Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w królewskim wydaniu

Porady


Kuchnia w królewskim wydaniu

Klimat ekskluzywności, wysoka jakość urządzenia, estetyka w najlepszym wydaniu a do tego funkcjonalność oraz trwałość zastosowanych rozwiązań. Tak w największym skrócie ujmując można opisać styl angielski., który od lat doceniany jest przede wszystkim, jako niebanalny design kuchennego zacisza.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Mix wiejskości i elegancji
Całe pomieszczenie kuchenne sprawia wrażenie wręcz klarownego, przejrzystego i wyjątkowo sterylnego. Owa sterylność natomiast nie jest jednoznaczna z surowością wystroju, wręcz przeciwnie śmiało można rzec, iż angielskie urządzenie pokoju docelowo ma być przyjazne i swojskie. Generalnie jest to swoiste połączenie luksusowości i sielankowości w jednym. W takim klimacie kuchnia staje się oazą spokoju, sercem domu i miejscem, w którym z przyjemnością chce się przebywać.

 

Podstawą odcienie
W kuchni w stylu brytyjskim niesamowicie ważną rolę odgrywają kolory. Odcienie powinny być bardzo jasne, subtelne, pastelowe i do tego świetnie wzajemnie dobrane tak, aby współgrały. Najistotniejszym czynnikiem w charakteryzowanym designie jest przede wszystkim wybór barw w rejonie estetycznego ecru. Może to być także czysta biel, delikatna kawa z mlekiem czy też beż bądź wanilia. Cały urok takiego wnętrza podkreślić ma z kolei nienagannie dobrane oświetlenie. O ile kuchnia jest rozjaśniona jak należy, można zrezygnować z całego stricte jasnego pomieszczenia na rzecz nieco ciemniejszej podłogi, która jeszcze mocniej wyeksponuje klimat naszej kuchni.

 

Zgrana para
Kiedy kwestię wyboru tonacji kolorystycznych oraz oświetlenia mamy już za sobą, czas na zastanowienie się, jaka w tym stylu ma dominować zabudowa. Naszym dążeniem jest przede wszystkim uzyskanie jednej, jak najbardziej spójnej formy. Dlatego też nieprzypadkowo pojawiają się proste konstrukcyjnie, nieszczególnie wyszukane kształtem i dość do siebie zbliżone ciągi elementów meblowych typu szafki, kredensy, półki oraz szuflady. Bez tego nie da się skomponować kuchni na wzór królewski. W tym przypadku bardzo chętnie proponowaną częścią wystroju okazuje się między innymi praktyczna wyspa kuchenna, która będzie pozwala z jednej strony na zwiększenie przestronności aranżowanego lokum, a z drugiej stanie się ciekawym dodatkiem designerskim. Kuchnia tej klasy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających lokatorów.

 

Rodzinnie i swojsko
Centrum każdej prawdziwej kuchni angielskiej stanowić ma rozległy stół, który najczęściej jest zrobiony ze szlachetnego tworzywa, jakim jest drewno. Niekiedy zdarzają się także blaty kuchenne wykonane z kamienia. Jeżeli natomiast chodzi o dodatki, to za nieodzowne uznaje się świeże kwiaty. Dla komfortu oraz luksusowości jednocześnie architekci wnętrz proponują baterie industrialne, czyli na wzór prostych i minimalistycznych kurków przypominających niekiedy dźwignie bądź skonstruowanych na kształt figur geometrycznych. Są one ogromnie poręczne. Często w tego typu designach dominują kafelki, które pojawiają się na ścianach. Kwintesencją stylu angielskiego są z kolei motywy dekoratorskie w postaci firan i zasłon – albo śnieżnobiałych, albo we wzory typu kratka bądź ozdoby florystyczne.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
royal

Zawsze marzyłam o kuchni w stylu angielskim… Ten klimat, kolory i niesamowita atmosfera - no coś rewelacyjnego… Kiedyś urządzę sobie właśnie taką kuchnię :D

Zobacz również


Franke na targach EuroCucina 2016 - Innowacje inspirowane...


W wymiarze biznesowym, innowacja to pomyślna ekonomicznie eksploatacja nowych...

Płytki zainspirowane teksturą tkanin w Twojej kuchni


Płytki w kuchni to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sposobów...

Odrobina Skandynawii w kuchennych czterech kątach


Doceniasz funkcjonalność w urządzeniu wnętrz? Troszczysz się o otaczającą Cię...