Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposób na efektowne oświetlenie kuchni

Porady


Sposób na efektowne oświetlenie kuchni

Oświetlenie żadnego innego pomieszczenia nie jest tak ważne, jak oświetlenie w kuchni. w tym przypadku światło odgrywa bardzo ważną rolę. Możemy w ten sposób doświetlić elementy na których nam zależy, podkreślić szafki, półki czy blaty. Dzięki takim zabiegom podnosimy nie tylko komfort naszej pracy, ale również wpływamy na końcowy odbiór kuchennego pomieszczenia. Światło może być oryginalnym dodatkiem i pozwoli uwydatnić to, co najlepsze. Idealne do kuchni są diody LED. Możemy je zamontować dosłownie wszędzie – nad blatem, pod blatem, pod szafkami – dla LED nie ma rzeczy niemożliwych. Dzisiaj jednak, bardziej przyjrzymy się głównemu oświetleniu i podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru. Zaczynamy!

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Pamiętaj – przede wszystkim w kuchni musi być jasno

 

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. To tutaj gotujemy, odrabiamy lekcje z dziećmi i pracujemy. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj światło – umożliwia nam pracę w dobrych dla oczu warunkach. W ten sposób minimalizujemy również ryzyko wypadków, co jest bardzo ważne. Oczywiście wybór oświetlenia do kuchni wcale nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Do każdej aranżacji pasują inne elementy. Każdy marzy o pięknej kuchni, w której wszystkie akcesoria, meble, urządzenia tworzą całość. Światło powinno dobrze prezentować się z meblami oraz pozostałymi elementami kuchennego wnętrza. Ponadto, powinno również dobrze oświetlić miejsce naszej pracy.

 

Co wolisz, lampę czy plafon?

 

W polskich kuchniach najczęściej możemy spotkać klasyczne oświetlenie, które zazwyczaj znajduje się na samym środku sufitu. Jego głównym celem jest rozjaśnienie oraz oświetlenie całego pomieszczenia. Jeśli chodzi o rodzaje oświetlenia dostępne na rynku to możemy tutaj wyróżnić żyrandole oraz lampy sufitowe. Świecą tak, że skutecznie oświetlają całą kuchnię. Wiele osób wybiera plafony, czyli lampy, które znajdują się przy suficie. Oświetlenie centralne to niezawodny sposób na zamkniętą kuchnię, a co w przypadku kuchni otwartych?

 

Masz otwartą kuchnię? Obowiązują cię inne zasady

 

Kuchnia połączona z salonem rządzi się innymi prawami. Przede wszystkim, główne światło w otwartej kuchni powinno być skierowane bardziej w stronę części jadalnej – czyli tam, gdzie jest stół. To właśnie przy stole będziemy jeść posiłki wraz z rodziną, dlatego tam, natężenie światła powinno być największe.

 

Sposób na doświetlenie kuchni, czyli dodatkowe oświetlenie

 

Często zdarza się, że centralne światło samo nie daje rady. Jeśli kuchnia jest słabo oświetlona lub chcemy ją trochę ożywić, to warto zdecydować się na dodatkowe formy oświetlenia. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju lampy dekoracyjne. Dostępne są one w wielu formach, wzorach i kolorach, dlatego z pewnością dopasujemy je do każdego wnętrza.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Wakacyjna

Oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne. Rady wezmę pod uwagę podczas remontu kuchnio-salonu :)

Zobacz również


Nowy Magazyn Max Kuchnie


Witajcie kochani w najnowszym wydaniu magazynu sieci Max Kuchnie oraz w nowym 2017 roku!...

Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie...


Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w...

Sposób na odpady, czyli młynek w zlewozmywaku


Aktualnie produkujemy rekordowe ilości śmieci na całym świecie, dlatego tak istotną...