Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zlewozmywak granitowy, czyli niezniszczalny luksus

Porady


Zlewozmywak granitowy, czyli niezniszczalny luksus

Na efektywność i wygląd naszej kuchni składają się jej wszystkie elementy. Przed jej urządzaniem warto zastanowić się, czy wszystkie elementy, które chcemy umieścić w naszym kuchennym pomieszczeniu będą do siebie pasować. Kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalna i praktyczna – oprócz tego, musi być ładna – tak, żeby przebywanie w niej było przyjemne. Sprzętem, na który warto zwrócić uwagę przy aranżacji kuchni jest zlewozmywak. Nie oszukujmy się, kuchnia bez zlewu to jak słoń bez trąby...

Na zdjęciu: Blanco

Solidny i wytrzymały
Jaki jest najlepszy zlewozmywak? Powinien być solidny, praktyczny ale też ładny! Musi pasować do mebli oraz klimatu, w jakim urządzona jest nasza kuchnia. Najpierw, warto zastanowić się, gdzie chcemy umieścić zlewozmywak. Tutaj, warto trzymać się kilku zasad, aby nie popełnić przysłowiowej gafy. Nie powinniśmy umieszczać zlewu blisko lodówki, za to w pobliżu kuchenki i piekarnika. To, gdzie umiejscowimy zlewozmywak może wpłynąć na przestrzeń, jaka pozostanie nam do przygotowywania posiłków. Podczas zakupów powinniśmy wybrać trwały, wytrzymały model, który będzie odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Wszystkie te wymagania spełnia zlewozmywak granitowy, więc może warto przyjrzeć się mu bliżej?

Granit odporny na wszystko?
Zlewozmywak granitowy świetnie sprawdzi się w kuchni, która jest 'intensywnie' oblegana. Dodatkowo – wygląda wprost fenomenalnie – żaden inny zlew nie prezentuje się tak dobrze, jak zlew z granitu. Jest bardzo stylowy i swoją elegancją dopełni każdą kuchenną aranżację. Zlewozmywak granitowy jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Nie straszne mu ciężkie garnki czy patelnie. Zlewy z granitu są bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Nie działają na nie również wysokie temperatury, dlatego nie musimy obawiać się odkształceń i deformacji.

To się opłaca!
Granitowy zlew to tak naprawdę inwestycja, która się zwróci. Zlewozmywak wykonany z granitu to sprzęt najwyższej jakości. Jest również zapewnieniem wygody podczas codziennych czynności domowych. Montaż takiego zlewu jest bardzo prosty, dzięki czemu każdy sobie z nim poradzi. Dodatkowo, producenci chcąc jeszcze bardziej sprostać oczekiwaniom konsumentów stworzyli zlewy granitowe odwracalne – czyli takie, które można zamontować z ociekaczem po lewej i po prawej stronie. To z pewnością ucieszy nawet najbardziej wymagające osoby. W wielu modelach występuje również otwór przelewowy, który uniemożliwia przelewanie się wody. Kamień jest odporny na pęknięcia i wysokie temperatury. Można by rzec, że zlewozmywak z granitu to taki niezniszczalny luksus.

Zlewozmywak z granitu pokonał rywali?
Granitowy zlewozmywak to z pewnością najlepszy wybór wśród innych modeli zlewów. Nie dość, że prezentuje się perfekcyjnie w każdym wnętrzu, to jeszcze jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Nie straszne mu wysokie temperatury, czy uderzenia – kamień jest 'nie do zdarcia'.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Gosia

Granit jest elegancki i odporny na działanie kwasów.

Zobacz również


Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Bateriowy zawrót głowy


Bateria. Niby jeden z najmniejszych kuchennych elementów, jednak niezwykle istotny....

Jak czyścić zlew ceramiczny?


Ceramiczne zlewozmywaki na nowo zagościły w wielu kuchniach stając się ich prawdziwymi...