Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Salon w kuchni – nowy trend wnętrzarski

Porady

Salon w kuchni – nowy trend wnętrzarski

Ulubione0

Kuchnie otwarte na salon lub jadalnię są wyjątkowo popularnym rozwiązaniem już od dobrych kilku lat. Mają wiele zalet, które dotyczą zarówno kwestii estetycznych, użytkowych, jak i komfortu. Dlatego wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w nowych domach i przestronnych mieszkaniach, ale także w tych mniejszych metrażowo, w których połączenie kuchni i pokoju dziennego pozwala uzyskać większą przestrzeń i wygodę. Aktualnie jednak rozwiązanie to uległo designerskiej modyfikacji, którą nazywamy „salonem w kuchni". Co to oznacza? Sprawdźmy.

Salon w kuchni czy kuchnia w salonie?
Kuchnie otwarte na salon wymagają odpowiedniego podejścia do ich aranżacji. Jeszcze do niedawna popularnym trendem, który przewodził w tego typu rozwiązaniach było symboliczne rozgraniczanie przestrzeni, która była częścią kuchenną od dziennej. Polegało to zwykle na stosowaniu wizualnych granic, czyli innego rodzaju podłogi w obu częściach pomieszczenia, wyspy kuchennej lub blatu z hokerami, a także ażurowych ścianek działowych lub regałów. Często stosuje się w tym celu również stół z kompletem krzeseł, który jest nie tylko dobrą granicą między kuchnią a salonem, ale także pozwala na stworzenie wygodnej w użytkowaniu strefy jadalnianej. Dzięki optycznemu podziałowi wnętrza na część dzienną i kuchenną, pomieszczenie które spełniało dwie zupełnie różne funkcje użytkowe prezentowało się efektownie ze względu na efekt przestronności, ale jednocześnie zachowane były zasady podziału ról obu typów wnętrz znajdujących się tu na jednej powierzchni.

Salon w kuchni – nowy pomysł na aranżację wnętrz
Rozwiązanie polegające na optycznym rozgraniczeniu dwóch różniących się sposobem użytkowania wnętrz w kuchniach otwartych na salon cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością ze względu na efekt uporządkowania przestrzeni, co jest tu niewątpliwą zaletą. Natomiast pojawiła się też inna tendencja w zakresie urządzania otwartych kuchni polegająca na zacieraniu tych właśnie granic, co w efekcie pozwala zespolić wizualnie oba pomieszczenia bez względu na role jakie pełnią. W takim przypadku rezygnujemy z wszelkich mebli, czy innych wizualnych akcentów, które tworzą owe granice, dzięki czemu uzyskujemy spójne wnętrze pasujące do siebie zarówno użytkowo, jak i stylistycznie. Aby zachować niniejszą spójność warto dopilnować, aby wszystkie elementy wyposażenia pochodziły z tego samego zestawu. Także dekoracje, dodatki i kompozycja kolorystyczna powinna być harmonijnie dopasowana. Dzięki temu uzyskamy efekt jednego pomieszczenia, w którym nie ma podziału na strefy użytkowe.

Zobacz również

Czerń w spółce z bielą

Czerń w spółce z bielą

Modnie i z klasą Generalnie nie wszystko, co jest modne pasuje do każdego jednego pomieszczenia....

Remont w kuchni – tanio i elegancko

Remont w kuchni – tanio i elegancko

Zamiast wymienić, odmaluj Nawet bardzo zniszczone ściany, elementy meblowe bądź płytki da...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena