Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Gotowe meble kuchenne – wady i zalety

Porady

Gotowe meble kuchenne – wady i zalety

Ulubione0

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni stajemy przed jednym z ważniejszych dylematów. Lepiej jest wybrać gotowe meble kuchenne czy wykonywane na wymiar? To, jaka decyzja zapadnie ma duże znaczenie zarówno w kwestii estetyki wnętrza, jak i jego funkcjonalności. Sprawdź jakie są wady i zalety gotowych mebli kuchennych dostępnych w sklepach.

Gotowe meble kuchenne
Gotowe meble kuchenne dostępne są w sklepach w formie zestawów składających się z określonej liczby i rodzaju szafek. Niektóre sklepy oferują możliwość samodzielnego skomponowania zestawu meblowego z wielu dostępnych rodzajów brył pochodzących z jednej kolekcji meblowej. Wówczas kupujący ma możliwość tak dobrać poszczególne meble, by samodzielnie skomponować z nich oczekiwany zestaw zabudowy. Szafki występują tu w standardowych wymiarach, które mogą pasować do większości kuchni. Jednakże w przypadku niektórych trudnych aranżacyjnie wnętrz, adaptacja nie zawsze będzie możliwa lub po prostu nie będzie prezentować się najlepiej. Warto więc przed dokonaniem wyboru dokładnie przeanalizować warunki wnętrza kuchennego.

Zalety gotowych mebli kuchennych
Gotowe meble kuchenne posiadają zarówno wady, jak i zalety. Pozytywną stroną ich wyboru jest z pewnością przystępniejsza cena w porównaniu z meblami wykonywanymi na zamówienie. Można wybierać wśród dużej gamy tańszych zestawów, dzięki czemu urządzenie kuchni staje się łatwiejsze. Oferta gotowych mebli jest też wyjątkowo szeroka i z powodzeniem można znaleźć kolekcje pasujące do preferowanych gustów. Zaletą jest także ich łatwa dostępność. Nie trzeba czekać na długi termin wykonania i montażu mebli, gdyż można nawet w jeden dzień wszystkie potrzebne bryły kupić w sklepie. Można je również bez problemu zdemontować i umieścić w innej kuchni.

Wady gotowych kuchni
Największą wadą gotowych mebli kuchennych bez wątpienia jest to, że trudno jest je dopasować do nawet standardowych wnętrz w stopniu satysfakcjonującym. Wybierając meble kuchenne na wymiar zyskujemy pewność, że potencjał wnętrza zostanie wykorzystany w maksymalnym stopniu dla ergonomii i funkcjonalności. Gotowe meble mogą pozostawić luki i niewykorzystane miejsca, co jest niezbyt korzystne ani estetycznie, ani pod względem ergonomii. Cechują się mniejszą elastycznością. Ponadto jakość gotowych mebli i ich systemów zazwyczaj nie jest zbyt wysoka, przez co są bardziej narażone na zniszczenie. Pod względem estetycznym ich wadę stanowi brak unikatowości. Gotowe meble kuchenne są projektowane z myślą o masowych gustach, a nie indywidualnych.

Zobacz również

Tosty idealne na śniadanie?

Tosty idealne na śniadanie?

Co to jest toster? Toster jest to urządzenie, które robi grzanki – kromki chleba są...

Designerskie okapy kuchenne

Designerskie okapy kuchenne

Nowoczesne okapy teleskopowe Najchętniej wybierane do nowoczesnych aranżacji kuchennych są okapy...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena