Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu glamour

Porady


Kuchnia w stylu glamour

Kuchnia jest wnętrzem, w którym przyjęty styl designerski ma duże znaczenie. Spędzamy w niej na tyle dużo czasu każdego dnia, że warto zadbać o walory estetyczne i móc cieszyć się przyjazną wizualnie aranżacją. Jednym ze stosunkowo popularnych stylów wnętrzarskich jest glamour. Jednak czy sprawdza się także we wnętrzach kuchennych?

Na zdjęciu: Studio Mebli Zoya

Co to jest glamour?


Za określeniem glamour kryje się splendor, blask, wzornicze bogactwo. Styl glamour we wnętrzach przejawia się za pomocą bogato zdobionych mebli, żywych kolorów, połyskujących detali. Takie aranżacje kojarzą się nieco z barokowym przesytem i dużą dekoracyjnością o eleganckim wyrazie. Glamour to styl eklektyczny, który łączy w efektowną całość różne faktury, kolory oraz detale. Zazwyczaj stosowany jest we wnętrzach dziennych, a przede wszystkim w jadalniach, salonach, gabinetach. Coraz chętniej jednak pojawia się także w sypialniach, ale również w kuchniach. Jak prezentuje się kuchnia w stylu glamour?

 

Styl glamour w kuchni?


Współcześnie coraz chętniej odchodzimy od kategorycznego rozgraniczania pomieszczeń o różnych funkcjach. Przejawia się to otwieraniem kuchni na salon lub jadalnię, ale także urządzaniem tych wnętrz w podobny sposób. Często wzornictwo charakterystyczne dla salonu pojawia się na przykład w kuchni. Dlatego między innymi tak chętnie wprowadzamy styl glamour do wnętrz kuchennych, mimo że kojarzony jest raczej z pomieszczeniami dziennymi.


Kuchnie w stylu glamour zachwycają blaskiem i dekoracyjnością. Nowoczesne meble z lakierowanymi frontami zdobią kryształowe lub chromowane uchwyty. Całość dopełniają gadżety kuchenne z ozdobnymi walorami, lustra, kryształy i efektowne zastawy stołowe, które można pięknie wyeksponować w ludwikowskich witrynach lub komodach.

 

Dekoracyjność w stylu glamour


Kuchnie urządzone w stylu glamour to nie tylko wyróżniające się meble, ale także dodatki kształtujące ostateczny wyraz aranżacji. W kuchniach w tym stylu doskonale się sprawdzą wszelkie połyskujące dodatki. Wnętrze pięknie rozświetlą kryształowy abażur oraz lustro w ozdobnej, masywnej ramie. Ozdobą ścian mogą być także fotograficzne kolaże z wykorzystaniem pięknych ramek. Dużo dadzą także tekstylia o połyskującej fakturze. Mogą to być obrusy, poduchy na siedzenia krzeseł, czy ciężkie, mięsiste zasłony w oknach. Parapet mogą ozdobić świeczniki, zdobione donice z kwiatami, a także dekoracyjna ceramika. Na ścianie między szafkami doskonale zaprezentuje się mozaika z ozdobnych kamyczków, a także lustrzane płytki.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Lodówka nie chce się włączyć – co zrobić?


Lodówka jest sprzętem gospodarstwa domowego, bez którego nie sposób...

Wysuwany stolik – praktyczne rozwiązanie w małej kuchni


Kuchenne szuflady skrywają nie tylko niezbędne akcesoria, ale i najrozmaitsze skarby....

Zamrażarka skrzyniowa – czyli idealna skrzynia do...


Jak wiemy, lodówka jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. To ona pozwala...