Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia z dawnych lat

Porady


Kuchnia z dawnych lat

Styl retro w urządzaniu pomieszczeń domowych to dzisiaj jeden z największych trendów dekoratorskich. To symbol klasyki, ale jednocześnie uniwersalności oraz kreatywności i niebanalnej estetyki. Nurt ten szczególnie ciekawie prezentuje się w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Płuciennik

Dla oka i ducha

Wizualizacja czterech kuchennych kątów oparta na starodawności pozwala stworzyć naprawdę przytulny klimat, ciepłej i bardzo gustownej kuchni. We wnętrzu inspirowanym dawną modą królują przede wszystkim pastelowe odcienie oraz oryginalne kształtem i interesujące design’em elementy meblowe. Retro mogą być nawet sprzęty gospodarstwa domowego, bowiem na rynku dostępne są obecnie również odrębne linie asortymentu AGD aranżowane zgodnie z minionymi stylizacjami. Specyficzny nastrój tworzą dodatki, które w nurcie retro odgrywają niesamowicie istotną rolę.

Jak z minionej epoki

Cechą szczególną, wyróżniającą ten styl są między innymi odrestaurowane elementy meblowe, drewniane podłogi stylizowane celowo na „przestarzałe”. Całą estetykę dopełniają kolekcje urządzeń AGD w niegdyś modnych konwencjach. Kolekcje nawiązujące do minionych lat przesądzają o niepowtarzalnym klimacie. Inspiracje tym, co było przejawiają się w sprzętach gospodarstwa domowego wyłącznie z „zewnątrz”. Mechanizmy maszyn opierają się natomiast na bardzo nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych oraz wysokiej jakości. Są to urządzenia energooszczędne, proste w obsłudze a także wygodne w użytkowaniu. Wyróżnia je ergonomia oraz nietuzinkowy, oryginalny design.

Sielskość

Wśród popularnych stylów urządzania pomieszczeń kuchennych, jakie dominują obecnie na rynku wykończenia wnętrz szerokie grono zwolenników ma nurt minimalistyczny. Wystrój jest surowy, prosty, pełen geometrycznych kształtów i innowacyjnych, wysoce inteligentnych sprzętów. Kuchnie retro są natomiast przeciwieństwem tak „chłodnego” designu. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że lokum aranżowane nieco starodawnie jest sielskie, romantyczne, bardzo ciepłe. Retro „gadżety” znakomicie sprawdzą się również w obiektach rustykalnych. Ożywią, wprowadzą ciekawy akcent wizualny, dodadzą wyrazu. Przykładem elementu wyposażenia retro, w który warto zainwestować, chcąc wykreować wnętrze stylowe i pogodne jest okap. Rustykalne modele wyróżnia naturalność, klasyczność designu oraz szykowność. Rewelacyjnie sprawdzą się modele w kolorach śnieżnobiałych z drewnianymi wstawkami. Podobnie mile widziane w retro kuchni będą nieskomplikowane formą i kształtem meble. Zestawy wyposażające lokum kuchenne często są bejcowane, w charakterystyczny sposób przecierane. Podstawowym tworzywem wytwórczym okazuje się drewno, które ociepla wygląd aranżowanego pomieszczenia. Wyposażając kuchnię „old-school’ową” warto także pomyśleć o akcesoriach dodatkowych, które akurat w tej stylizacji znakomicie wpisują się w trendy retro. Producenci wypuszczają na rynek specjalne linie rustykalnych przyrządów, urządzeń małego AGD i produktów celowo aranżowanych w dawnym stylu. Wyrazem tego są unikatowe wyglądem piekarniki ze stylowymi pokrętłami, antyczno białe płyty gazowe w klasycznym wydaniu i z mosiężnymi kurkami przywołujące skojarzenia z lat 50.-tych. Całości dopełnią ekskluzywne ekspresy do kawy, czajniki elektryczne oraz tostery z ponadczasowym wzornictwem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Świeży chleb prosto z… twojej kuchni


Chrupiące, świeże, pachnące pieczywo a przy tym tylko z naturalnych, doskonałych...

Kuchnia otwarta a dobór okapu


To, jaki jest rozkład poszczególnych pomieszczeń w Twym domu czy mieszkaniu ma...

Plastik plastikowi nierówny


To, że plastikowe produkty, akcesoria a nawet naczynia na dobre zadomowiły się we...