Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Salon w kuchni – nowy trend wnętrzarski

Porady


Salon w kuchni – nowy trend wnętrzarski

Kuchnie otwarte na salon lub jadalnię są wyjątkowo popularnym rozwiązaniem już od dobrych kilku lat. Mają wiele zalet, które dotyczą zarówno kwestii estetycznych, użytkowych, jak i komfortu. Dlatego wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w nowych domach i przestronnych mieszkaniach, ale także w tych mniejszych metrażowo, w których połączenie kuchni i pokoju dziennego pozwala uzyskać większą przestrzeń i wygodę. Aktualnie jednak rozwiązanie to uległo designerskiej modyfikacji, którą nazywamy „salonem w kuchni". Co to oznacza? Sprawdźmy.

Na zdjęciu: Studio Mebli Eltop

Salon w kuchni czy kuchnia w salonie?


Kuchnie otwarte na salon wymagają odpowiedniego podejścia do ich aranżacji. Jeszcze do niedawna popularnym trendem, który przewodził w tego typu rozwiązaniach było symboliczne rozgraniczanie przestrzeni, która była częścią kuchenną od dziennej. Polegało to zwykle na stosowaniu wizualnych granic, czyli innego rodzaju podłogi w obu częściach pomieszczenia, wyspy kuchennej lub blatu z hokerami, a także ażurowych ścianek działowych lub regałów. Często stosuje się w tym celu również stół z kompletem krzeseł, który jest nie tylko dobrą granicą między kuchnią a salonem, ale także pozwala na stworzenie wygodnej w użytkowaniu strefy jadalnianej. Dzięki optycznemu podziałowi wnętrza na część dzienną i kuchenną, pomieszczenie które spełniało dwie zupełnie różne funkcje użytkowe prezentowało się efektownie ze względu na efekt przestronności, ale jednocześnie zachowane były zasady podziału ról obu typów wnętrz znajdujących się tu na jednej powierzchni.

 

Salon w kuchni – nowy pomysł na aranżację wnętrz


Rozwiązanie polegające na optycznym rozgraniczeniu dwóch różniących się sposobem użytkowania wnętrz w kuchniach otwartych na salon cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością ze względu na efekt uporządkowania przestrzeni, co jest tu niewątpliwą zaletą. Natomiast pojawiła się też inna tendencja w zakresie urządzania otwartych kuchni polegająca na zacieraniu tych właśnie granic, co w efekcie pozwala zespolić wizualnie oba pomieszczenia bez względu na role jakie pełnią. W takim przypadku rezygnujemy z wszelkich mebli, czy innych wizualnych akcentów, które tworzą owe granice, dzięki czemu uzyskujemy spójne wnętrze pasujące do siebie zarówno użytkowo, jak i stylistycznie. Aby zachować niniejszą spójność warto dopilnować, aby wszystkie elementy wyposażenia pochodziły z tego samego zestawu. Także dekoracje, dodatki i kompozycja kolorystyczna powinna być harmonijnie dopasowana. Dzięki temu uzyskamy efekt jednego pomieszczenia, w którym nie ma podziału na strefy użytkowe.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?


Każda pani domu marzy o tym, aby to właśnie jej kuchnia była wyjątkowa – urządzona...

Jak wybrać najlepszą krajalnicę do chleba?


Wiele osób nie lubi kroić chleba nożem, dlatego decyduje się na zakup już...

Kumulacja promocji Franke!


Przełom roku to doskonały czas na postanowienia i zmiany– chociażby te dotyczące...