Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Aranżacje Kuchnia w stylu retro

ARANŻACJE


Kuchnia w stylu retro

Nowa odsłona wizualnie „postarzanych" kuchni to odpowiedź na wspomnienie o nieprzemijającym uroku aranżacji z dawnych lat. Ogólnie rzecz ujmując kuchnia w klimacie retro przepełniona jest prostymi meblami i dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów, które z wdziękiem znoszą wszelkie ślady użytkowania. Nie straszne im będą również płowiejące od promieni słonecznych kolory. To wszystko sprawia, że kuchnia nabiera autentyczności, przytulnego klimatu i przyciąga nie tylko domowników, ale i gości. Warto więc czerpać z bogatych doświadczeń projektantów, którzy święcili triumfy nawet w latach pozornie nam odległych.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Klasyka stylu


Kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania i spożywania posiłków, ale często właśnie tam odbywają się długie rodzinne rozmowy. Urządzona z wyczuciem sprawi, że z chęcią będziemy spędzać w niej czas. Pozostaje jednak pytanie, jak osiągnąć taki efekt?


Podstawą kuchni w stylu retro są jasne, pastelowe barwy. Wielu producentów określające je nazwy zaczerpnęło z kulinarnej terminologii, na przykład: waniliowy, pistacjowy, kremowy czy maślany. Przyścienną zabudowę zazwyczaj uzupełniają drewniane stoły, kredensy, dodatkowe szafki i oczywiście kuchenne wyspy. Fronty szafek mogą zdobić dekoracyjne listwy i frezowania. Dodatkowo niewątpliwego uroku dodają uchwyty o niebanalnych, wyszukanych kształtach. Ważne miejsce w kuchni retro zajmuje również kuchenka oraz zamontowany nad nią okap. I tutaj warto rozejrzeć się wśród propozycji producentów, wybierając model, który spełni nasze oczekiwania pod względem właściwości technicznych, jak również najlepiej wkomponuje się w całość aranżacji wymarzonej kuchni.


Staroświecki wdzięk


Kuchenna zabudowa stylizowana na retro kryje w sobie moc nowoczesnych rozwiązań. Szuflady najczęściej wyposażone są w personalizowane systemy, które ułatwiają segregowanie i przechowywanie rozmaitych akcesoriów kuchennych, dzięki czemu mamy do nich stały, swobodny dostęp. Warto również zwrócić uwagę na mechanizmy, których celem jest wspomaganie otwierania i zamykania frontów. Także sprzęty i urządzenia AGD tylko z pozoru wydają się staroświeckie. W rzeczywistości kryją w sobie szeroki wachlarz zaawansowanych funkcji, które na co dzień ułatwiają wszelkie prace kuchenne. Pod względem funkcjonalności i użyteczności dorównują więc kuchniom urządzonym zgodnie z wytycznymi rządzącymi stylem nowoczesnym.

 

Praktyczne rozwiązania


Jeśli jeszcze nie podjęliśmy decyzji o zakupie szafek, warto rozważyć modele, które są niezabudowane. Jeżeli mamy taką możliwość, zainwestujmy w więcej otwartych półek czy regałów. Dzięki temu kuchnia będzie sprawiała wrażenie przyjaznej i bardziej przestronnej. Blaty robocze w kuchniach retro najczęściej pokrywa laminat, nadając im staromodnego wdzięku wzmacnia również ich wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ten prosty zabieg odświeży wizerunek kuchni nie narażając nas na nadmierne obciążenie domowego budżetu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak kupować sprzęt AGD, by nie zbankrutować na...


Sam wygląd obudowy, jakość działania czy cena urządzeń gospodarstwa domowego to nie...

Jak odnowić kuchnię?


Zdarza ci się patrzeć na swoją kuchnię i myśleć, że najwyższy czas, by coś w niej...

Półka samowisząca – estetyczne wyposażenie kuchni


Półki bez widocznych mocowań to wyjątkowo efektowne rozwiązanie, które...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności