Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Kuchnia w stylu retro

ARANŻACJE


Kuchnia w stylu retro

Nowa odsłona wizualnie „postarzanych" kuchni to odpowiedź na wspomnienie o nieprzemijającym uroku aranżacji z dawnych lat. Ogólnie rzecz ujmując kuchnia w klimacie retro przepełniona jest prostymi meblami i dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów, które z wdziękiem znoszą wszelkie ślady użytkowania. Nie straszne im będą również płowiejące od promieni słonecznych kolory. To wszystko sprawia, że kuchnia nabiera autentyczności, przytulnego klimatu i przyciąga nie tylko domowników, ale i gości. Warto więc czerpać z bogatych doświadczeń projektantów, którzy święcili triumfy nawet w latach pozornie nam odległych.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Klasyka stylu


Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania i spożywania posiłków, ale często właśnie tam odbywają się długie rodzinne rozmowy. Urządzona z wyczuciem sprawi, że z chęcią będziemy spędzać w niej czas. Pozostaje jednak pytanie, jak osiągnąć taki efekt?


Podstawą kuchni w stylu retro są jasne, pastelowe barwy. Wielu producentów określające je nazwy zaczerpnęło z kulinarnej terminologii, na przykład: waniliowy, pistacjowy, kremowy czy maślany. Przyścienną zabudowę zazwyczaj uzupełniają drewniane stoły, kredensy, dodatkowe szafki i oczywiście kuchenne wyspy. Fronty szafek mogą zdobić dekoracyjne listwy i frezowania. Dodatkowo niewątpliwego uroku dodają uchwyty o niebanalnych, wyszukanych kształtach. Ważne miejsce w kuchni retro zajmuje również kuchenka oraz zamontowany nad nią okap. I tutaj warto rozejrzeć się wśród propozycji producentów, wybierając model, który spełni nasze oczekiwania pod względem właściwości technicznych, jak również najlepiej wkomponuje się w całość aranżacji wymarzonej kuchni.


Staroświecki wdzięk


Kuchenna zabudowa stylizowana na retro kryje w sobie moc nowoczesnych rozwiązań. Szuflady najczęściej wyposażone są w personalizowane systemy, które ułatwiają segregowanie i przechowywanie rozmaitych akcesoriów kuchennych, dzięki czemu mamy do nich stały, swobodny dostęp. Warto również zwrócić uwagę na mechanizmy, których celem jest wspomaganie otwierania i zamykania frontów. Także sprzęty i urządzenia AGD tylko z pozoru wydają się staroświeckie. W rzeczywistości kryją w sobie szeroki wachlarz zaawansowanych funkcji, które na co dzień ułatwiają wszelkie prace kuchenne. Pod względem funkcjonalności i użyteczności dorównują więc kuchniom urządzonym zgodnie z wytycznymi rządzącymi stylem nowoczesnym.

 

Praktyczne rozwiązania


Jeśli jeszcze nie podjęliśmy decyzji o zakupie szafek, warto rozważyć modele, które są niezabudowane. Jeżeli mamy taką możliwość, zainwestujmy w więcej otwartych półek czy regałów. Dzięki temu kuchnia będzie sprawiała wrażenie przyjaznej i bardziej przestronnej. Blaty robocze w kuchniach retro najczęściej pokrywa laminat, nadając im staromodnego wdzięku wzmacnia również ich wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ten prosty zabieg odświeży wizerunek kuchni nie narażając nas na nadmierne obciążenie domowego budżetu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu hiszpańskim – jak zaaranżować...


Aranżacja kuchennego wnętrza inspirowana ulubionym miejscem na ziemi to sposób na...

Jaki blat do kuchni? Szklane, stalowe czy z konglomeratów?


Wybór materiału na blat kuchenny zdecydowanie nie należy do łatwiejszych....

Kuchnia industrialna


Kuchnia w stylu industrialnym? Wydawać by się mogło, że to propozycja dla bardzo...