Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Elegancka kuchnia w stylu francuskim

ARANŻACJE


Elegancka kuchnia w stylu francuskim

Wnętrza aranżowane w stylu francuskim charakteryzują się lekkością, naturalnością, ale jednocześnie znajdziemy w nich zarówno nowoczesne rozwiązania, jak też odrobinę luksusu i elegancji. To tu łączy się tradycja – w najlepszym wydaniu – z gustownym obliczem współczesności. Francuska nonszalancja idealnie sprawdza się w salonie i sypialni, ale kuchnia utrzymana w takim klimacie staje się bardzo przyjaznym, ciepłym a zarazem niepowtarzalnym miejscem. Oto kilka prostych przepisów, aby i w Twojej kuchni poranna kawa z croissantem smakowała jak na Lazurowym Wybrzeżu.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Zasada symetrii

W tego typu wnętrzach nie znajdziemy upodobania do surowego, minimalistycznego stylu. Liczy się ogólny efekt, ale każdy najdrobniejszy szczegół w aranżacji może przesądzić o jej sukcesie lub niepowodzeniu. Urządzając kuchnię na wzór francuski musimy się kierować zasadą symetrii. W praktyce oznacza to, że w kuchni powinna się znajdować parzysta liczba sprzętów. Dotyczy to również wszelkiego typu dekoracji i dodatków. Zgodnie z tym założeniem powinniśmy wziąć pod uwagę i to, aby coś co znalazło swoje miejsce po jednej ze stron, znalazło je również i po drugiej.

Meble kuchenne

Styl francuski wywołuje skojarzenia związane ze strojnymi meblami, bogato zdobionymi, stylizowanymi szezlongami czy eleganckimi komodami. Jak zatem przenieść taką stylistykę do kuchni? Miejsca, które z założenia ma być przytulne, ciepłe w odbiorze, ale przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Warto postawić na drewniane meble, które mają zaokrąglone kształty. Urządzając taką przestrzeń – ze względu na spore możliwości lokalowe – często rezygnuje się z tradycyjnego stołu na rzecz nowoczesnego elementu w postaci kuchennej wyspy. Jeśli jednak chcemy, aby ten element pozostał niezmienny, poszukajmy stołu z bogato zdobionymi nogami. Zwracajmy przy tym uwagę nie tylko na kształty, ale głównie na jakość użytych materiałów wykończeniowych. Drewno w tym przypadku będzie idealnie współgrało z pozostałymi – bardziej współczesnymi elementami, jednocześnie stanowi nawiązanie do natury i w subtelny sposób dopełnia całości.

Przyjazna kolorystyka

Kolory kuchennej zabudowy i sprzętów są kwestią bardzo istotną, jeśli chcemy zachować umiar i pożądaną równowagę pomiędzy elegancją a przytulnym wnętrzem. To samo dotyczy doboru odpowiedniej farby. Jasne i ciepłe barwy będą najlepszym rozwiązaniem. W aranżacjach wpisujących się w tę stylistykę często spotyka się ściany w odcieniach beżu, pudrowego różu, wanilii przełamane czekoladowym brązem, wrzosem, lawendą uzupełnione złoconymi elementami. Jeśli podobają się nam motywy florystyczne, również możemy je wykorzystać, ale unikajmy kontrastowych, krzykliwych zestawień.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Ell

Fju - fju! jak mawiał wróbel ćwirek. Francja - elegancja w całej okazałości. Aż strach jeść w takiej kuchni! :D A tak na poważnie, to wygląda to przepysznie! :D Urządzałabym!

Zobacz również


Miętowe wnętrze w Twojej kuchni


Kuchnia w kolorze mięty może być naprawdę oryginalna. Co prawda kolor miętowy kojarzy...

Idealne lampy do kuchni – pomożemy ci je wybrać!


Na efektowną kuchnię składa się wiele elementów. Jest to ładna zabudowa,...

Jesteś glamour? Stwórz piękną kuchnię!


Kuchnia zazwyczaj odzwierciedla upodobania właścicieli. Jedni preferują...