne oświetlenie, to przechodzimy do równie ważnej kwestii – oświetlenia miejsc roboczych. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu – przygotowujemy posiłki, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie – dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas pracy. Tutaj szczególnie polecamy lampy halogenowe bądź LED-y. Dobrym rozwiązaniem mogą być także płaskie długie świetlówki, które najczęściej umieszcza się pod kuchennymi szafkami.

 

Oświetlenie w przypadku wyspy
Kuchnie z wyspą cieszą się bardzo dużą popularnością – jest to niezwykle efektowne i funkcjonalne rozwiązanie, jednak kuchnia z wyspą wymaga dodatkowego oświetlenia. Wyspa, bardzo często składa się z blatu, zlewozmywaka i płyty grzewczej, dlatego warto tutaj zadbać o punktowe oświetlenie. Producenci wychodzą naprzeciw i proponują zestawy oświetlenia, które przeznaczone są właśnie do tego typu zabudowy.

 

Światło w kuchni to podstawa
Nie da się ukryć, że oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne. Światło zwiększa bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków i podnosi komfort pracy. W jasnej kuchni przyjemniej się gotuje i przebywa, a jak wiemy, kuchnia to serce domu. Za pomocą światła możemy łatwo podkreślić atuty pomieszczenia i ukryć jego ewentualne wady.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Oświetlenie dla kuchennych mebli


Właściwie dobrane światło zwiększy komfort korzystania z szaf i szuflad, ułatwi...

Co gdzie jak? Czyli czym oświetlić kuchnię


Oświetlenie w kuchni odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niemu możemy doświetlić...

Okienne okolice


Okno kuchenne to jeden z najważniejszych elementów wnętrza. To w końcu jego...