Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak łączyć kolory mebli kuchennych?

Porady


Jak łączyć kolory mebli kuchennych?

Aranżacja kuchni może zostać zaprojektowana w różnych stylach wzorniczych, aczkolwiek dobrana kompozycja kolorystyczna będzie miała ostateczny wpływ na estetykę wnętrza. Warto więc umiejętnie dobierać i łączyć kolory szafek kuchennych, blatu i pozostałych elementów wyposażenia, aby móc cieszyć się spójnym i efektownym wnętrzem. Sprawdź, jak można łączyć kolory w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pio-Mar

Kolory a styl wnętrzarski


Każdy kto planuje aranżację swojej przyszłej kuchni, powinien w pierwszej mierze określić jaki styl wnętrzarski najbardziej odpowiada gustom domowników. Dobierając odpowiednią stylistykę i trzymając się jej podczas aranżowania kuchni, uzyskamy wnętrze, które będzie spójne i przyjemne dla oka. Można wyróżnić wiele stylów wnętrzarskich, aczkolwiek każde z nich można przypisać do jednej z dwóch ogólnych tendencji – nowoczesnej lub klasycznej. We wnętrzach w stylu klasycznym idealnie sprawdzą się połączenia ciepłych kolorów ziemi, czyli ciemnych brązów z kremowymi pastelami, złamanych bieli z beżami. Natomiast w kuchniach w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzą się neutralne kolory lub ich kontrastowe przełamania. Można też biel i szarości zestawiać z esencjonalnymi odcieniami, by ożywić aranżację.

 

Kolory górnej i dolnej zabudowy


Osoby, które nie lubią monotonni często decydują się na zestawienie dwóch kolorów na jednej zabudowie kuchennej. Rozwiązanie to jest bardzo efektowne, o ile będziemy pamiętać o smaku i umiarze. Jednym z najczęściej stosowanych zestawień jest wprowadzenie dwóch różnych kolorów dla dolnych i górnych szafkach. Decydując, który kolor gdzie się znajdzie, będzie miało wpływ na wizualną przestronność pomieszczenia. Aby optycznie powiększyć wnętrze należy ciemną oprawę zastosować na dolnych szafkach, a jasną na górnych. Odwrotne zastosowanie może przytłoczyć małą kuchnię, więc nada się wyłącznie do dużych metrażowo pomieszczeń.

 

Kontrast czy jedna gama?


Kolory mebli kuchennych można także łączyć ze sobą w oparciu o zasadę jednolitości lub zasadę kontrastu. Pierwsza polega na zestawianiu w jednej zabudowie kolorów, które pochodzą z jednaj kompozycji kolorystycznej. Wówczas łączymy ze sobą na przykład wyłącznie kolory neutralne, lub ciepłe i bawimy się ich tonacjami, by uzyskać ciekawy efekt zabudowy mebli kuchennych. Natomiast zasada kontrastu polega na zestawieniu ze sobą dwóch wizualnie krzykliwych odcieni, by rzucały się w oczy i nadawały wyraz wnętrzu dominując jego estetykę. Ciekawe połączenia kolorów to np. granat z bielą, żółty i szarość, biel i pomarańcz oraz najpopularniejszy, czyli zestawianie bieli z czernią.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


W kontakcie z naturą


Obecne trendy dużo uwagi poświęcają nowoczesnym, minimalistycznym kuchniom. Są one...

Jak czyścić kuchenne okno?


Małe czy duże, drewniane czy z PVC, białe czy w kolorze... Niezależnie jakie jest...

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?


Zasady funkcjonalnego minimalizmu przyświecają wielu projektantom wnętrz. Każdy z nas...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności